Naujagimių priežiūrai skiriamas labai didelis dėmesys: juk kūdikėliai tokie jautrūs, trapūs, tarytum maži krištoliniai žmogeliukai. Vis dėlto net ir tuose pačiuose gimdymo namuose nuomonės apie tai, kaip reikia prižiūrėti vaikutį, dažniausiai išsiskiria, tad mamytė nebežino, kuo tikėti, o kuo – ne. Šį kartą pakalbėkime apie penkis labiausiai paplitusius mitus.
Anksčiau mums kalė į galvą, kad vaikučiams būtinas režimas, kad nuo antro mėnesio jiems reikia duoti sulčių, o auklėti taip, kaip nurodė Bendžaminas Špokas. Gal viskas ne visai taip? Laikai juk keičiasi, ir mūsų dienomis beveik visuose miestuose rengiami gimdyvių kursai, o dauguma būsimųjų mamyčių ir tėvelių moka naudotis internetu, ieškoti ir rasti reikiamos informacijos. Deja, viskas ne taip paprasta, kaip atrodo. Seni ir, švelniai tariant, labai abejotini mitai vis dar tebėra labai gajūs. Mes pateikiame tik penkias „erezijas“.
Pirmas mitas: maudyti reikia tik vaikiškoje vonelėje, o vandenį – virinti
Vaikiška vonelė nėra būtinybė – mažylį pratinti prie „normalios“ vonios galima jau nuo pirmųjų jo gyvenimo mėnesių. Nereikia bijoti, kad vaikas išsigąs – juk dar visai neseniai vanduo buvo jo stichija. Svarbiausia, kad maudynių metu patys tėveliai būtų ramūs ir užtikrinti tuo, ką daro.
Didelėje vonioje gana daug vietos, tad galima suderinti higienos procedūras ir pirmąsias plaukiojimo pamokas (žinoma, būtina imtis visų saugumo priemonių).
Jei kalbėtume apie vandenį, virinti jį nėra būtina. Nebūtinas ir kalio permanganatas – jis labai sausina odą. Geriau į vonią įpilti natūralių žolelių (pavyzdžiui, ramunėlių arba lakišių) arbatos, nuoviro.
Antras mitas: naujagimį reikia girdyti
Tai iš dalies tiesa. Girdoma tuo atveju, jeigu vaikutis dėl kokios nors priežasties yra maitinamas mišinukais, o ne natūraliu motinos pienu. Žindant krūtimi naujagimio girdyti vandenuku nereikia: pienas gerai malšina troškulį, o reguliarus girdymas vandeniu gali sutrikdyti laktacijos procesus, tad jums abiems tai pridarys begales nemalonumų.
Trečias mitas: vaikučiui būtinas režimas
Kiekvienas mažylis turi savo režimą, tad pratinti jį prie kitokio nėra labai gerai. Tiesiog įsiklausyk į savo vaikutį: jis pats žino, kada jam reikia miegoti, o kada – gerti pienuką. Griežtas grafikas reikalingas tik maitinant kūdikėlį mišinukais.
mitai.,
Jeigu esi laiminga maitinanti mama, pamiršk žindymą pagal valandas, glausk vaikutį prie krūtinės atsižvelgdama į poreikį: tada pieno išsiskyrimo procesai bus natūralūs, o tavo vaikučiui netrūks bendravimo su tavimi.
Ketvirtas mitas: vaikų nereikia pratinti prie rankų
Psichologai jau seniai nustatė, kad tos mamytės, kurios vaikutį ima ant rankų tik iš reikalo, o dažniau palieka išsiverkti, daro jam didelę žalą. Taktilinio kontakto (t. y. lietimo) trūkumas gali neigiamai paveikti mažylio psichiką.
Kad vaikutis išaugtų iniciatyvus, pasitikintis savimi, pozityviai mąstantis, jis turi nuo pat pirmųjų savo gyvenimo akimirkų jausti, kad jį supantis pasaulis juo džiaugiasi, kad jo šauksmas visuomet bus išgirstas.
Nereikėtų pamiršti ir to, kad kūdikėlis – tai tavo pačios dalis. Būti su tavimi jam yra natūralu. Laikas bėga labai greitai: nė apsidairyti nespėsi. Gal greitai norėsi jį pati paimti ant rankų, tačiau jis jau turės kitų poreikių.
Penktas mitas: jis turi miegoti savo lovelėje
Nėra nieko bloga, kad vaikutis miega kartu su mama. Kaip jau minėjome, per daug mamytės mažyliui nebūna. Bėgant laikui tavo „aukselis“ pripras miegoti ir savo lovytėje, pamėgs savo kambarį, tačiau pratinti prie to nuo pat ankstyvos kūdikystės nereikia.
Daugelis mamyčių tikina, kad miegoti kartu netgi patogiau: kūdikėlis ramesnis, be to, jį paprasčiau maitinti krūtimi, nereikia keltis iš lovos. Kam skubinti tai, kas ir taip neišvengiama? Visą laiką su tavimi jis nemiegos, tad pasidžiauk šiuo periodu ir išnaudok jo privalumus.
Penki mitai apie naujagimių priežiūrą

» Rašyti komentarą
» Komentarai
2013-09-01 19:49
JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS
http
/www.podguzniki.lv/ru/japonskie-podguzniki
http

2011-12-07 10:30
Straipsnis "Kodėl kūdikis verkia?": Verksmas iš troškulio. Kol kūdikis gauna tik mamos pieną, tai jam atstoja ne tik gėrimą, bet ir maistą. Kadangi pienas gana riebus, mažylį gali imti troškinti. Išsiaiškinti tai labai paprasta: tereikia duoti vaikui šiek tiek vandens. Straipsnis "
enki mitai apie naujagimių priežiūrą":Žindant krūtimi naujagimio girdyti vandenuku nereikia: pienas gerai malšina troškulį, o reguliarus girdymas vandeniu gali sutrikdyti laktacijos procesus ir t.t.

2011-12-02 22:38
O aš girdėjau, kad mamos pienas yra riebus, todėl vaiką gali troškinti. Manau, nieko baisaus pasiūlyti. Jeigu jis alkanas, vandenuku jo verksmo vis tiek nenuraminsi.
2011-12-02 21:39
Tiesiog nereikia kraštutinumų, ir tiek 

2013-10-18 22:27