Ruošiamės Kalėdoms! Pasidaryk pats: kvepiantys vonios burbulai

Vonios burbulai, pagamaniti savomis rankomis – išties maloni ir naudinga dovana, kuria galėsite nustebinti artimuosius Kalėdų, Naujųjų ar kuria kita proga. Patekę į vandenį, šie burbulai ima šnypšti ir putoti, pripildydami vonios kambarį nuostabaus aromato. Ypač tai patinka vaikams – jeigu jūsų mažylis anksčiau nemėgo maudytis, galite būti tikri, kad maudynės jam taps pačiu didžiausiu malonumu.

Iš ko daromi burbulai

Jums reikės: recepto, komponentų, formelių ir trupučio laiko.

Pagrindiniai komponentai: citrinos rūgštis, soda ir eteriniai aliejai.

Jeigu neturite specialios formelės, nieko baisaus – galite naudoti ledų formeles, vaikiškas formeles, skirtas žaisti su smėliu, ir pan. Tiesą sakant, forma visiškai nesvarbi – dovanėlės efektyvumas nuo jos nepriklauso.

Štai keli receptai.

Atpalaiduojamieji vonios burbulai

Vonios burbulai su levandomis ir pienu padės jums atsipalaiduoti, atsikratyti galvos skausmo ir nuovargio, nusiraminti ir įveikti nemigą.

Reikės: 4 valgomųjų šaukštų sodos, 2 valgomųjų šaukštų citrinos rūgšties, 3 valgomųjų šaukštų pieno miltelių, 1 valgomojo šaukšto jūros druskos, 2 valgomųjų šaukštų vynuogių kauliukų aliejaus, 20 lašų levandų aliejaus, 1 valgomojo šaukšto smulkintų džiovintų levandų.

Paruošimas: sumaišykie ir ištrinkite citrinos sultis ir sodą, įmaišykite pieno miltelių. Supilkite vynuogių kauliukų aliejų, suberkite levandas ir jūros druską. Įlašinkite eterinio aliejaus. Užpurkškite purkštuvu truputį vandens ir išmaišykite. Jeigu mišinys pradės šnypšti ir putoti, daugiau vandens nepurkškite.


Sudėkite masę į iš anksto bet kokiu aliejumi išteptą formelę, gerai suspauskite. Po 10–15 minučių atsargiai išimkite ir palikite džiūti 5–6 valandas.

Žvalinamieji burbulai

Burbulai su kava ir kvapiųjų kanangų (ylang-ylang) aliejumi žvalina, suteikia jėgų ir energijos, minkština odą, padeda užgydyti žaizdeles, slopina sudirgimus.

Reikia: 2 valgomųjų šaukštų citrinos rūgšties, 4 valgomųjų šaukštų sodos, 3 valgomųjų šaukštų krakmolo, 2 valgomųjų šaukštų kviečių daigų aliejaus, 1 valgomojo šaukšto maltos kavos, 1 valgomojo šaukšto jūros druskos, 15 lašų kvapiųjų kanangų aliejaus.

Paruošimas: ištrinkite rūgštį ir sodą, sumaišykite su krakmolu. Įpilkite kviečių daigų aliejaus, išmaišykite, suberkite druską ir maltą kavą, įlašinkite kvapiųjų kanangų aliejaus ir sudėkite tai, kas liko. Užpurkškite truputėlį vandens, suimkite mišinį rankomis ir stipriai suspauskite. Jeigu mišinys prastai limpa ir byra, pridėkite dar šiek tiek kviečių daigų aliejaus.

Sudėkite mišinį į aliejumi išteptas formeles, supresuokite, po kelių minučių atsargiai išimkite ir palikite džiūti ant popieriaus lapo 5–6 valandas.

Tonizuojamieji burbulai gerai nuotaikai

Kava, grietinėlė ir cinamonas pasižymi puikiu tonizuojamuoju poveikiu, padeda kovoti su depresija ir išsibudinti rytais.

Reikia: 1 valgomojo šaukšto sausos grietinėlės arba vaikiško mišinuko, 2 valgomųjų šaukštų citrinos rūgšties, 4 valgomųjų šaukštų sodos, 1 valgomojo šaukšto cinamono, 2 valgomųjų šaukštų glicerino arba vynuogių kauliukų aliejaus, 15–20 lašų bet kokio eterinio aliejaus.

Paruošimas: gerai išmaišykite sausą grietinėlę, sodą ir citrinos rūgštį, supilkite cinamoną ir bazinį aliejų arba gliceriną, gerai išmaišykite. Sudėkite kavą ir įlašinkite eterinio aliejaus, užpurkškite truputėlį vandens, sudėkite paruoštą masę į formeles ir gerai suspauskite, po 10–15 minučių išimkite ir palikite džiūti 5–6 valandoms.

Smagių švenčių!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Žygimantas
2019-12-08 16:50
Ydomūs komplimentai
sdf
2016-12-21 20:14
kokie cia kiekiai?