Nėštumo kalendorius. 9 savaitė

Apie  vaisių: vaisius tavo gimdoje auga vis sparčiau ir dabar siekia maždaug 2.2 – 3 centimetrus. Šiuo periodu vaikučio organai ir sistema vystosi toliau ir vis sparčiau. Šis procesas vadinamas organogeneze.

Vaikučio rankytės ir kojytės pailgėjo, todėl dabar sulenktos per riešus  rankytės jau beveik susikerta netoli širdies. Pirštukai taip pat sparčiai formuojasi, o tose vietose, kur ateityje bus pagalvėlės, galima išvysti pastorėjimą.
Sparčiai vystosi vaisiaus kaklas, todėl galvytė vis labiau išsitiesia.  Vokai praktiškai visiškai uždengė akytes, o galvytės šonuose jau galima nesunkiai įžvelgti ausytes. Sparčiai besivystantis mažylis jau sugeba pajudėti, todėl mamytė gali pajusti pirmuosius nestiprius pasispardymus.


Dabar vaisius jau primena mažą žmogeliuką. Deja, nustatyti, kokia vaiko lytis dar neįmanoma.
Kol lytiniai organai išryškės, praeis dar kelios savaitės.

Apie tave: dauguma moterų labai nerimauja dėl savo svorio, todėl svarstyklės joms tampa kasdieniui palydovu ir tuo pačiu priešu. Dažniausiai svorio padidėjimas 9 nėštumo savaitę nėra ryškus,  tačiau  jau galima įžvelgti šiek tiek atsikišusį pilvuką, kuris yra maždaug  greipfruto vaisiaus dydžio.

Jei jaudiniesi dėl padidėjusio svorio, tikriausiai nežinai, kaip tas svoris pasiskirsto. Norime tave nuraminti ir patikinti, kad keli priaugti kilogramai – nebūtinai turi būti dėl suvartoto maisto kiekio.
Tavo organizmas keičiasi: padidėja gimda, padidėja kraujo ir limfos skysčių, todėl savaime padidėja ir tavo svoris. Na, o jei ant kūno  pradeda kauptis riebaliukai, tai tik tam, kad pasiruoštų natūraliam kūdikio maitinimui pienu.

» Rašyti komentarą