Paplūdimio žaidimų idėjos mažyliams

Jei dar nebuvote prie jūros – paskubėkite! Poilsis paplūdimyje dovanoja vaikams daugybę teigiamų įspūdžių ir emocijų. Karštame smėlyje mielai kapstosi tiek mažiausi mūsų šeimos nariai, tiek mes, suaugusieji. Nuveikti čia galima labai daug: statyti smėlio pilis, kurti kulinarinius šedevrus, pasiturkšti vandenyje ir tiesiog smagiai praleisti laiką.
 
Mažiesiems tikrai patiks rinkti kriaukleles ir akmenėlius – iš šių radinių vėliau galima sulipinti koliažą arba mozaiką, papuošti nuotraukų rėmelius. O galima tiesiog kurti paveikslus ant smėlio.
 
Paimkite į paplūdimį žaislinių indų ir formelių – vaikas galės juose „virti valgyti“ ir „vaišinti“ tėvelius. Nesirūpinkite – jis tikrai ras, ką veikti su visomis šiomis priemonėmis.
 
Taip pat verti dėmesio ir komandiniai žaidimai: estafetės, piešimo ant smėlio konkursai, užkasto lobio paieškos. O kur dar žaidimai su kamuoliu, raumenis stiprinantis badmintonas ir kitos pramogos...
 
Žaidimai su smėliu
 
Žaidimai su smėliu lavina smulkiąją rankyčių motoriką, kūrybinį mąstymą ir fantaziją, moko siekti užsibrėžto tikslo. Nereikia barti vaiko, jeigu smėlio pribyrės į plaukus ar šiek tiek smėliuko atsidurs burnytėje – mažylio laimė ir patiriamas malonumas kompensuos visus galimus nepatogumus.
 
„Aukso ieškotojai“
 
Žaidimui reikės monetų ir sietelio sijoti smėliui (būna rinkinukuose, skirtuose žaidimui su smėliu). Aptverkite teritoriją savo žaidimui po ranka esančiais daiktais (pledu, paplūdimio šlepetėmis ir t.t.). Kai mažylis nusisuks ir užsimerks, negiliai užkaskite keletą monetų. Žaidimo tikslas – sijojant smėlį surasti jas visas. Jei vaikas visai mažas, iš pradžių pamokinkite jį naudotis sieteliu.
 
„Atspaudai“
 
Išlyginkite nedidelį plotelį ir užpilkite vandeniu. Iš drėgno smėlio galima suformuoti sieneles. Tegul vaikas įspaudžia savo delną, pėdą (arba batukus, kitus daiktus). Palyginimui galite taip pat palikti savo atspaudus. Tada papuoškite akmenėliais arba kriauklelėmis. Taip galima netgi kurti paveikslus.
 
„Jaunasis menininkas“
 
Lygiai tokiu pat būdu galima paruošti plotą piešimui. Pamokinkite vaiką piešti piršteliu arba pagaliuku. Pradėkite nuo paprastų siužetų.
 
„Smėlio pilis“
 
Žinoma, iš smėlio statyti galima ne tik jas. Statykite kiek atokiau nuo vandens, kad bangos nenuplautų jūsų triūso. Palikite vietos ir vaiko fantazijai.
 
„Išminuotojas“
 
Tai paprastas, bet labai smagus žaidimas. Įkiškite ranką į smėlį ir plačiai išskėskite pirštus. Mažylis turi atkasti jūsų riešą ir neužkabinti pirštų. Jeigu užkabino – pradėkite žaidimą iš naujo.
 
„Statybininkai-konkurentai“
 

Surenkite varžybas: tegul keli vaikai rungtyniauja, kuris iš jų per tam tikrą laiką pastatys aukštesnį smėlio ar akmenukų bokštą. Galite lenktyniauti kartu su vaikais.
 
„Paplūdimio golfas“
 
Jeigu turite mažą kamuoliuką, galite pažaisti golfą. Jums tereikia susirasti lazdą ir taikytis į taikinį.
 
„Debesuotos fantazijos“
 
Žaisti galima net ir gulint ant smėlio. Pažiūrėkite į debesis ir paklausinėkite, kokias asociacijas jie sukelia jūsų vaikui.
 
„Pietūs“
 
Tegul vaikas „išverda“ jums, pavyzdžiui, sriubą. Vietoj puodo galima naudoti kibirėlį, vietoj bulvių – akmenėlius, ir t.t.
 
Žaidimai vandenyje
 
Vandens procedūros stiprina mažylio organizmą, ugdo valią ir lavina plaukimo įgūdžius. Žaidimų metu galima išmokinti vaiką gulėti pilvu ant vandens, pasinerti, tinkamai kvėpuoti.
 
„Jūros mūšis“
 
Padeda mažyliui apsiprasti su vandeniu ir nebijoti purslų. Nuveskite vaiką į vandenį, atsistokite veidu vienas į kitą ir pasitaškykite. Kas pirmas nusisuks, tas pralaimės. Tokį žaidimą smagu žaisti komandomis.
 
„Skęstantis laivas“
 
Paleiskite į vandenį smėlio formeles „gerąja“ puse žemyn. Šiek tiek su vaiku atsitraukite ir mėtykite vidun akmenėlius bei kriauklytes, skandindami „laivą“.
 
„Sunkiau-lengviau“
 
Į plastikinį kibirėlį sudėkite skirtingus daiktus (pvz., kamuoliuką, akmenėlius, kriauklytes ir t.t.). Tegul vaikas meta juos į vandenį ir žiūri, kurie iš jų skęsta greičiausiai, kurie – lėčiau, o kurie neskęsta visai. Paaiškinkite, kodėl yra būtent taip, o ne kitaip.
 
„Popieriniai laiveliai“
 
Tikriausiai atsiras koks nors laikraštis ar šiaip popieriaus lapas. Išmokykite vaiką išlankstyti laivelį ir paleiskite plaukti į vandenį.
 
Smagių įspūdžių!

» Rašyti komentarą