Nėštumo kalendorius. 7 savaitė

Apie vaiką: dabar tavo kūdikis auga tiesiog neįtikėtinu greičiu. Septintosios savaitės pradžioje jo ilgis jau siekia nuo 4 iki 5mm, o savaitės pabaigoje mažylis paaugs dvigubai ir sieks nuo 11 iki 13mm. Kol kas tai pats sparčiausias augimas nuo mažylio pradėjimo.

Nors mažylį jau galima buvo matyti ultragarsinio aparato pagalba, kol kas jis nedaug priminė žmogutį. Tačiau dabar atėjo metas didžiosioms permainoms: pagaliau išryškėjo pirmosios kojų užuomazgos, kol kas labiau primenančios plaukmenis, nei tikras vaiko kojytes. Rankos taip pat sparčiai vystosi ir dabar aiškiai galima įžvelgti dvi rankų dalis: pečius ir dilbius. Tiek rankytėse, tiek ir kojytėse netrukus išryškės pirštukai.

Labai svarbu, kad ir toliau vystosi vaisiaus smegenys bei širdelė. Šią savaitę širdelėje įvyks didelis pokytis: ji pasidalins į dešinę ir į kairę kameras. Pagaliau atsiranda ir bronchų užuomazgos – maži kanalėliai, per kuriuos į plaučius pateks oras.

Besivystant žarnynui atsiranda apendiksas ir kasa, gaminanti hormoną insuliną. Toliau vystosi akys ir išryškėja nosies šnervės.


Apie tave: tikėtina, kad jau susitaikei su pasikeitusia situacija ir nėštumas tavęs nei kiek nebegąsdina, todėl negali sulaukti, kada išryškės mažas kauburėlis pilvo srityje. Laukti liko nedaug, tačiau kol kas tam dar ne metas.

Tavo figūros pokyčiai atsiranda palaipsniui, todėl vargiai tikėtina, kad aplinkiniai patys sugebės tai įžvelgti. Žinoma, tavo geriausios draugės ar giminaičiais gali pastebėti tavo nuotaikų kaitą ir įtarti, kad kažkas pasikeitė.

Tačiau vertindami vien tik figūrą jie greičiausiai nieko nesuvoks, kol pati šios žinios nepraneši. Kol tu priaugai maždaug 1 kg papildomo svorio, tačiau jis tolygiai pasiskirstęs įvairiose kūno vietose.

Jei tavo svoris nei kiek nepadidėjo, o gal netgi šiek tiek nukrito, nereikėtų per daug jaudintis. Dar savaitė laiko ir viskas susinormalizuos. Juk kol kas tu tikriausiai vis dar jauti rytinį pykinimą ir silpnumą, kuris būdingas ankstyvam nėštumo etapui.

» Rašyti komentarą