Nėštumo kalendorius. 4 savaitė

Apie vaisių: Tavo kūdikėlis vis dar labai mažutis, jo ilgis siekia nuo 0,36 iki 1 mm. Kol kas vaisius yra labai ankstyvoje vystymosi stadijoje, tačiau nuo dabar laukia didelės ir svarbios permainos.
Giliau įsiskverbusios į motinos gimdą, vaisiaus ląstelės aplink save pradeda kaupti amioninį skystį, kuris sups mažylį viso nėštumo metu. Tuo pačiu prasideda ir spartus placentos vystymasis.


Apie tave: kol kas išorinių pokyčių tavo kūne nematyti, tačiau viduje vyksta tikri stebuklai. Jei dar neatlikai nėštumo testo, tikriausiai ramiai gyveni įprastą gyvenimą ir lauki prasidedančių mėnesinių. Kai jos nepasirodo, pirmoji į galvą šovusi mintis būna „Ar aš nėščia?“

Jei nėštumo testas rodo neigiamą atsakymą, palauk kelias dienas ir pakartok jį vėl. Geriausia, jei nėštumo testą atliktum ryte. Tuomet hormonų koncentracija šlapime yra didžiausia. Jei nėštumo testas patvirtins tavo spėliones, pasiskambink savo gydytojui ir užsirašyk į pirmąją apžiūrą.

Kartais gydytojai susitikimą paskiria tik po kelių savaičių, taip labai nustebindami jaunąsias mamytes. Nereikia nerimauti ir skubėti. Jei nejauti jokių keistų, nerimą keliančių simptomų, vadinasi viskas vyksta taip, kaip turi vykti. Jei vis dėl to tave kažkas neramina, pasakyk gydytojui, kad tavo atvejis skubus ir jis tikrai perkels susitikimo datą į ankstesnį laiką.

» Rašyti komentarą