Paprastas ir veiksmingas būdas suteikti plaukams apimties

Abejoti želatinos nauda plaukams netenka – juk tai yra grynas ir natūralus kolagenas, neturintis jokių nereikalingų sintetinių priedų. Jos kaukės efektyvumu beveik nenusileidžia plaukų laminavimui. Plonytė plėvelė, kuria želatina padengia plaukus, apsaugo nuo negatyvaus aplinkos poveikio, daro juos minkštus ir suteikia gražaus žvilgesio.

Ypač želatina naudinga sausiems ir lūžinėjantiems, po dažymo nusilpusiems plaukams. Ji stiprina, užkerta kelią slinkimui, atkuria pažeistą paviršių ir skatina plaukų augimą.

Šampūnas su želatina ne tik pagerins plaukų išvaizdą, bet ir suteiks jiems apimties.

Jums reikės: 1 šaukšto želatinos, 1 šaukšto vaistažolių antpilo (ramunėlių ar kitų žolelių arbatos), 2 šaukštų šampūno.


Paruošimas. Ramunėlių arbata geriausiai tinka šviesiems plaukams (ji suteikia auksinį atspalvį). Tamsiaplaukės gali naudoti dilgėles. Antpilui tinka ir kitos žolelės – jas reikėtų rinktis atsižvelgiant į tai, kokio efekto siekiate – mėtos suteikia gaivumo, ąžuolo žievė ir liepžiedžiai – stiprina plaukus, varnalėšos padeda nuo pleiskanų.

Užpilkite porą pakelių ramunėlių arbatos (ar kurios kitos žaliavos) stikline verdančio vandens, atvėsinkite. Į atskirą indą įdėkite šaukštą želatinos ir vieną arba du antpilo. Gerai išmaišykite ir palikite pastovėti maždaug 30–40 minučių. Želatina turi visiškai ištirpti. Tada įpilkite šaukštą arba du šampūno ir viską gerai išmaišykite. Jeigu granulių vis dėlto liko, pašildykite mišinį karšto vandens vonelėje ir maišykite, kol jos ištirps. Jūs pasiruošiate šampūno vienam galvos plovimui.

Kaip naudoti. Tokį šampūną reikia naudoti visiškai taip pat, kaip ir įprastą – ištepkite juo plaukų šaknis ir pamasažuokite. Skirtumas tik toks, kad išplauti jį reikėtų ne po 1, o po 5 minučių, kad želatina spėtų pamaitinti plaukus ir suteiktų jiems didesnės apimties. Po to galva išplaunama šiltu vandeniu, plaukai per visą ilgį patepami kondicionieriumi (išskyrus šaknis).

Kai nuplausite kondicionierių, galite išskalauti plaukus likusia arbata. Nuspauskite juos ir apsukite rankšluosčiu. Išdžiovinkite ir iššukuokite kaip įprastai.

Didelė plaukų apimtis turėtų išlikti visą dieną, o jie patys, kaip ir po laminavimo, bus blizgūs ir šilkiniai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Jolita
2013-03-17 14:22
na su idėja viskas puiku, tačiau yra vienas bet..
Tikra želatina netirpsta vandenyje, ji brinksta..Yra Dr. Oetker ir dar kažkokių želatinų, kurias reikia maišyti su karštu vandeniu ir ji tirpsta. Bet tai nėra želatina, o dar vienas "naftinis" produktas. Manau, kad geriau tokios nenaudoti. Pagal idėją, receptūros eigoje pirma turėtų būti želatinos išbrinkinimas, o paskui jos pašildymas ant karšto vandens vonelės ar mikrobangų krosnelėje.
Karolina
2012-08-16 19:13
Pabandziau labai patiko tiesus purus neriebaluoti tik as darau taip 1 saukstas zelatinos ir koki 5 saukstai dilgeliu arbatos ir 2 sauktais sampuno ir po to dar karta plaunu galva su sampunu nors dabar pabandysiu neperplauti
Zylė
2012-08-07 08:08
ir aš bandžiau. Mano plaukai taip pat ilgi ir ploni, bet nepasakyčiau, kad sulipo ar dar kokios bėdos - kondicionierių gerą naudoju, ir dar priemones palengvinti iššukavimą. Likau patenkinta, nors stebuklų ir nesitikėjau
Regina
2012-08-02 18:14
na va, ką aš galiu pasakyt. Mano plaukai šiaip labai ploni ir panašūs į šiaudus. Želatiną naudojau, bet dariau ne visai pagal receptą - gal todėl plaukuosena šiek tiek sulipo ir buvo kiek sunkiau iššukuot. Bet šiaip dalykas neblogas - plaukai gražiai blizga.
Regina
2012-08-02 11:17
išbandžiau. Želatina nenorėjo tirpt. Dabar plaukus džiovinu. Žiūrėsim, kaip bus