Piešimo ir spalvinimo nauda vaikams

Spalvinimas nėra primityvi veikla, kuria gali užsiimti vaikai – iš tikrųjų šis užsiėmimas yra daug vertingesnis, nei atrodo. Būtent spalvinimo proceso metu tobulinami vaiko kūrybiškumo ir pažinimo įgūdžiai, kurie susiję su vaiko psichologija.
 
Štai kelios priežastys, kodėl verta skatinti vaikus piešti ir spalvinti nuo mažens.
 
Piešimo metu lavinama vaiko smulkioji motorika. Spalvinimo veiksmas reikalauja kruopštumo ir atidumo bei tikslių rankos judesių, kurių metu yra lavinami pirštų raumenys ir riešo koordinacija. Pasak mokslinių tyrimų, vaikams su išlavintais smulkiosios motorikos įgūdžiais ateityje yra lengviau dirbti kompiuteriu, tokie vaikai pasiekia aukštesnių sporto ir kitų aktyvių veiklų rezultatų.
 
Paruošia mokyklai. Spalvinimas ypač naudingas ikimokyklinio amžiaus vaikams. Būtent rankų miklumas bei gebėjimas sutelkti dėmesį į detales padeda vaikui greičiau išmokti rašyti tiek spausdintinėmis, tiek rašytinėmis raidėmis. Taip mokymosi procesas vyksta sparčiau ir lengviau, nesukelia papildomo streso.

 
Išmoko sutelkti dėmesį. Spalvinant vaiko smegenyse vyksta daugybė procesų, vienas jų – tobulėja rankos ir akies koordinacija. Ši koordinacija jungia regos ir motorinius sugebėjimus ir pasireiškia integruojant vizualią informaciją, šiuo atveju – spalvinant žaislus, knygutes.
 
Leidžia išreikšti save. Spalvinimas yra labai našus ir vertingas užsiėmimas saviraiškai. Vaikas gali lengvai pasirinkti, kokias spalvas naudoti, kokį spalvinimo būdą pritaikyti, naudoti trafaretą ar kurti savo kompoziciją. Piešimas yra vienas iš būdų vaikams išreikšti savo emocijas ir nuotaiką. Reguliarus priešimas, spalvinimas bei gebėjimas užbaigti pradėtą piešinį vaikui sužadina pasididžiavimo savimi jausmą.
 
Padeda valdyti stresą ir veikia kaip terapija. Spalvinimas, piešimas yra labai raminantis užsiėmimas, todėl tiek suaugusiems, tiek vaikams specialistų yra rekomenduojamas. Moksliškai įrodyta, kad piešimas ir spalvinimas padeda vaikams išspręsti emocines problemas, suvaldyti jų jausmus po nemalonių išgyvenimų, neigiamų potyrių.
 
Piešimas yra ne tik smagus užsiėmimas, bet ir veikla, skatinanti psichologinį ir fizinį vaiko augimą. Paskatinkite savo vaikus piešti ir spalvinti jau dabar!

» Rašyti komentarą