Nėštumo kalendorius. 6 savaitė

Apie vaiką: Tavo vaikučio kūnelis dabar siekia nuo 2 iki 4 mm. Nustatyti tikrąjį vaikučio ūgį šiuo metu labai sunku, mat jo kojytės yra suriestos, o gulėjimo poza labiau primena sėdėjimą ar tupėjimą. Pasinaudojus specialia garsine aparatūra jau gali išgirsti kūdikėlio širdies plakimą.

6-tąją nėštumo savaitę prasideda embriono laikotarpis. Jis trunka 4 savaites ir nuo 10 savaitės vadinamas nebe embrioniniu, o vaisiniu laikotarpiu (embrionas išsivysto tiek, kad vadinamas vaisiumi). Šis vystymosi laikotarpis (ypatingai 4-8 savaitės) labai svarbus. Tai kritinis metas, kuomet embrionas susiduria su įvairiausiais veiksniais, kurie gali turėti įtakos jo vystymuisi. Būtent šiuo periodu dažniausiai pasirodo pirmieji apsigimimo požymiai.

6-tąją savaitę gemalo sluoksniais – ektoderminis, mezoderminis ir endoderminis – vystosi ir toliau. Palaipsniui jie pradeda virsti įvairiausiais organais ir audiniais. Nuo šių organų formavimosi priklauso kūdikėlio kūno dydis ir forma.

Iš ektoderminio sluoksnio neilgai trukus susiformuos centrinė nervų sistema, periferinė nervų sistema, oda, plaukai, nagai, dantukų emalis, pieno ir prakaito liaukos bei jutiminės ausų, nosies ir akių dalys.


Iš mezoderminio sluoksnio pradės formuotis raumenys, kraujagyslės, inkstai, lytiniais organai ir blužnis. Endoderminis sluoksnis vėliau taps virškinamuoju traktu, kvėpavimo takais, šlapimo pūsle, tonzilėmis, skydliauke, liaukomis, embriono kepenimis ir kasa.

Taip sparčiai besivystydamos ląstelės suformuoja galvą ir juosmenį. Maždaug tuo metu pradeda formuotis ir smegenų pusrutuliai ir akiduobės. Tačiau vienas iš maloniausių dalykų – savarankiškas širdies plakimas, kurį galima girdėti ultragarsinių tyrimų metu.

Apie tave: šiuo metu tu gali priaugti šiek tiek svorio, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai nėščiosios svoris ima kristi. Paprasčiausiai ne visos moterys lengvai išgyvena pirmuosius nėštumo simptomus: pykinimas, skausmai ir kitos problemos gali lengvai įtakoti svorio netekimą.

Tu esi nėščia maždaug vieną mėnesį ir tai yra pakankamas laiko tarpas, kad pastebėtum pirmuosius savo kūno pokyčius. Jei laukiesi pirmojo vaikelio, tavo pilvukas vargu ar kiek nors padidėjo, tačiau matuodamasi senuosius drabužius greičiausiai jau jauti, kad ties liemeniu jie ima veržti. Gali būti, kad papildomas svoris susikaupė ir kitose kūno vietose, tačiau pasiskirstė ganėtinai tolygiai, taigi nėra itin pastebimas.

Nors pati pilvuko padidėjimo dar nematai, ginekologas jau pastebi gimdos padidėjimą. Gali būti, kad tą jauti ir pati.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Laura
2023-06-29 13:03
Kodėl man neštumo testai yra neigiami o programoje rašo kad man yra dabar 6 savaitės ir 1 dieną neštumas ?
Vaida
2021-01-17 09:57
Sveiki as jau nesergu eina 7 savaite pikina sukasi galva svoris auga krutine jautri vemiau