Nėštumo kalendorius. 10 savaitė

Apie vaisių: 10-tają nėštumo savaitę vaisius jau siekia tikrai nemažai: nuo 3.1 iki 4.2 cm. Tai išskirtinė savaitė, nes nuo šiol galima išmatuoti ne tik kūdikio ūgį, bet ir svorį. Seniau jis buvo per mažas, kad savaičių bėgyje galima būtų palyginti jo svorį, tačiau dabar jis jau primena mažą slyvutę ir sveria apie 5 gramus.

10-tosios savaitės pabaigoje baigiasi ir embriono laikotarpis. Nuo šiol tavo mažylis bus vadinamas vaisiumi. Jis jau pragyveno patį sunkiausią laikotarpį, kai iš jo gemalinių sluoksnių vystėsi įvairūs organai, todėl nuo dabar tavo vaisius atsparesnis įvairioms infekcijoms. Norime priminti, kad dauguma nelaimių (apsigimimai, persileidimai) nutinka iki 10 savaitės. Jei iki šiol mažylis vystėsi sėkmingai,labai tikėtina, kad taip puikiai jam seksis ir toliau.

10-tosios savaitės pabaigoje itin dideliu tempu formuojasi mažylio organų sistema. Jis vis labiau ir labiau panašėja į mažą žmogutį.


Apie tave: Jei dar iki šiol negirdėjai savo kūdikėlio širdelės plakimo, artimiausio apsilankymo pas gydytoją metu būtinai paprašyk, kad leistų pasiklausyti.

Pirmieji vaikučio širdies dūžiai, lygiai taip pat, kaip ir spyriai ar vėliau ištarti žodžiai – kiekvienai mamai ilgam įstringa atmintyje.

Kadangi tavo mažylis sparčiai auga, gimda po truputėlį plečiasi. Jau gali išryškėti ir visai nedidukas pilvukas, kurio aplinkiniai dar greičiausiai nepastebės. Pakankamai sparčiai auganti gimda kartais sukelia nemalonių pojūčių, mat tempia gimdą prilaikančius raiščius. Tačiau nepamiršk, kad
skausmas neturėtų būti stiprus. Jei tik tau kils nors menkiausių abejonių dėl savo sveikatos, nepabijo kreiptis į medikus, kurie atliks išsamius tyrimus.

Nors baisiausias nėštumo periodas jau praktiškai pasibaigė, vis dėl to nereikėtų per daug atsipalaiduoti. Nepamiršk sveikai maitintis, atlik nesunkius aerobikos pratimus, išeik pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru.ų natūraliam kūdikio maitinimui pienu.

» Rašyti komentarą