Patarimai būsimiesiems tėveliams: kaip auginti dvynukus?

Dvynukų tėveliai patiria ir dvigubai didesnį nuovargį, ir dvigubai didesnį džiaugsmą. Pirmieji gyvenimo metai net ir kantriausiai mamytei neretai primena košmarišką sapną, iš kurio nesiseka pabusti. Jeigu laukiesi daugiau nei vieno mažylio, norime pasiūlyti keletą patarimų, padėsiančių šiek tiek supaprastinti vaikučių priežiūrą.

Dvigubas pasiruošimas

Mūsų laikais, kai kiekviena nėščioji tiriama visais įmanomais būdais, dvynukų gimimas vargu ar gali būti staigmena (nebent tėveliai patys paprašo nesakyti, kas gims, ir kiek jų bus). Atmink, kad dvynukai ir trynukai gimsta maždaug dviem arba trim savaitėm anksčiau. Jeigu lauksi iki pat paskutinės akimirkos, gimdymas gali užklupti visiškai netikėtai. Iš anksto apsirūpink viskuo, kas bus būtina, neatidėliok paskutiniam mėnesiui. Kai kurios dvynukų besilaukiančios būsimosios mamytės buriasi į klubus, kuriuos lanko iki tol, kol mažyliams sueina dveji ar treji metukai – juk nėra nieko naudingiau už kitų tėvelių patirtį (ji padeda sutaupyti daug jėgų ir laiko).

Komandinis darbas

Jeigu gimsta vienas vaikutis, tai, ar tėvelis jį prižiūrės – jo paties pasirinkimas. Jeigu laukiesi dvynių, tau padėti yra jo pareiga. Ir apskritai – šiuo atveju motinos ir tėvo vaidmuo yra labai svarbūs. Abu tėvai sudaro vieną darnią komandą. Tėvas gali daryti iš esmės viską (žinoma, išskyrus maitinimą krūtimi, tačiau ir tuo metu jam galima parūpinti kokios nors veiklos).

Vakarienė dviems

Stenkis abu mažylius maitinti pagal tą patį grafiką. Jeigu tėtis yra namuose ir tenka atžalėles valgydinti iš buteliuko, paimkite po vaiką ir maitinkite tuo pačiu metu. Jeigu maitini krūtimi, naudok dvynukams tinkamą padėtį.

Dvigubos pareigos

Pasistenk pripratinti vaikučius vienu metu ne tik valgyti, bet ir miegoti. Nusistatyk, kurias dvi ar tris valandas kasdien skirsi tam, kad visi trys eitumėte gulti. Tai padės nusistovėti miego įpročiams. Na, o maudyti jaunesnių nei dviejų mėnesių kūdikių kartu nerekomenduojama. Jeigu jie vyresni, tačiau maudyti abu iš karto tau atrodo per sudėtinga, maudyk vieną, o kitas tuo tarpu tegul pažaidžia. Be to, nebūtina maudyti kiekvieną dieną – galima vieną dieną šią procedūrą atlikti vienam, o kitą – kitam, o trečią išsimaudyti pačiai. Tačiau prausti veiduką ir tas vietas, kurios liečiasi su vystyklais, būtina kasdien.

Dvigubas planavimas

Nuo tos dienos, kai susilaukei dvynukų, tau reikia itin kruopščiai planuoti savo laiką. Daryk tik tai, ko niekas kitas be tavęs tikrai nepadarys. Vyrui, tėvams, artimiems ir draugams duok būtinų produktų sąrašą. Darbai, kurie gali palaukti, tegul palaukia. Paklausinėk pažįstamų, kaip sutaupyti laiko gaminant valgį ir panašiai. Tikru išsigelbėjimu taps indaplovė.

Dviese vienoje lovelėje


Dvynukai greičiau nusiramina ir geriau miega, jeigu yra guldomi į tą pačią lovą, o ne atskirai vienas nuo kito. Šiaip ar taip, įsčiose jie kartu praleido beveik 9 mėnesius... Atkreipk dėmesį į tai, kaip jie greičiau užsnūsta: prisispaudę ar būdami per šiokį tokį atstumą. Priklausomai nuo to galima pertvarkyti ir kambarį, palikti jame daugiau ar mažiau erdvės.

Pagalbininkė

Pasisamdyk namų šeimininkę bent jau pirmiesiems mėnesiams (dvynukų tėveliams tai ne prabanga, o būtinybė). Jeigu draugai norės padėti, neatsisakyk: paprašyk jų kartais aptvarkyti namus ar nueiti į parduotuvę.

Nešioti du

Vaikai, kurie nešiojami ant rankų, mažiau verkia ir yra ramesni. Patyrę tėveliai tai puikiai žino. Taip, tai reiškia, kad teks nešioti dvynukus. Jeigu ima verkti vienas, kitas taip pat pajunta nerimą, o dvi viena kitą stiprinančios bangos neduoda nė trupinėlio ramybės. Įsigykite dvi medžiagines nešynes (arba vadinamuosius „slingus“) ir dažniau su visa šeima išeikite  pasivaikščioti. Gaivus oras praskaidrins nuotaiką ir privers pamiršti, kad esi įkalinta savo pačios namuose.

Kaip juos atskirti

Jeigu tau sunku atskirti savo visiškai vienodus vaikučius, naudok skiriamuosius ženklus (skirtingas apyrankes,  šukuosenas, skirtingų spalvų vystyklus, drabužėlius). Net jeigu atžalos panašios viena į kitą kaip du vandens lašai, anksčiau ar vėliau pastebėsi, kad jos turi individualių bruožų (pavyzdžiui, apgamėlių). Pirk mažyliams skirtingą avalynę arba verk bent jau skirtingus batų raištelius. Kai vaikai paaugs, jie greičiausiai nenorės būti vienas kito šešėliu, atspindžiu, ieškos būdų bent kartais išsiskirti.

Vadink dvynukus vardais

Turėk omenyje, kad augini ir auklėji dvi asmenybes, o ne šiaip dvynukus. Vadink vaikus vardais.

Panašūs, bet skirtingi

Dvynukus auginančiose šeimose kyla labai specifinių problemų. Viena vertus, mažyliams patinka, kad jie yra dvynukai, kita vertus – jie nori būti individualūs. Vieną dieną jie gali norėti rengtis vienodai, o kitą – skirtingai.Nebijok, kad išlepinsi – atsižvelk į jų troškimus.

Nepakartojamas malonumas – stebėti, kaip vystosi dvynukai ir jų tarpusavio santykiai. Dvigubas darbas atsiperka dvigubu pasitenkinimu. Kada vaikučiai išmoksta sėdėti ir šliaužioti, tėveliams nuo pečių nusirita didžiulis akmuo, atsiranda laiko pasirūpinti savimi, o ir vaikučiai nenuobodžiauja. Vėliau ateina metas, kai tiesiog nebespėji sužiūrėti vaikų, o dar vėliau problemų lieka vis mažiau ir mažiau, tačiau visiškai jos neišnyksta.

Štai tokie dvynukų tėvelių džiaugsmai ir rūpesčiai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Sandra
2014-12-25 19:25
as dabar laukiuosi dvynuku, ir net neysivaizduoju kaip vienai reikes juos auginti dienomis pvz nes tevelis eina y darba.
noriu
2012-03-01 17:07
Labai norėčiau turėti dvynukus kol kas namuose bėgioja tik 3metė dukrytė
Ramunė
2012-02-27 11:22
Mes su vyru atlikome eksperimentą - susikeitėme vienai dienai vaidmenimis. Daugiau nebebamba, kad namie nieko neveikiu. Geriau mane supranta, labiau padeda. Bet mes auginam tik vieną vaiką. Dvynukus auginti vienai turėtų būti labai sunku.
Silvija
2012-02-27 07:34
Mano draugė prieš savaitę susilaukė dvynukų tikrai kad dvigubas džiaugsmas ir dvigubi rūpesčiai