Perkame pirmuosius daiktelius savo mažyliui

Daugelį metų mūsų tėvai kūdikio kraiteliu pasirūpindavo dar jiems negimus, nes viskas buvo didelis deficitas, pasirinkimas buvo menkas, tad iš esmės imti tekdavo tai, kas buvo. Šiandien turime visas galimybes išrinkti mažyliui viską, ko tik širdis geidžia ir nupirkti bet kurią minutę, tačiau, nežiūrint to, kūdikio kraitelio suruošimas savo aktualumo neprarado.           

Visi vaikiški daiktai nemažai kainuoja, o kai kurių iš jų būtinybė kelia didelių abejonių. Kaip iš anksto nupirkti viską, kas būtina, kad po gimdymo nereikėtų bėgioti po parduotuves, bet tuo pačiu ir nepripirkti to, ko nereikia? Aptarsime, kokie gi daiktai būtini kūdikiui pirmosiomis jo gyvenimo dienomis ir savaitėmis.    

Sudaryti sąrašą

Atrodytų, kas galėtų būti paprasčiau: paimti tuščią lapą, atsisėsti ir surašyti pirkinių sąrašą. Tačiau artimų žmonių ir draugių patarimai išmuša iš vėžių, nes kiekvienas jaučiasi galintis duoti labai vertingą patarimą, o tu nuo jų gausos pasimeti ir nebežinai kiek gi reikia tų kepuryčių, vystykliukų, šliaužtinukų ir t.t. Nepergyvenk – šį etapą praeina visi jauni tėvai. Pirkinių sąrašą padalink į keletą stambesnių grupių – drabužiai, sveikatos ir priežiūros priemonės, vaiko kambario baldai.     

Gali pati viską supirkti ir įrengti vaiko kambarį iki išvykimo į gimdymo namus, tačiau gali sudaryti tikslų pirkinių sąrašą ir patikėti viską supirkti artimiesiems, kol tu būsi ligoninėje. Pastarąjį variantą dažniausiai pasirenka prietaringos moterys. Kokį variantą bepasirinktum, sąrašą sudaryti būtina.

Krepšys į ligoninę

Gimdymo namuose su kūdikių praleisi 3-5 dienas, priklausomai nuo tavo ir kūdikio savijautos, tad tam laikotarpiui mažyliui reikės priežiūros priemonių ir drabužėlių. Svarbu iš anksto žinoti kokiuose gimdymo namuose gimdysi ir iš anksto pasidomėti jų tvarka ir tuo kas leidžiama, ir kas ne. Tad sąrašas kiekvienuose gimdymo namuose gali skirtis.

Pateiksime preliminarų pirkinių kūdikiui sąrašą:   

  • 2 ploni ir 2 stori flaneliniai vystyklai;
  • maža pakuotė sauskelnių nuo 2 iki 5 kg dydžio;
  • šliaužtinukų ir marškinukų komplektas, kojinaitės, kepuraitė (priklausomai nuo metų laiko);
  • skystas muilas apiprausimui;
  • drėgnos servetėlės;
  • kostiumėlis ir „vokelis“ (dekutis) arba kombinezonas išvykstant iš ligoninės (priklausomai nuo metų laiko).

Jeigu dar ko nors prireiktų mažylio priežiūrai, gydytojai tau apie tai pasakys ir tuo galėsi pasirūpinti vėliau pati ar už tave tai padarys artimieji. Nereikėtų imti su savimi daug daiktų, nes pirmas dienas kūdikis vystomas ir rengiamas steriliais ligoninės drabužėliais.  

Vaiko kambarys

Nors krūtimi maitinamas mažylis daugiausiai laiko miega šalia mamos, visų pirma pasirūpinti reikia kūdikio miegojimo vieta. Bet kuriuo atveju – lovytė būtina. Pageidautina, kad vieną jos šoną galima būtų nuimti ir kad ji sandariai prisistumtų prie tavo lovos. Patogiau būtų lovytę rinktis ant ratukų, su keliais stalčiais daiktams ir reguliuojamo aukščio, tuomet lovytės užteks keleriems metams. Lovytėje būtinai turi būti čiužinukas, kuris dažnai parduodamas kartu su lovyte.    

Taip pat svarbu turėti keletą patalynės komplektų ir neperšlampamą klijuotę, du dekučius – lengvą ir šiltą, o štai pagalvėlė iki metų kūdikiui nereikalinga. Prie lovytės šonų iš vidinės pusės vertėtų pritvirtinti paminkštintus bortelius, kad kūdikis judėdamas ir vartydamasis lovoje, nesusižeistų.

Labai patogus ir naudingas yra  kūdikio vystymo stalas su stalčiais ar net įmontuota vonele,  kur galima susidėti visas būtinas kūdikio priežiūros priemones.

Be to, vaiko kambaryje turi būti įmontuota naktinė lempa, kad naktį nereikėtų degti bendros šviesos ir budinti namiškių. Papildomam patogumui galima pasirūpinti ir oro drėkintuvu.  

Kūdikiui

Kokius pirkti drabužėlius, spręsti tau: daugeliui tėvelių, gimus vaikui, draugai ir artimieji pridovanoja ar paprasčiausiai atiduoda savo vaikų išaugtų drabužėlių tiek, kad nieko daugiau pirkti nė nebereikia.    

Pagal sezoniškumą būtini keli kostiumėliai pasikeitimui, svarbiausia – kad jie būtų patogūs aprengti ir nurengti mažylį. Net jei ir naudosi sauskelnes, vistiek prireiks 7-10 plonų ir 4-5 šiltų vystyklų – suvynioti mažylį po maudymo, užkloti jį ar tiesiog patiesti ant vystymo stalo.

Labai patogūs kombinezonai ir šliaužtinukai su marškinukais, kojinytės, kelios kepurytės tik pirmais mėnesiais po maudymosi. Einant į lauką, priklausomai nuo metų laiko, būtinas miegmaišis arba kombinezonas su užtrauktukais ir kepuraitė.  

Pasivaikščiojimai

Pasivaikščiojimai su kūdikiu lauke būtini bet kokiu oru, o tam, žinoma, reikalingas vežimėlis. Jis turi būti nesunkus, nes jo tampymas laiptais tau taps tikru išbandymu. Išsirinkti vežimėlį šiais laikais tolygu išsirinkti automobilį, nes jie taip pat turi daugybę parametrų, priklausomai nuo kainos. Tad prieš įsigyjant vežimėlį, turi įvertinti savo galimybes ir reikalavimus, keliamus jam – “transformeris” ar klasikinis gulimas vežimėlis, važinėjimui lygiais keliais ar, tarkim, miškeliais.  
Patogus priedas prie vežimėlio yra krepšys ir rankinė daiktams. Į vežimėlį dar reikės pledo vėsesniam orui, čiužinuko ir pataliuko komplekto.

Jeigu planuoji mažylį vežiotis automobilyje, tau privalu pasirūpinti vaiko kėdute su lopšiu (to reikalauja kelių eismo taisyklės). Ruošiantis į ilgas keliones prireiks ir kitų papildomų daiktų, pavyzdžiui apsauginio skydelio ant lopšio, tinklelio nuo mašalų ir dar kai kurių kitų smulkmenų. Jeigu vairuoji pati, patogumo ir saugumo dėlei vertėtų nusipirkti panoraminį veidrodėlį, kad galėtum stebėti mažylį vairuodama.   

Maudymas ir higiena

Jau pačią pirmą dieną, sugrįžus iš gimdymo namų, kūdikį būtina išmaudyti. Tai atlikti patogiausia vaikiškoje vonelėje, tačiau jau nuo pat ankstyvos vaikystės gali pratinti mažylį turkštis didelėje vonioje. Rinkts tau, tačiau bet kuriuo atveju, vonią prieš maudymą būtina kruopščiai išplauti ir praskalauti verdančiu vandeniu.  

Voniai reikės: prausimosi priemonės, nuožulnaus lovelio maudymui, rankšluosčio su gobtuvu, vandens termometro. Vėlesnėms maudynėms reikės: žirklučių, šukų-šepečio, kremuko kūneliui, pabarstų, vatos siūlų ir drėgnų servetėlių.

O štai čiulptukų, mišinių ir buteliukų iš anksto įsigyti nereikia – nusiteik maitinimui krūtimi.

Vaistinėlė

Namuose būtina turėti kai kurių medikamentų:

  • spirito;
  • žalumos;
  • kalio permanganato kristalų pavidale;
  • švirkšto be adatos;
  • priemonių nuo karščiavimo žvakučių ir sirupo pavidale;
  •  termometro kūno temperatūrai matuoti;
  • vandenilio peroksido

Vaistinėlėje taip pat turi būti vatos ir sterilaus tvarsčio.

Žinoma, tai toli gražu dar ne viskas, tačiau pirmai pradžiai su kūdikiu tau to pakaks. Vėliau pirksi daiktus pagal padiktuotą poreikį ir būtinybę – taip bus mažiau išlaidų, nes iš tiesų mažyliui reikia ne tiek jau daug, kaip atrodo. 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Renata
2019-04-10 03:17
Kas per nesamoniu nesamone - nereikia pirkti buteliuku ir ciulptuku? Gal isprotejote, o jeigu mama netures pieno - tegul vaikas mirsta?
jovile
2016-03-06 16:01
As taipat busiu triju vaiku mama iraman tikrai darabuzei labai brangiei kainuoja
Radinskas
2014-12-31 19:06
[url=http/www.facebook.com/]facebook[/url]
<a href="http/www.facebook.com/"gt;facebook<a>
Audrius
2014-03-15 16:38
Laba diena busimi ir esami teveliai. Musu maza seimyna papildys naujagimis. Tai bus mergaite kurios labai laukiame... Busiu tetis !!! Kadangi laukiames jau 5 menesi o namuose dar neturim jokio drabuzelio ar zaisliuko noriu kazka nupirkti savo busimai dukrelei... Gal kas ka patarsit kaip lauketes pirmagimio ar pirkot kazka kad ir koki meskiuka ar rubeli iki gimimo. Tiesiog mes jauciames kad busime teveliai bet noris kazkaip dar labiau pagyvinti namie atmosfera ACIU.
nesvarbu
2013-11-19 14:27
Daug kainuoja drabužiai