Orai: įspūdingą 27 laipsnių kaitrą nuplaus lietus

@ Shutterstock

Atsisveikindamas balandis paruošė dovaną – į šalį plūstels vasariška šiluma, vietomis oras įkais net iki 27 laipsnių. Tačiau savaitės pradžia bus itin nerami – dangumi keliaus lietaus ir perkūnijos debesys. Antradienį ir trečiadienį taip pat išsilaikys šilti orai, protarpiais dar palis. Savaitės pabaigoje jau bus gaiviau.

Pirmadienį šalį užlies įspūdinga šiluma ir ne tik. Taip pat antroje dienos pusėje, vakarėjant, atkeliaus ir lietus, vietomis jis bus smarkus, gali įsimaišyti ir kruša, o danguje rūstaus perkūnija. Vilniuje ir Kaune pirma dienos pusė bus saulėta, po pietų oras įkais iki 25 laipsnių, dangumi plauks lietaus pritvinkę debesys. Šiauliuose dieną saulės spinduliai orą sušildys iki 22 laipsnių, vakare atkeliaus krituliai, perkūnija. Pajūryje bus apie 20 laipsnių šilumos, dienai bėgant išaugs debesuotumas, o pavakare prapliups lietus.

Antradienio naktį vietomis dar tęsis lietus ir perkūnija. Dienos metu trumpai palis tik vietomis, vyraus maloni šiluma. Pūs nesmarkus vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune krituliai numatomi pirmoje nakties pusėje, vėliau debesys sklaidysis, bus apie 14 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje oras šils iki 23 laipsnių, nuvilnis lietus, Kaune bus apie 22 laipsnius šilumos. Šiauliuose naktį varvės dangus, numatomas griaustinis, vyraus 13 laipsnių šiluma. Diena bus giedra, temperatūra kils iki 21 laipsnio. Pajūryje naktį debesys dar laistysis lietumi, grūmos perkūnija. Termometrai tuo metu fiksuos 9 laipsnius šilumos. Dieną vyraus skaidrus dangus, oras šils iki 17 laipsnių.

Trečiadienio naktį vėl daug kur palis, numatoma perkūnija. Dieną kai kur temperatūra svyruos apie 20 laipsnių, tačiau vietomis jau bus gaiviau. Suksis vėsesnis šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilnių ir Kauną naktį laistys lietus, bus apie 13 laipsnių šilumos. Dieną be kritulių, oras šils iki 21–22 laipsnių. Šiauliuose nakties metu dangumi plauks lietaus debesys, vyraus 11 laipsnių šiluma. Įdienojus termometrai fiksuos 18 laipsnių. Pajūryje be žymesnių kritulių. Pirmoje paros pusėje bus apie 9, dieną apie 11 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį vėl bus šilčiau, tačiau ramybę vietomis drums lietaus ir perkūnijos debesys, ypač vakarinėje šalies dalyje. Dienos metu kai kur temperatūra šoktels iki 27 laipsnių. Pūs gūsingas, nepastovios krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune naktį bus apie 13, dieną apie 26 laipsnius šilumos. Protarpiais dangumi praplauks lietaus debesys. Šiauliuose naktis bus apniukusi, protarpiais palis, bus apie 10 laipsnių šilumos. Dieną oras šils iki 25 laipsnių. Pajūryje numatomas nepastovus debesuotumas, o gausesnis lietus ir perkūnija atkeliaus antroje dienos pusėje. Naktį vyraus 9, dieną 19 laipsnių šiluma.

Penktadienį įspūdinga šiluma atslūgs, pūs šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune ryto valandomis ir pirmoje dienos pusėje dangų niaukstys debesys, palis. Ryte bus apie 12, dieną apie 18 laipsnių šilumos. Giedresnis dangus numatomas po pietų. Šiauliuose vyraus nepastovus debesuotumas, galimas trumpas lietus. Naktį temperatūra sieks 8, dieną jau tik 16 laipsnių šilumos. Pajūryje naktį negausiai lynos, bus apie 6 laipsnius šilumos. Dienos metu dangus bus giedras, oras šils vos iki 11 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį išsilaikys panaši šiluma, vyraus nepastovus debesuotumas, protarpiais kai kur palis.

» Rašyti komentarą