Nėštumo kalendorius. 11 savaitė

Apie vaikutį: šiuo metu vaikučio ūgis siekia nuo 4,4 iki 6 centimetrų, o sveria beveik 8 gramus. Savo dydžiu jis primena nedidukę citriną. Šiuo periodu mažylis auga labai sparčiai. Per ateinančias tris savaites jo ūgis padidės du kartus, o jau šiuo metu galima pastebėti ryškius pokyčius: galva sudaro beveik pusę viso kūno, o sustiprėję kaklo raumenys leidžia jam šiek tiek ištiesti kaklą ir taip po truputėlį kelti galvą, taigi smakras vis labiau tolsta nuo krūtinės.
Ant pirštukų pasirodo nagučiai ir vis labiau išryškėja išoriniai lytiniai organai.

Vyriška arba moteriška vaisiaus lytis galutinai turėtų susiformuoti 3 savaičių bėgyje. Embriono stadijoje nustatyti vaikučio lytį neįmanoma, tačiau ji jau būna susiformavusi tą akimirką, kai kiaušinėlis yra apvaisinamas. Lytinę diferianciaciją nulemia veikiantys hormonai.

Apie tave: nepaisant to, kad tavo vaikutis sparčiai keičiasi, tavyje permainų praktiškai nėra, arba jos tiesiog labai neryškios. Tu jau beveik sulaukei pirmojo trimestro pabaigos ir tavo gimda palaipsniui vis labiau plečiasi. Šiuo metu ji užpildo beveik visą dubens sritį ir ją nesunkiai galima apčiuopti apatinėje pilvo dalyje.


Kol kas mažylio judesių tu greičiausiai nejauti, tačiau jis juda, tiesa, labai lengvai. Dažniausiai trečiojo mėnesio pabaigoje būsimos mamytės apsipranta su nėštumo simptomais ir atgauna prieš tai buvusią energiją. Tu jau žinai, kad pirmasis trimestras mažyliui yra pats pavojingiausias, todėl mamytei reikia būti labai atsargiai. Dabar, kai jau atgavai jėgas, turėtum pasirūpinti savimi: pagalvoti apie sveiką mitybą ir žinoma – sportą.

Savaitės klausimas: kodėl nėštumo metu taip pasikeičia odos, nagų ir plaukų būklė?

Kai kurios moterys nėštumo metu pastebi odos, plaukų ir nagų pokyčius: vienoms plaukai ir nagai susitvarko, pradeda greičiau augti, o kitoms įvyksta priešingai – nagai susilpnėja, pradeda lūžinėti, o plaukai nei iš šio, nei iš to ima slinkti. Dėl tokių permainų nereikia labai nerimauti, nes tai – visiškai natūralus procesas.

Gydytojai teigia, kad dėl visų šių malonių ar ne itin malonių pokyčių kalti siautėjantys hormonai. Kai kurioms moterims nėštumo metu išsitiesina prieš tai buvę garbanoti plaukai. Įprastomis sąlygomis to niekuomet nenutiktų, o hormonai sugeba padaryti net ir tokius stebuklus. Kitos moterys džiūgauja pastorėjusiais ir sveikesniais plaukais. Deja, šios džiugios permainos baigiasi praėjus keliems mėnesiams po nėštumo. Tai žinoma nudžiugins tas, kurioms permainos nieko gero neatnešė. Taigi, vienaip ar kitaip per daug nestresuok ir nesidžiauk, nes viskas su laiku praeis.

» Rašyti komentarą