Nugaros skausmai nėštumo metu

Beveik visos nėščiosios anksčiau ar vėliau sužino, kas yra nugaros skausmai – toli gražu ne kiekviena dailiosios lyties atstovė gali pasigirti idealia stuburo būkle ir stipriais nugaros bei pilvo raumenimis, kuris palaikytų stuburą šiuo periodu. Jeigu su šia problema susidūrei ir tu, vadinasi, būtina kuo greičiau imtis atitinkamų priemonių. Nugaros skausmai neleidžia jaustis patogiai, riboja judesių laisvę ir neleidžia būsimajai mamytei ilgiau stovėti ar vaikščioti, taip gadindami visą mažylio laukimo malonumą.

Nugaros skausmų priežastys

 

  • Dėl augančio mažylio svorio ir vaisiaus vandenų pasislenka kūno svorio centras, todėl nugaros raumenims tenka didesnis krūvis. Kuo mažiau sportavai prieš pastodama, tuo sunkiau bus nėštumo metu.
  • Skausmus gali sukelti užspaustas nervas, nervo uždegimas (radikulitas), peršalimas, staigus judesys ar sunkumų kilnojimas.
  • Inkstų ligos. Šiuo atveju padėti gali tik gydytojas. Jis paskirs atitinkamus tyrimus ir gydymą.
  • Diafragmos spaudimas vėlyvuoju nėštumo periodu. Padidėjusi gimda neleidžia jai nusileisti ir atsipalaiduoti, todėl šis raumuo nuolat įtemptas lyg burė, o nukenčia ir stuburas.
  • Kalcio trūkumas. Šio mikroelemento deficitas pablogina ne tik nagų ir dantų, bet taip pat ir kaulų bei sąnarių būklę, tad ilgainiui galimi ir nugaros skausmai.


Kaip išvengti nugaros skausmo nėštumo metu?

Jeigu išsaugosi taisyklingos mitybos, visaverčio poilsio ir fizinio aktyvumo balansą, galėsi užkirsti šiai problemai kelią. Leisdama nugarai pailsėti ir vengdama veiksmų, kurie papildomai apkrautų stuburą, tu pamirši nugaros skausmus ir raumenų pervargimą. Turėtum sureguliuoti savo kūno svorį – jeigu matai, kad jis auga per daug greitai, pasidaryk iškrovos dieną ir atsisakyk nereikalingų angliavandenių (taip mėgstamų bandelių, torčiukų ir pyragėlių). Mes kalbame apie labai staigų svorio augimą – daugiau nei 500–700 g per savaitę.

Pasirūpink, kad tavo racione būtų pakankamai kalcio: valgyk daugiau pieno produktų, sūrio, riešutų, žuvies ir žalumynų (pastaba: paskutinį mėnesį suvartojamo kalcio kiekius reikėtų apriboti, kad mažylio galvutė ir kaulai nepradėtų tvirtėti anksčiau laiko).

Judėk tolygiai ir lengvai. Ne, niekas nesako, kad tapai panaši į drambliuką porceliano parduotuvėje, tačiau būtų neblogai imti pavyzdį iš kačių – jos gracingos, o kiekvienas jų judesėlis – gerai apgalvotas. Venk staigių judesių ir posūkių, šuoliukų ir pan. – taip pasaugosi ir mažylį, ir nugaros raumenis.

Nekilnok didesnių nei 2–3 kg svorio sunkumų. Jeigu nėra kur dingti ir vis tiek tenka eiti į parduotuvę, paskirstyk pirkinius taip, kad abiems rankoms tenkantis svoris būtų vienodas, ir kelk maišus naudodama rankų ir kojų, o ne nugaros, jėgą. Sunkiausia yra toms moterims, kurios jau turi dar nemokančių vaikščioti vaikučių – tokiu atveju mažylį reikėtų sodintis ant klubo arba įsigyti ant jo tvirtinamą specialią nešynę, padėsiančią apsaugoti stuburą nuo iškrypimo ir išlinkimo.

Dažniau keisk pozą – nereikia labai ilgai sėdėti arba stovėti. Daryk pertraukas, mankštą, skirk laiko pasivaikščiojimams. Pasirūpink, kad kėdė, kurioje sėdi, būtų patogi.

Nesėdėk susikėlusi kojos ant kojos – tai kenkia tavo nugarai ir sveikatai apskritai. Taip sutrikdoma kraujotaka, pertempiami juosmens srities raumenys, todėl labai tikėtina, kad prasidės skausmai.

Rinkis patogią avalynę – kulnas neturėtų būti aukštesnis nei 5 cm. Nėštumo metu geriau būti arčiau žemės – taip naudingiau ir nugarai, ir vidaus organams.

Miegok ant kieto čiužinio – jis suteiks nugarai ir jos raumenims reikalingą atramą.

Jeigu skausmai reguliarūs ir stiprūs, galima kreiptis į masažistą, turintį patirties su nėščiosiomis. Svarbiausia jo užduotis bus padėti atsipalaiduoti nugaros raumenims ir sumažinti įtampą bei skausmus.

Įsigyk nėščiųjų diržą – jis sumažina nugarai tenkantį krūvį ir padeda išvengti nugaros skausmų. Tiesa, nešioti jį galima ne ilgiau nei 3–4 valandas iš eilės, kad raumenys taip pat šiek tiek padirbėtų. Dėtis jį reikėtų einant pasivaikščioti arba tais atvejais, kai tenka ilgai stovėti. Kai esi namuose ir sėdi arba guli, diržas nereikalingas.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Daiva
2012-08-17 11:18
o tie diržai veiksmingi? pažiūriu ir nesiryžtu pirkt
Jūratė
2012-08-13 21:02
kadangi aš sportavau, su šia problema nesusidūriau