Perkame naujus lauko baldus

Atšilus orams, daugelis iš mūsų nori daugiau laiko praleisti gryname ore, patogiai prisėstigamtos apsuptyje su garuojančiu kavos ar arbatos puodeliu. Tokia vizija iškyla daugeliui, kurie planuoja įsirengti ar atnaujinti savo kiemą ar sodybą. Taigi, tokį komfortą sudėtinga įsivaizduoti be lauko baldų, kurie poilsio oazei suteikia jaukumo, patogumo ir išskirtinumo. Prieš renkantis naujus lauko baldus, būtina apsvarstyti ar jie derės prie jūsų kiemo erdvių, ar jie bus patogūs, kiek laiko galėsite skirti jų priežiūrai.

Mediniai lauko baldai

Tikriausiai nebereikia kartoti, kad tai pats populiariausias pasirinkimas sodybas ar nuosavus kiemus turinčių lietuvaičių atžvilgiu. Mediniai lauko baldai visada buvo ir bus populiarūs, nes yra natūralūs, neutralūs, o kartu ir originalūs, nes gali būti dekoruoti geležinėmis ar medinėmis detalėmis, kurios baldams suteikia tik dar daugiau išskirtinumo ir žavesio. Be to, medis šilta medžiaga, suteikianti kiemui namų jaukumo pojūtį. Visgi, vertėtų atminti, kad mediniai lauko baldai reikalauja nemažai priežiūros. Šaltuoju metų laiku medinių lauko baldų nerekomenduojama palikti po atviru dangumi, juos geriau įnešti į namo rūsį, garažą ar bent pastatyti terasoje su stogeliu. Medinių lauko baldų negalima dengti plastikine plėvele, nes po ja pradės kauptis kondensatas, kai termometro stulpelis šoktels šiek tiek aukščiau nulio, o drėgmė kenkia medienai. Taip pat šiuos baldus bent porą kartų per metus reikia nuvalyti bei perlakuoti arba perdažyti.  

Plastikiniai lauko baldai


Plastikiniai baldai, kai tik pasirodė rinkoje, šoktelėjo į neregėtas populiarumo aukštumas, tačiau šiandien jų populiarumas gerokai priblėso. O tai lėmė keletas priežasčių – plastikiniai lauko baldai greitai lūžta, nėra atsparūs aplinkos poveikiui, o ypač šalčiui. Sušalę plastikiniai baldai greitai skyla, o veikiami saulės gali deformuotis ir į aplinką paskleisti toksinius garus. Tad tiems, kurie galvoja apie ekologiją, plastikiniai lauko baldai išties nėra pats geriausias pasirinkimas. Kita vertus, plastikiniai lauko baldai gana pigūs ir nereikalauja daug priežiūros. Visgi, nusprendusiems įsigyti plastikinius lauko baldus, vertėtų susitaikyti su mintimi, kad jais bus galima naudotis vieną ar porą sezonų.  

Metaliniai lauko baldai

Metaliniai lauko baldai – antras pagal populiarumą sodininkų ar nuosavų namų savininkų pasirinkimas. Dažniausiai tokie baldai žavi savo grakščiomis formomis, originaliai atrodančiomis metalinėmis detalėmis,  nesudėtinga konstrukcija, minkštomis ir patogiomis atramomis nugarai bei sėdėjimui. Metaliniai lauko baldai yra atsparūs ir atmosferos poveikiui, ir techniniams pažeidimams, todėl galima drąsiai teigti, kad tai ilgaamžis pirkinys. Šio tipo baldus galima lauke palikti visai žiemai, nesibaiminant, kad pavasarį jie bus sugadinti. Žinoma, minkštas dalis reikia laikyti namuose.

Taigi, perkant naujus lauko baldus, racionaliai įvertinkite jų reikalingumą, finansines galimybes ir nuoširdžiai paklauskite savęs, kiek galėsite skirti savo laiko baldų priežiūrai.
 

» Rašyti komentarą