Lietuvoje vis daugiau žmonių ieško kokybiškų baldų, kurie jų namuose tarnautų ilgą laiką, todėl medžio masyvo baldai yra tapę vienu populiariausių pasirinkimų.
Šie baldai yra gaminami iš natūralios medienos, jų neapdorojant jokiais chemikalais. Dažniausiai galutiniame baldo gaminimo procese šis nėra padengiamas laku ar kitomis medžiagomis, tačiau norint išsaugoti jo ilgaamžiškumą, baldus rekomenduojama padengti plonu lako ar tam tikro atspalvio dažų sluoksniu.
Kadangi kokybiški, ilgaamžiai medžio masyvo baldai kainuoja nemažus pinigus, juos perkantiems asmenims tenka plačiai atverti piniginę arba neturint reikiamo santaupų kiekio, ieškoti finansavimo šaltinio. Paskolų banko specialistų teigimu, kiekvienais metais vis daugiau žmonių renkasi finansavimą didesniems pirkiniams įsigyti. Paskola tampa sprendimu tuomet, kai įsirengiant ar siekiant atnaujinti gyvenamąjį būstą, baldų įsigijimas tampa būtinybe. Šiuo metu medžio masyvo baldus gamina specializuotos bendrovės bei privatūs dailidės, o medžio masyvo baldai yra laikomi vienais patvariausių. Dera paminėti, kad tokių baldų pasirinkimas gali netikti kuriant modernų namų interjerą, nes medžio masyvo baldai dažniausiai įsigyjami namus įrengiant klasikiniu stiliumi.
Medžio masyvo baldus galima tiksliau apibūdinti kaip natūralios medienos gaminius, nes jie yra gaminami nepresuojant medžio dalių ir kitaip jų nekonstruojant. Visos baldų konstrukcijos gaminamos iš vientiso medienos gabalo, kuriame nėra jokių sujungiamų lentų ir pan. Dažniausiai mediena yra sujungiama, kai tenka kurti nestandartinio dydžio spintas, stalus. Ši metodika pasitelkiama tuomet, kai sunku gauti didelės apimties medienos lakštą, kuris nebūtų pagamintas iš kelių dalių. Tokie gaminiai yra laikomi tokiais pat kokybiškais kaip ir baldai, gaminami iš vientiso medienos lakšto.
Natūralios medienos baldai dažniausiai pradedami gaminti tuomet, kai mediena yra tinkamai išdžiovinta ir paruošta apdirbimui. Tai reiškia, kad baldai jokiu būdu nepradedami gaminti iš ką tik nukirstų medžių – pirmiausia juos reikia išdžiovinti. Šviežiai nukirsta mediena būna drėgna, joje dar yra vandens, todėl ši turi būti išdžiovinta. Neišdžiovinus medienos baldai gali imti trūkinėti, o tuomet nukentės baldo vizualinė išvaizda ir jo kokybiškumas.
Specialistai pirmiausia baldus gamina be jokių priemaišų, o tai reiškia, jog naudojama tik mediena ir ją jungiančios konstrukcijos bei varžtai. Kai baldai jau yra pagaminti, klientas pats gali nuspręsti, ar nori palikti esamą jo išvaizdą, ar prireiks pasirinkto atspalvio lako. Lakavimas naudingas tuo, kad neleidžia medienai pūti, o taip pat šiai nepakenks jokie vabzdžiai bei termitai. Žinoma, jeigu baldai bus laikomi gyvenamosios erdvės viduje, kurioje palaikoma pakankamai šilta kambario temperatūra, puvimo procesas nevyks, tačiau baldus reikės saugoti nuo drėgmės.
Medžio masyvo baldai gali būti statomi ne tik uždarose patalpose - namuose, bet ir atvirose, pavyzdžiui, namų kieme. Pagal specialius užsakymus gaminami medžio masyvo baldai lauko erdvei yra padengiami specialiomis medžiagomis – laku, dažais ar impregnantu tam, kad drėgmė jiems nesukeltų neigiamų padarinių. Renkantis medžio masyvų baldų gamintojus rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, ar pasirinktos bendrovės meistrai gamina baldus tik vidaus patalpoms ar ir lauko erdvei.
Paskola suteikia galimybę įsigyti medžio masyvo baldus

» Rašyti komentarą
» Komentarai
2021-10-07 05:51
„WhatsApp“ +1 (209) 251-1529