Orai: šaltis stiprės, o dėl smarkaus vėjo bus dar šalčiau

@ Shutterstock

Iš šiaurės sulauksime ir malonių, ir ne itin malonių „dovanų“. Po pavasariškai šiltos savaitės pradžios oras sparčiai atšals, tačiau bus ganėtinai sausa, dažnai sulauksime saulės spindulių. Savaitgalio naktimis šalčio gniaužtai vietomis sustiprės ir iki –13 laipsnių, o dėl smarkaus vėjo atrodys, kad šąla beveik –20 laipsnių.

Ketvirtadienį šalyje be didesnių kritulių, vyraus pragiedruliai. Pūs vidutinio stiprumo šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje dieną bus apie nulį, Kaune ir pajūryje apie 1 laipsnį šilumos. Šiaulių apylinkėse vyraus –1 laipsnio šaltukas. Vakarėjant oras atvės sparčiau.

Penktadienį temperatūra kris dar žemiau, numatomas permainingas debesuotumas, nedidelis būrelis snaigių iškris tik kai kur. Stiprės šiaurės rytų krypties vėjas, tad orai bus žvarbūs. Vilniuje ir Kaune debesuotumas bus nepastovus. Naktį šals iki –6, dieną iki –3–2 laipsnių. Šiauliuose pirma paros pusė bus giedra, temperatūra kris iki –8 laipsnių. Dieną debesų gretos padidės, šals iki –3 laipsnių. Pajūryje pūs smarkokas vėjas. Naktis giedra, termometrai fiksuos –6 laipsnius šalčio. Įdienojus vyraus –1 laipsnis šalčio.


Šeštadienį danguje situacija nesikeis, o termometrų stulpeliai fiksuos dar didesnį šaltį. Negana to, šiaurės rytų vėjas įsismarkaus dar labiau, dėl kurio šalčio pojūtis lauke bus gerokai stipresnis. Vilniuje ir Kaune naktis bus giedra, šals iki –9–8 laipsnių. Dieną dangumi keliaus debesys, kritulių nenumatoma, bus apie –3–2 laipsnius šalčio. Šiauliuose vyraus skaidrus dangus, protarpiais pasirodys vienas kitas debesis. Naktį termometrai fiksuos –9, įdienojus –3 laipsnius šalčio. Pajūrį talžys žvarbus vėjas, vyraus nedidelis debesuotumas. Naktį atšals iki –7, dieną iki –1 laipsnio.

Sekmadienis bus saulėtas, vėjas nusilps. Nakties metu šals panašiai kaip ir šeštadienio naktį, tačiau dieną temperatūra jau kils aukščiau, nebus taip žvarbu. Vilniuje naktį atšals iki –10 laipsnių, įdienojus bus apie nulį. Kaune naktį bus apie –8 laipsnius šalčio, o dieną apie 1 laipsnį šilumos. Šiauliuose naktį šaltis sieks –9 laipsnius šalčio, dienos metu 1 laipsnį šilumos. Pajūryje nakties valandomis vyraus –7 laipsnių šaltis, o dieną oras šils iki 1 laipsnio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje suksis gūsingas vakarinių krypčių vėjas, kritulių nenumatoma, vis dar galėsimepasimėgauti pro debesis pasirodysiančia saule. Naktimis šaltis po truputį švelnės, o dienomis temperatūra jau kils drąsiau, iki 3–6 laipsnių šilumos.
 

» Rašyti komentarą