Kai kurios būsimos mamytės pastebi, kad jų oda nėštumo laikotarpiu dėl hormonų pokyčio organizme pagerėjo: ji tapo lygesnė, skaistesnė, švelnesnė. Tai tos, kurioms pasisekė. Daugelis moterų vis tik būna nepatenkintos savo išvaizda vaikelio laukimo laikotarpiu: vienos baiminasi strijų atsiradimo ant pilvo ir ant krūtų, kitas neramina atsiradusios pigmentinės dėmės ar bėrimai, kurių neturėjo nuo paauglystės.
Krūtinė ir pilvas
Dėl natūralių priežasčių labiausiai pažeidžiama nėštumo laikotarpiu būna moters krūtų ir pilvo oda. Būtent šiose vietose labiausiai tempiasi epitelio audiniai, dėl kurių susidaro strijos. Ištempta oda, visų būsimų mamų košmaras. Strijos, ypač giliosios ar užsisenėjusios, praktiškai nebeišnaikinamoss, o plastinė chirurgija kainuoja gana brangiai.
Numatyti ar jums gresia strijos, praktiškai neįmanoma, nes jų atsiradimas priklauso nuo daugelio faktorių, tarp kurių ir amžius, ir genetika, ir odos priežiūra. Geriausios priemonės nuo strijų yra natūralūs aliejai ir gausus odos drėkinimas. Turėkite omenyje, kad strijos kartais gali atsirasti ir ant nugaros, juosmens srityje, todėl nereikėtų pamiršti ir apie jas.
Kai oda tempiasi krūtų, juosmens ar pilvo srityje, jaučiamas gana stiprus maudimas. Kad ir kaip norėtųsi pasikasyti, geriau susiturėti nuo tos pagundos bei neerzinti ir taip sudirginto epitelio.
Veidas, kaklas ir dekoltė sritis
Veido, kaklo ir dekoltė oda nėštumo laikotarpiu dažnai būna išberta spuogeliais.Tai hormoninio reiškinio pasekmė ir kovoti su juo neverta, nors odos priežiūra ir reguliarus jos valymas sumažina uždegiminius procesus ir paraudimus, o spuogeliai būna ne tokie pastebimi ir skausmingi.
Kitas kraštutinumas gali būti labai išsausėjusi, pleiskanojanti oda. Šiuo atveju pagelbėti gali natūralūs aliejai ir avokado kaukės, taip pat kokybiškas maitinantis kremas.
Celiulitas
Taip, „apelsino žievelė“ pasireiškia nėščiosioms labai dažnai, ypatingai, jeigu dėl kokių nors priežasčių būsima mamytė labai mažai juda. Nejudrumas – viena iš pagrindinių celiulito atsiradimo priežasčių, todėl bent 10 minučių per dieną patariama skirti fiziniams pratimams, taip pat valgykite daugiau ląstelienos turinčių produktų ir vaisių.
Visas „rimtąsias“ anticeliulitines procedūras geriau būtų palikti vėlesniam laikui, nes kai kurios iš jų gali turėti neigiamą poveikį kūdikiui. Atminkite, kad nėštumas trunka viso labo tik 40 savaičių ir jei tuo laikotarpiu dėl kokių nors priežasčių jums nepatinka kai kurie išvaizdos pokyčiai, tai po to jūs turėsite pakankamai laiko viską ištaisyti. Kad tik būtų noras.
Oda nėštumo laikotarpiu

» Rašyti komentarą