Pavasarinis plaukų slinkimas: ką daryti?

Kodėl pavasarį ima slinkti plaukai? Kaip sugrąžinti jiems grožį ir sveikatą?

Priežastys

Per žiemą mūsų organizmas pavargsta, išeikvoja visas vasarą sukauptų vitaminų atsargas. Pavasarinė avitaminozė ir saulės trūkumas paveikia odą, nagus ir plaukus. Štai kodėl būtent šiuo periodu daugelis dailiosios lyties atstovių pastebi, kad ima slinkti plaukai.

Geležies trūkumas. Geležies gali neužtekti dėl netaisyklingos mitybos (racione per mažai mėsos), dėl ilgai trunkančių ir gausių menstruacijų, dėl nejudraus gyvenimo būdo ir deguonies stygiaus. Kad išspręstumėte šią problemą, reikia kurį laiką pavartoti geležies papildus, arba valgyti daugiau geležies turinčių produktų (burokėlių, džiovintų juodųjų slyvų, razinų, kiaušinių, kepenų).

Bloga virškinamojo trakto būklė. Jei turite virškinimo problemų, tai gali daryti neigiamą įtaką jūsų plaukams.. Organizmas stengiasi atsikratyti šlakų ir toksinų, bet jei negali to padaryti per virškinamąjį traktą, nereikalingos medžiagos gali būti išskiriamos per riebalines liaukas. Tada nukenčia plaukų svogūnėliai ir patys plaukai. Štai kodėl labai svarbu maitintis taip, kad skrandžio veikla nesutriktų, o jūs jaustumėtės sotūs (rekomenduojama avižinė košė, grikiai, sėlenos).

Hormonai. Sutrikus hormonų pusiausvyrai organizme vyksta daugybė pokyčių, neišvengiamai nukenčia ir plaukai. Šiuo atveju būtina konsultuotis su gydytoju.

Kaklinės stuburo dalies problemos. Pavyzdžiui, kaklo osteochondrozė daro didelę įtaką plaukų būklei. Dėl šios ligos sutrinka kraujo cirkuliacija, nukenčia kraujagyslių tonusas, viršutinė jūsų kūno dalis gauna nepakankamai reikalingų medžiagų ir tai baigiasi plaukų slinkimu.

Stresas – dažniausias visų bėdų kaltininkas. Stresą patiriančio žmogaus organizme neišsiskiria pakankamai hormonų, kurie atsakingi už plaukų augimą ir bendrą būklę. Rezultatas – pilni plaukų šepečiai ir užsikimšusios vonios.


Žinoma, yra ir kitų plaukų slinkimo priežasčių: antibiotikai, šlapimą varantys vaistai, per didelis plaukams tenkantis krūvis ir t.t., bet jei kalbėtume apibendrintai – plaukų slinkimas paprastai reiškia, kad jiems nepakanka vienų ar kitų medžiagų.

Kaip kovoti su slinkimu?

Jeigu, kaip minėta, organizmui trūksta vienų ar kitų medžiagų, jų atsargas reikia pildyti – tiek išoriškai, tiek iš vidaus.

Pirma – būtina subalansuoti savo mitybą. Vartokite produktus, kuriuose būtų vitaminų A, B, E, C, seleno, kalcio, geležies, omega-3 riebiųjų rūgščių, baltymų. Racione visada turi būti riešutų, grybų, mėsos, vaisių, daržovių, salotų, juodojo šokolado, kiaušinių ir pieno produktų.

Antra – nepamirškite plaukų palepinti naminėmis kaukėmis, stimuliuojančiomis plaukų augimą ir stiprinančiomis plaukų svogūnėlius. Pasiruošti jas nesunku – reikiamų produktų rasite savo virtuvėje. Štai du pavyzdžiai:

Kaukė su aitriaisiais pipirais nuo plaukų slinkimo. Jums reikės: 1 pipiriuko, 100 ml spirito (galima naudoti ir degtinę). Pipirą užpilkite alkoholiu ir palikite tamsioje vietoje 10 dienų. Po to antpilą perkoškite, atskieskite šiltu vandeniu santykiu 1:10. Šį tirpalą trinkite į plaukų šaknis du kartus per savaitę.

Svogūnų ir česnakų sultys nuo plaukų slinkimo. Šis receptas tiks tik tiems, kas nebijo aštrių kvapų. Reikia lygiomis dalimis sumaišyti česnakų ir svogūnų sultis, įtrinti jas į plaukų šaknis, palikti 40 minučių ir gerai išplauti. Procedūrą reikia atlikti vieną kartą per savaitę.

Ir dar keli patarimai

 

  • Plaukų priežiūra pavasarį turi būti reguliari. Kitaip tariant, jeigu naudosite priemones plaukų stiprinimui tik retkarčiais, norimo efekto nesulauksite.
  • Nepamirškite, kad numesti žieminės kepurės iš karto negalima – perėjimas turi būti tolygus: vakar – šilta kailinė kepurė, šiandien – megzta, rytoj – lengvas šalis.
  • Išplauti plaukai turi išdžiūti natūraliai, be plaukų džiovintuvo. Blogiausiu atveju padžiovinkite plaukus šalto oro srove, o po to leiskite baigti džiūti natūraliai.
  • Rinkitės plaukų šepečius ir šukas iš natūralių medžiagų, nešukuokite šlapių plaukų – iš pradžių tegul jie šiek tiek padžiūsta (antraip rizikuojate pažeisti plaukų struktūrą).
  • Galvą plaukite ne dažniau, negu reikia, bet ir neleiskite plaukams labai susiriebaluoti. Naudokite šiltą (37 laipsnių temperatūros) vandenį ir priemones, tinkančias jūsų plaukų tipui.
» Rašyti komentarą