Padėkime odai atsinaujinti

Bet kuri kosmetologė tau pasakys, kad odą šveisti tiesiog būtina, juk oda nuolatos atsinaujina, o žuvusios ląstelės pačios niekur nedingsta. Negana to, jos trukdo odai atsinaujinti, todėl oda atrodo papilkėjusi, dėmėta ir šiurkšti.

Kuo gali padėti odos šveitiklis?

Odos šveitiklio paskirtis – pašalinti suragėjusį žuvusių odos ląstelių sluoksnį. Tai padarius, oda tampa lygesnė, jos spalva atsinaujina, oda lengviau “kvėpuoja” ir sugeria daugiau deguonies, o viršutinis odos sluoksnis geba geriau įsisavinti naudingąsias kremų, losjonų ar kaukių medžiagas. Negana to, šveitimo metu suaktyvinama kraujotaka, taigi veidas labiau spindi ir atrodo sveikesnis.

Kokių būna odos šveitiklių?

Kosmetikos parduotuvėse odos šveitiklių pasirinkimas iš tiesų platus. Iš esmės šveitikliai būna trijų tipų: enziminiai, mechaniniai ir valomosios kaukės. Mechaninis odos šveitiklis – tai skystis, kurio sudėtyje yra įvairių odai naudingų komponentų ir smulkių granulyčių, padedančių pašalinti suragėjusį odos sluoksnį. Enziminiame odos šveitiklyje grandomųjų granulyčių nėra, tačiau vietoje jų negyvas odos ląsteles ištirpdyti padeda fermentai – augalų enzimai. Valomiosios kaukės – tai dar vienas būdas pašalinti negyvas odos ląsteles. Šių kaukių sudėtyje yra baltojo molio, kuris sugeria nešvarumus ir riebalų perteklių. Pati kaukė nenuplaunama, o nutrinama pirštais, taigi iš esmės taip pat pasitarnauja kaip šveitiklis.
Kokį šveitiklį tuomet pasirinkti?

Šveitiklį reikėtų rinkis atsižvelgiant į savo odą ir naudojimo dažnumą. Savaime suprantama, jei odą šveisite labai dažnai, reikės švelnesnės, mažiau dirginančios priemonės. Tokiam atvejui geriausiai tiks valomosios kaukės. Būtent jas turėtų rinktis ir jautrios odos savininkės. Turinčios normalią odą gali išbandyti enziminius šveitiklius, na o riebiai odai patariama rinktis mechaninius šveitiklius. Beje, merginoms, kurių oda riebi, nepatariame piktnaudžiauti šveitimo procedūromis, nes jos skatina riebalų išsiskyrimą. Na, o jei turite galimybę, galite išbandyti skirtingas priemones ir išsirinkti efektyviausiai veikiančią.

Kaip dažnai reikėtų šveisti odą?

Jautri ir gležna oda lengvai sudirgsta, todėl su ja reikėtų elgtis itin atsargiai ir šveitimo procedūrą daryti ne dažniau nei 1 kartą per dvi savaites. Normalios arba mišrios odos savininkės oda pasirūpinti turėtų 1-2 kartus per savaitę, na o riebią odą nušveisti patariama iki 3 kartų per savaitę. Jaunoms merginoms odos šveitimą galima daryti ir rečiau, o štai vyresnėms moterims patariama pasirūpinti oda reguliariai, nes su amžiumi oda atsinaujina vis lėčiau, dėl to būna sausesnė, storesnė ir praradusi spalvą.

Ar po odos šveitimo reikėtų kokių nors papildomų grožio procedūrų?

Pašalinus suragėjusį sluoksnį, oda kur kas sparčiau išdegina drėgmę, todėl po procedūros ją būtina drėkinti ir pamaitinti. Iš pradžių atgaivink veido odą toniku, o tuomet pasitepk drėkinamuoju arba maitinamuoju kremu.
 

» Rašyti komentarą