Gimęs vaikas į jūsų namus atneša ne vien džiaugsmą, bet ir rūpesčių. Ką daryti, jeigu negalite palikti jo vieno, o užsiimti savais darbais vis dėlto yra būtina? Rankos užimtos kažkuo kitu – mažylis verkia. Paimate jį ant rankų – negalite nuveikti nieko daugiau. Pažįstama situacija? Išeitis yra.
Nešynės (arba vadinamieji slingai) – tai paprastas ir patogus sprendimas. Rankos lieka laisvos, o mamytė visada žino, kad vaikutis saugus. Galima paminėti ir daugiau privalumų: visas krūvis pasiskirsto ant peties ir nugaros (priklausomai nuo nešiojimo padėties), todėl mažiau pavargstama. Nešynės skirtos nešioti įvairaus amžiaus vaikučius (dažniausiai iki 2 metų), tinkamos namuose, parke, viešajame transporte – trumpai tariant, visur, kur tik norite. Mažyliams jos taip pat patinka, nes mato daugiau pasaulio, ir tuo pačiu visada yra prie pat mamos.
Tik kaip išsirinkti tinkamą? Gal geriau vežimėlis?
Jeigu namie mažai vietos, neturite savo transporto, o vežimėlį tempti laiptais arba įkelti į viešąjį transportą sudėtinga, nešynė gali būti puiki išeitis. Įsigyti jų, deja, galėsite toli gražu ne visur. Pirkdami atkreipkite dėmesį, kad audinys turėtų būti toks, kad neišsitampytų, gerai atrodytų ir laikytų.
Jeigu vis dėlto su vežimėliu jums atrodo patogiau – ką gi, jūsų teisė rinktis. Vis dėlto reikia pastebėti, kad tie vaikai, kurie dažnai būna ant tėvų rankų, visa laiką šalia, vystosi daug greičiau, auga ramūs, pasitikintys savimi, laimingi, mažiau verkia, o jau po kelių mėnesių tampa vis labiau nepriklausomi, tad vežimėlio teikiamas patogumas yra gana subjektyvus ir laikinas dalykas.
Dar vienas pliusas nešynės naudai – galėsite maitinti vaikutį netgi vaikščiodama. Vargu ar vežimėlis gali ją atstoti.
Kadangi modelių yra įvairių, išsirinkti gali būti sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma – ir tokį, kad jums tiktų, ir tokį, kad patiktų.
Nešynė su žiedu
Tinka įvairaus amžiaus vaikučiams (net iki 3 metų). Žiedai daromi iš lengvo, tačiau tvirto metalo, o kad audeklas nenutrintų pečių, kartais įsiuvamas ir paminkštinimas.
Kaip ir bet kuri kita nešynė, ši siuvama tik iš natūralaus audinio. Šiltajam metų laikui rekomenduojamas satinas, linas ir šilkas, šaltesniems orams – drobė ir džinsinė medžiaga. Audeklas neturi temptis, antraip teks kaitalioti vaiko padėtį.
Privalumai:
- Galima nešioti mažylį tiek iš priekio, tiek iš nugaros ar ant šono, jis gali sėdėti arba gulėti lyg lopšyje.
- Lengva užmigusį vaiką perkelti į lovą ir jo nepažadinti.
Trūkumai:
- Kadangi nešynė nešiojama tik ant vieno peties, galimas diskomfortas.
- Būtina viena ranka prilaikyti vaiką, vadinasi, visiškos laisvės mamytė, deja, neturės.
Nešynė-šalis
Tinka naudoti nuo vaiko gimimo iki tokio amžiaus, kai pasiekiamas 9 kg (jeigu audeklas tempiasi) arba 25 kg (jeigu medžiaga austa) svoris.
Audinio pasirinkimas turi didelę reikšmę: trikotažines nešynes užrišti lengviau, tačiau jos labai greitai išsitempia ir vaikas sulinksta. Austą nešynę užsirišti kiek keblu, nors pasipraktikavus galima tą padaryti ir per 30 sekundžių.
Modelis tinka naujagimiams ir paaugusiems vaikams ilgų pasivaikščiojimų metu.
Privalumai:
- Krūvis paskirstomas tolygiai.
- Galima nešioti vaiką iš priekio, ant nugaros arba klubų.
Trūkumai:
- Kad išmoktumėte užsirišti, reikia pagalbos, laiko ir kantrybės.
Nešynė-kuprinė
Šis modelis skiriasi nuo majiško (apie jį kiek vėliau) tuo, kad turi tvirtą diržą, kuris paskirsto mažylio svorį ant mamytės klubų arba talijos.
Atkreipkite dėmesį į tai, kad diržas neturi būti iš sintepono ar porolono. Jeigu susigundėte ir nusipirkote, nes manėte, kad taip sumąstyta mamyčių patogumui, jus apgavo ir pardavė klastotę. Kitas skirtumas – nereikia apsivynioti audiniu, šiam modeliui naudojamos automatinės sagtys.
Rekomenduojama naujagimiams (su specialiais ortopediniais įdėklais) ir vaikams iki 25 kg. Patogu nešioti vaiką iš priekio ir ant nugaros. Tai ypač parankus sprendimas toms, kurios mėgsta ilgus pasivaikščiojimus.
Privalumai:
- Svoris paskirstomas tolygiai.
- Galima vaiką nešioti ant nugaros arba iš priekio.
- Diržas permetamas arba per petį, arba įstrižai – kaip patogiau.
- Mažylis gali pritraukti pėdas taip, kad sėdėtų fiziologine poza.
Trūkumai:
- Jei dirželiai ploni, galima pakenkti pečiams. Tiesa, ši ypatybė ir skiria tikrąsias nešynes-kuprines nuo klastočių, todėl įsigyti tokios neverta. Atminkite, kad kokybiškų nešynių dirželiai platūs ir minkšti.
Majiškai nešynė
Ji primena kengūros sterblę, tačiau skiriasi nuo kitų tokio tipo nešynių. Užpakalinę jos pusę sudaro tankaus audinio stačiakampis su prisiūtais dirželiais, kurie rišami mamai per taliją ir ant pečių.
Šis modelis tinka naujagimiams (jie guldomi kaip į lopšį) ir vyresniems nei 4–5 mėnesių vaikams (vertikali padėtis). Įgudusios gali nešioti juos ant nugaros ar klubų. Diržus galima permesti per pečius arba kryžiuoti (antrasis variantas patikimesnis).
Privalumai:
- Svoris paskirstomas tolygiai, galima nešioti vaiką iki 20 kg.
- Įmanomos kelios mažylio padėtys.
- Kūdikį, nešiojamą „lopšio“ poza, patogu maitinti nenusiėmus nešynės.
Greitosios nešynės
Panašios į majiškas užpakaline dalimi, tačiau skiriasi tuo, kad dirželiai ne rišami, o užsegami, turi guminius laikiklius. Mažylis nešiojamas ant pilvo arba nugaros. Rekomenduojama nešioti vaikus, galinčius nulaikyti galvą.
Privalumai:
- Idealus variantas užimtoms mamoms, nes nešynę paprasta užsidėti ir nusiimti be aplinkinių pagalbos.
- Kitaip nei nešynė-šalis, šis modelis nėra toks šiltas (tai ypač svarbu vasarą).
- Išlaiko iki 20 kg svorį.
Trūkumai:
- Nėra horizontalios padėties, vaikas laikomas tik vertikaliai.
2012-01-02 11:58