Peršalimas nėštumo metu

Prasideda ruduo... Tai reiškia, kad labai greitai aplinkiniai pradės čiaudėti ir kosėti. Būsimosioms mamytėms nelengva – net jeigu jos labai saugosi, tikimybė susirgti labai didelė. Net ir peršalimas prikimba labai greitai, todėl reikia iš anksto žinoti, kaip gydytis.

Gripas ir peršalimas pasireiškia staiga ir su didele jėga: skauda galvą, rankų ir kojų raumenis. Kartais gali atsirasti pykinimas ir vėmimas. Dažniausiai praėjus 2–3 paroms negalavimų puokštę papildo gerklės skausmas, sausas kosulys ir sloga, karščiuojama nuo 3 dienų iki savaitės. Gali prisidėti ir herpesas, nėščiosioms neretai ima skaudėti pilvą, sutrinka virškinimas, prasideda viduriavimas.

Su kokiomis problemomis paprastai susiduria susirgę žmonės? Jie jaučia nuovargį ir silpnumą. Nėščiosios išgyvena dar ir psichologinę krizę, depresiją, kartais ligą lydi rimti elgesio sutrikimai. Moterys gali atsikelti iš lovos ir pajusti stiprų galvos svaigimą, jas dirgina stipri šviesa, garsios kalbos, televizorius.

Ar reikia kalbėti apie tai, kad peršalimo ligos daro neigiamą poveikį vaisiui? Gali būti, kad jam prasidės hipoksija (deguonies trūkumas), sulėtės augimas ar kils dar didesnių bėdų, todėl būtina nedelsiant imtis priemonių.

Jeigu jums vis dėlto nepasisekė ir susirgote, pasinaudokite šiais patarimais.

Esant aukštai temperatūrai

 

  • Ištrinkite kūną vienkartine nosinaite, suvilgyta 1,5 % acto tirpalu.
  • Ištrinkite kūną vandeniu sudrėkinta kempine.
  • Apvyniokite kojas šaltame vandenyje pamirkytu audiniu.


Daug skysčių

Jeigu nesate alergiška medui, avietėms ir citrinoms, naudinga su šiais produktais pasidaryti arbatos, nakčiai – obuolių nuoviro su medumi. Gerkite sultis, atskiestas mineraliniu vandeniu, ypač rekomenduojamos bruknės ir spanguolės.

Suprantama, kad būsimoji mamytė labiau norės gerti, o ne valgyti. Jai reikėtų labai atidžiai sekti suvartotų (įskaitant vaisius, uogas, įvairius patiekalus ir gėrimus) ir pašalintų skysčių santykį, kad neatsirastų patinimų. Šlapimo kiekis neturi būti mažesnis.

Naudinga tokiu metu gerti ir šaltalankių, spanguolių arbatą, melisų ir šalavijų tinktatūrą. Prieš vartojimą patariama įlašinti porą lašų šaltalankių aliejaus. Laikotarpiu nuo vieno valgymo iki kito galima po liežuviu sučiulpti desertinį šaukštelį medaus (ne daugiau kaip 2 kartus per dieną). Kartokite, kol pasveiksite.

Kaip maitintis?

Nėščiajai būtina apriboti suvartojamų aštrių, sūrių, konservuotų produktų ir šokolado kiekį. Reikėtų sumažinti (ar net visai atsisakyti) mėsos patiekalų, pereiti prie pieniškos ir augalinės dietos, teikti pirmenybę kefyrui, jogurtui, varškei, obuoliams. Maistas turėtų būti lengvai virškinamas: tiks daržovių sriuba, virta vištiena, silpnas sultinys, košė, švieži vaisiai ir daržovės. Jeigu skauda gerklę, geriausia, jeigu jis bus bulvių košės konsistencijos.

Gydom gerklės skausmą ir slogą

Liaudies medicina nėščiosioms siūlo kvėpuoti virtų su lupenom bulvių garais, pridėjus šaukštą vaistinių ramunėlių arba šalavijų, juodųjų serbentų, eukaliptų, beržų, ąžuolo lapų. Naudinga perpjauti svogūną ir laikant jį prie nosies ar burnos 10 minučių pakvėpuoti, bet ne dažniau nei 2 kartus per dieną.

Jei užpuolė sloga, pageidautina apsiauti šiltas kojines, pridėti prie nosies maišelį druskos arba virtą kiaušinį. Įlašinkite į šnerves po 3–5 lašus mėtų aliejaus, įkvėpkite ir iškvėpkite. Galite juo pasitepti ir kaktą, nosį, odą už ausų.

Profilaktika

Kadangi susirgti gripo epidemijos metu nėščiajai labai paprasta, ji turėtų vengti kai kurių vietų (viešojo transporto, koncertų, kino teatrų, šeimų, turinčių mažų vaikų, ir pan.). Kaip galima dažniau vėdinkite gyvenamąją patalpą, drėkinkite jos orą. Sumažinkite fizinį krūvį, reguliariai plaukitės rankas. Jeigu apsisaugoti nepavyko, keletą dienų pagulėkite lovoje.

Kaip suprantate, būdų gydyti peršalimo ligas yra daug, tačiau atminkite: sergant bet kurią priemonę naudoti galima ne ilgiau kaip keletą dienų. Būsimajai mamytei lengviau išvengti ligos, negu pasveikti. Bėda tik ta, kad pavyksta ne visada.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kamilė
2015-01-31 21:45
Pamenu, nėštumo metu pajutau, jog prikibo kažkoks virusas, iškart puoliau gydytojai skambinti, nežinojau nei ką galiu vartoti, nei kaip elgtis, kad ko nors ne taip nepadaryčiau. Gydytoja tada rekomendavo homeopatinius Oscillococcinum žirniukus, ir ekstra atveju temperatūrą paracetamoliu numušti. Žirniukai gerai suveikė, nereikėjo paracetamolio gerti. Tik noriu pasakyti, kad dar homeopatiniai preparatai tinka nėštukėms. Tik kažkodėl čia visai nepaminėti..
Mirta
2012-01-03 16:12
Svarbiausia ligą sugriebti pirmosiomis akimirkomis. Tada nesunkiai galima pasveikti ir be vaistukų, visiškai natūraliomis priemonėmis
Lidija
2012-01-03 13:32
Kad net ir žolelėm nelabai be gydytojo leidimo pasigydysi
beveik mamytė
2012-01-03 12:11
Liux. Žinoma, lengviau išvengti ligos, negu pasveikti, bet vis tiek gerai