Apie vaisių: tavo mažylis vis dar visai nedidukas, vos 1,25 mm ilgio. 5tąją savaitę jame dar tik pradeda formuotis širdutė, raumenukai ir kaulai. Bene svarbiausias įvykis šiuo metu – tai smegenų formavimasis! Maždaug savaitės bėgyje taip pat turėtų susiformuoti ir skeleto pagrindas.
Kol kas mažylis dar tikrai neprimena žmogučio, tačiau jo mažas kūnelis jau susidaro iš trijų sluoksnių: ektodermos, mezodermos ir entodermos. Vystymosi procese ektodermos sluoksnis bus atsakingas už kūdikio odelę, plaukus ir prakaito liaukas. Visa apykaitos sistema susiformuos ir mezodermos sluoksnio, o entoderma padės suformuoti plaučius, kepenis ir kitus vidaus organus.
Apie tave: netgi jei jau žinai, kad esi nėščia, jokių svarbių pokyčių greičiausiai dar nejauti, o aplinkiniai tikrai nepastebi tavo po truputį kintančios figūros.
Tokioje ankstyvoje nėštumo stadijoje gali pajusti padažnėjusį norą šlapintis. Kai kurioms moterims šis simptomas neilgai trukus praeina, tačiau pasitaiko tokių, kurias tai vargina viso nėštumo metu, ypatingai artėjant gimdymui, nes padidėjusi gimda spaudžia šlapimo pūslę.
Dar vienas itin populiarus simptomas – tai jautrinėštumo kalendorius, nėštumas, pastojimas, 2 nėštumo savaitė, 1 nėštumo trimestras, I nėštumo trimestras krūtinė. Galbūt ji dar nepatino, tačiau jau gali pajausti lengvą dilgčiojimą spenelių srityje. Tai reiškia, kad tavo kūnas jau ruošiasi motinystei ir natūraliam maitinimui.
Nesistebėk, jei netikėtai tave ims kankinti nepaaiškinamas nuovargis. Organizmas pratinasi prie pakitusių aplinkybių, o tai atima išties daug jėgų.
Nėštumo kalendorius. 5 savaitė

» Rašyti komentarą