Nėštumo kalendorius. 8 savaitė

Apie vaiką: 8 savaičių vaisius dar visai mažutis, maždaug 1,5 – 2 cm ilgio. Tačiau jam jaupradeda vystytis akies lęšiukas, o akytes uždengia  vokai. Veidukas vis sparčiau formuojasi, todėl atsiranda pirmosios  nosytės užuomazgos. Šiuo periodu labai sparčiai vystosi vaisiaus smegenys, todėl galvoje galima pastebėti ryškų gumbelį. Po truputėlį formuoja ir rankų bei kojų pirštukai.

Tavo savijauta: 8­ - osios savaitės metu dauguma moterų pajunta ne itin  malonius nėštumo simptomus. Tikėtina, kad nuo šiol tave kankins ne tik  pykinimas, bet ir padidėjęs jautrumas kvapams. Nieko nuostabaus, jei tie  kvapai, kurie seniau tau buvo labai malonūs, staiga ims erzinti.  Nieko  pakeisti šioje situacijoje neįmanoma, todėl  geriausia  išeitis  –  tiesiog paprašyti artimųjų, kad naudotų mažiau įvairiausios parfumerijos, o pati įsigyk neutralaus kvapo prausiklių ir kremų.


Maždaug šiuo laikotarpiu gydytojas iš tavęs paims kraujo bendrai analizei: nustatys kraujo grupę ir Rh faktorių, patikrins galimas infekcijas, atliks biocheminę analizę ir įvertins kraujo krešėjimo rodiklius. Taip pat bus atliekami gimdos kaklelio,  makšties terpės ir šlapimo tyrimai.

Pirkiniai: tikriausiai iki šiol džiaugeisi savo įprastais apatiniais, tačiau jau dabar pastebėjai, kad jie pradeda spausti ir nemaloniai įsirėžia į krūtinę. Gera žinia: metas keliauti į parduotuves ir pasieiškoti specialių liemenėlių tinkančių nėščiosioms. Tokios liemenėlės įprastai būna su plačiomis petnešėlėmis, kad geriau prilaikytų patinusią ir padidėjusią krūtinę ir žinoma – pagamintos iš natūralių medžiagų. Gera, kokybiška liemenėlė yra labai svarbi nėštumo laikotarpiu!

» Rašyti komentarą