Mes taip norime, kad oda visada būtų švelni ir stangri, tarytum švytėtų iš vidaus – tai padeda jaustis jaunoms ir gražioms. Nėštumas, gimdymas ir banalus nuovargis palieka joje savo pėdsaką, tačiau žinant keletą gudrybių galima susidoroti su senėjimo ir streso požymiais.
Bet kokio odos tipo savininkės turi žinoti, kad prieš miegą nusivalyti makiažą yra būtina, kad periodiškai reikia atlikti odos valymą, ją maitinti ir drėkinti, reguliariai keisti odai skirtus preparatų kompleksus, žinoti savo odos tipą ir gyventi sveiką, visavertį gyvenimą.
Odos tipai
Tikriausiai jau žinai, kad veido ir viso kūno priežiūrai reikia skirtingų priemonių. Kad galėtum pasirinkti tinkamas, tau būtina žinoti savo odos tipą. Jų yra keturi: normali, sausa, riebi ir mišri oda.
Normali oda. Tik reta brandaus amžiaus moteris gali tokia pasigirti. Jeigu žiūrėtumėm į jaunas (maždaug 20 metų amžiaus) merginas, normalia oda galėtų džiaugtis kas trečia. Tokia oda turi švelnų rausvą atspalvį, yra lygi, kiek matinė, be spuogų, stangri, pakankamai drėgna ir padengta plonyčiu apsauginiu riebalų sluoksniu.
Apie dvidešimtuosius gyvenimo metus normali oda paprastai išsausėja. Jeigu gyvenama sveikai, tinkamai maitinamasi ir sportuojama, naudojant tinkamas kosmetikos priemones šį procesą galima labai pristabdyti ir džiaugtis normalia oda net ir sulaukus trisdešimties.
Sausa oda. Jaunystėje tai retenybė, nebent sutrinka medžiagų apykaita. Polinkis sausėti yra paveldimas arba nulemtas individualios hormonų sistemos.
Sausa oda turi rausvą-gelsvą atspalvį. Per plonytį epidermio sluoksnį galima pamatyti išsiplėtusius kapiliarus. Oda švelni, su smulkiomis poromis ir labai jautri. Ji greitai vysta, ant jos anksti atsiranda raukšlių, ji linkusi šerpetoti. Jeigu oda rūpinamasi netinkamai arba nepakankamai, atsiranda mimikos raukšlių. Drėkinamąsias ir maitinamąsias priemones tokios odos savininkėms reikėtų pradėti naudoti kaip galima anksčiau.
Tokiai odai kenkia muilas ir šaltas vėjas – ji parausta, ima pleiskanoti. Nereikėtų naudoti ir labai riebių kremų – oda prie jų greitai pripranta, tad pati nebeišskiria pakankamai riebalų.
Riebi oda. Tokia paprastai būna ant nosies ir kaktos, pasmakrėje, tarp krūtų ir nugaros viduryje. Dažniausiai gelsvos-pilkos spalvos, ant jos matyti išsiplėtusios poros, nereti ir spuogai.
Oda grubi, blizganti dėl riebalinių liaukų išskiriamų riebalų, net ir po prausimosi muilu greitai vėl ima blizgėti. Riebia oda dažniausiai skundžiasi jaunimas, tačiau tikriausiai be reikalo – ji lėčiau sensta, ne taip greitai atsiranda raukšlių.
Mišri oda – tai sausos ir riebio odos derinys. Paprastai nosis, kakta ir smakras būna riebūs, o skruostai – sausi.
Kaukės ir šveitikliai
Priklausomai nuo odos tipo, kartą arba du per savaitę reikėtų naudoti valomuosius kremus.
Šveitikliai (peeling) – preparatai, skirti pašalinti negyvas odos ląsteles. Jie būtini riebiai odai, nes juose yra medžiagų, minkštinančių keratiną. Priemonė pirštų galiukais užtepama ant drėgnos odos (išskyrus sritį apie akis), pamasažuojama ir palaikoma 3–5 minutes.
Gomažas (gammage) – valomasis kremas, kuris skiriasi nuo šveitiklių tuo, kad neturi abrazyviųjų dalelių. Padeda pašalinti apmirusias ląsteles ir nešvarumus, valo poras. Jis užtepamas ant drėgnos veido odos, o po 10–15 minučių pašalinamas, laikantis instrukcijos, nurodytos ant pakuotės (paprastai nutrinamas vienos rankos pirštais, prilaikant kita ranka odą, kad ši nesitemptų) Gomažas naudojamas brandžiai ir vystančiai odai, esant spuogams ar inkštirams, net pūlinukams, tik tokiu atveju kremą būtina nuplauti.
Enziminis šveitiklis rekomenduojamas vystančiai, raukšlėtai odai su išsiplėtusiais kapiliarais, esant pūlingiems spuogams. Naudojamas kartą per savaitę (ant sausos odos laikomas apie 5 minutes, ant riebios – 15).
Kaukių paskirtis – aprūpinti odą vitaminais, mineralinėmis druskomis, drėgme, apsaugoti natūralų lipidinį odos sluoksnį nuo žalingo aplinkos poveikio.
Kaukių poveikis paprastai būna trumpalaikis, tačiau akivaizdus. Jos dedamos taip:
- Veido ir kaklo oda kruopščiai nuvaloma, patrinama toniku, tada užtepama kaukė (išskyrus sritis apie akis ir lūpas).
- Prigulama 15–20 minučių, ant akių dedamas kompresas (pavyzdžiui, vaistažolių arbatų pakeliai).
- Kaukė nuplaunama drungnu vandeniu.
- Nudžiūvusi oda patepama maitinamuoju arba drėkinamuoju kremu.
Riebiai odai kaukės daromos porą kartų per savaitę, sausai ir normaliai užtenka ir karto (žinoma, labai daug kas priklauso nuo pačios kaukės). Tai pasakytina tiek apie profesionalias, tiek apie namų sąlygomis gaminamas kaukes.
Kaukių tipai:
Valomosios ir šerpetojimą mažinančios kaukės. Jos po kelių minučių nuplaunamos vandeniu arba nulupamos kaip plėvelė. Šios kaukės gerina kraujotaką, šalina riebalų sankaupas, tad oda tampa švari, gaivi, lengvai paraudusi. Po procedūros veidas patepamas kremu.
Maitinamosios ir drėkinamosios kaukės būna gelio, pienelio arba kremo pavidalu. Jos ne nuplaunamos, o nuvalomos po 10 ar 15 minučių servetėle. Po to oda nuskalaujama šiltu vandeniu ir patepama toniku. Namie gaminamos kaukės visada nuplaunamos vandeniu.
Gydomosios kaukės daromos 2–3 kartus per savaitę. Jos gerina kraujotaką, ramina ir dezinfekuoja odą, turi gydomųjų komponentų. Po kaukės odą reikėtų patepti kremu.
Paakių odos problemos
Oda aplink akis yra itin švelni ir plona, todėl jai reikia ypatingos priežiūros. Ši sritis turi specifinių problemų.
Tamsūs ratilai ir mėlynės po akimis gali reikšti ligą, alerginę reakciją, išduoti bendrą nuovargį ir stresą, prastą organizmo būklę. Pagrindinės jų atsiradimo priežastys – toksikozė, sulėtėjusi kraujotaka ir išsiplėtusios kraujagyslės.
Užmaskuoti šias problemas padeda specialios korekcinės priemonės. Moterims, turinčioms ratilus po akimis, nerekomenduojama naudoti šaltų mėlynų ir violetinių dekoratyvinės kosmetikos atspalvių.
Maišeliai ir patinę paakiai. Gali atsirasti dėl alerginės reakcijos. Paprastai rytais paakiai būna patinę, nes naktį labai sulėtėja limfos apytaka. Patinęs apatinis vokas dažnai reiškia kraujotakos sutrikimus, kad moteris serga širdies ir inkstų ligomis. Susidoroti su problema nesunku tik tuo atveju, jeigu priežastys nėra patologinio pobūdžio.
- Rytais ir prieš miegą išgerk stiklinę vandens – jis tirpins toksinus ir padės pašalinti juos iš organizmo.
- Kiekvieną rytą paakius pasitepk specialiai jiems skirtu geliu, kad sumažintum paburkimą ir stimuliuotum kraujotaką.
- Daryk šiltos arbatos kompresus – tai padės susitraukti kraujagyslių sienelėms.
- Patinimą puikiai mažina pakaitomis dedami šiltos ir šaltos arbatos kompresai.
Žinodama savo odos tipą ir jos priežiūros taisykles, kasdien atlikdama nesudėtingas procedūras, tu galėsi išsaugoti savo grožį ir jaunystę daug ilgiau!
2012-08-28 18:04