Patarimai tiems, kurie kalėdinių dovanų paieškas atideda paskutinei akimirkai

@ Shutterstock

Nors Kalėdos jau ant nosies, apklausos rodo, kad didžioji lietuvių dalis kalėdinių dovanų puola ieškoti likus iki švenčių mažiau nei savaitei. Išrinkti dovaną vaikams nesunku – jie džiaugiasi viskuo, ką randa po eglute. Tačiau jei norite pradžiuginti paauglį ar suaugusį žmogų, teks pasukti galvą.
 
Atrodytų, kad dovanų pasirinkimas labai didelis, ir neturėtų būti sunku rasti ką nors tinkamo, tačiau taip nėra. Visada pasidomėkite, ką siūlo specialistai, įsiklausykite į jų patarimus. Nors dovanos – dar ne viskas, jos padeda sukurti šventinę nuotaiką (ypač – kai dovanos dovanojamos su meile).
 
Pardavėjai pastebi, kad jau gerus 10 metų populiariausių dovanų sąraše – knygos, kvepalai, kosmetika ir žaislai, tačiau vis daugiau žmonių ieško kažko praktiško – kad būtų galima naudoti buityje, pagražinti interjerą ir naudotis kartu su visa šeima.
 
Prieš rinkdami dovaną atsižvelkite į šias taisykles:
 

  • Artimam žmogui dovanokite tai, ką norėtumėte gauti patys, juk dovanos tikslas – pradžiuginti žmogų ir parodyti jam dėmesį.
  • Atsižvelkite į žmogaus pomėgius, poreikius, interesus – gal jis neseniai užsiminė, ko jam reikėtų, tačiau nerado laiko nusipirkti?
  • Nepalikinėkite dovanos paieškų paskutinei dienai.
  • Geriau jau padovanoti pintinę rankų darbo keksiukų ar iškepti pyragą, negu pirkti tai, ko žmogui nereikia.

 
Dovanos vyrams turėtų būti praktiškos

 
Nesvarbu, ar renkate dovaną vyrui, ar broliui – stipriosios lyties atstovai vertina praktiškumą. Tai gali būti barzdaskutė, skutimosi peiliukai (juk visi skutasi), skubantiems – puodelis-termosas, ir pan. Kiekvienam vyrui pravers kokybiškas diržas, pirštinės ar nauja piniginė, mėgstantiems pasipuošti – kaklaraištis. Dažnai juokaujama, kad vyrai – tai dideli vaikai, keičiasi tik žaislų, su kuriais jie žaidžia, kaina ir dydis, todėl neprašausite, jei padovanosite belaidę kolonėlę, telefono aksesuarą, naują telefoną ar pan.
 
Dovanos žmonai, merginai, sesei
 
Kiekviena moteris, nepriklausomai nuo amžiaus ir socialinio statuso, nori būti graži, todėl joms drąsiai galima dovanoti ką nors iš kosmetikos, stilių atitinkančius papuošalus ir kvepalus. Pataikyti nėra paprasta, tačiau jeigu pažįstate moterį ir žinote, kas jai patinka – neprašausite. Jei mergina propaguoja sveiką gyvenimo būdą, ją maloniai nustebins išmanusis laikrodis, skaičiuojantis nueitą atstumą ir sudegintas kalorijas.
 
Dovanos tėvams
 
Tėvai – brangiausia, ką mes turime, todėl dovanos jiems turi rodyti mūsų meilę ir pagarbą. Tai gali būti rankų darbo kumštinės pirštinės ar šalikas, kalendorius su visų šeimos narių nuotraukomis ar bet kuri kita dovana, primenanti, kad esame šalia. Praktiškomis ir naudingomis dovanomis bus vitaminai ir papildai – jie parodys, kad rūpinatės tėvų sveikata.

» Rašyti komentarą