Plisuotos žaliuzės - tarp prabangos ir praktiškumo

Langų apipavidalinimas yra vienas iš baigiamųjų interjero kūrybos etapų, bet tikrai ne mažiausiai svarbus. Tinkamai pasirinkus vieną iš langų uždengimo būrų – roletus, žaliuzes ar romanetes, būstas nušvinta visai kita nuotaika. Tačiau ne retai kyla klausimas, kaip dekoruoti sudėtingų formų langus ir tuo pačiu apsisaugoti nuo intensyvios saulės šviesos bei nepageidaujamų žvilgsnių. Jaukų ir modernų būstą kuriantiems žmonėms verta atkreipti dėmesį į šiuo metu vis populiarėjantį langų dekorą – plisuotas žaliuzes.

Plisuotos žaliuzės tinka įvairių formų langams

Plisuotos žaliuzės rinkoje atsirado pakankamai neseniai, tačiau savo universalumu ir praktiškumu greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje. „Tendencijos iš Vakarų diktuoja naujas madas, tad galime pasidžiaugti, kad plisuotos žaliuzės randa vietą ir lietuvaičių namuose. Tikriausiai vienas iš svarbiausų privalumų kodėl jos taip mėgstamos yra suteikta galimybė sėkmingai spręsti sudėtingus interjero sprendimus“ – privalumus vardijo roletais, žaliuzėmis ir kitais langų dekoravimo produktais prekiaujančios įmonės „Lauresta“ rinkodaros vadybininkė Rimantė Meškytė. Pasak merginos, ši žaliuzių konstrukcija tinka absoliučiai visiems langams, tiek įprastiems, tiek nestandartinių formų ir dydžių langams. Jos gali uždengti net pačius didžiausius langus ir nesvarbu, ar tai trikampio, ovalo ar apvalios formos langas. Plisuotos žaliuzės taip pat puikiai tinka stoglangiams. Toks pasirinkimas leidžia kurti namų interjerą net ir sudėtingos erdvės vietose.Interjero detalė ir apsauga nuo saulės

Plisuotos žaliuzės atrodo netradiciškai dėl plisuotų klosčių ir atrodo efektingiau nei roletai ar paprastos aliumininės žaliuzės, suteikia galimybę išsiskirti iš kitų langų. Šis langų uždengimas suderina prabangą, jaukumą ir šilumą, suteikia elegantišką bei modernų įvaizdį.
Su žaliuzėmis ne tik pagyvinsite interjerą, bet ir apsisaugosite nuo nepageidaujamų saulės spindulių. Jei vasarą namai itin įkaista ir tampa lyg šiltnamis, plisuotos žaliuzės pasitarnaus išgelbėdamos augalus nuo tiesioginių ir intensyvių saulės spindulių, o namai išliks vėsesni.

Plisuotos žaliuzės iš kitų išsiskiria tuo, kad jas galima atitraukti nuo lango viršaus, tiek nuo apačios, taip pat galima atitraukti nuo abiejų pusių ir uždengti tik vidurinę lango dalį. „Dėl šio itin patogaus valdymo, žaliuzių audinys išlieka švarus ir nepažeistas, o jūs galite įleisti šviesos tiek, kiek pageidaujate bei išlaikyti privatumą, apsisaugodami nuo nepageidaujamų žvilgsnių“ – įžvalgomis dalinasi R. Meškytė.Spalvų ir raštų įvairovė leidžia rasti tinkamą sprendimą kiekvienam interjerui.

 • Tamsių spalvų plisuotos žaliuzės labiau apsaugo nuo saulės šviesos ir užtamsina patalpą, todėl labai tinka naudoti vietose, kuriose norima sumažinti šviesos kiekį.
 • Galima rinktis ir dvigubą audinį su izoliaciniu sluoksniu viduje - tokios plisuotos žaliuzės vasarą itin efektyviai mažins patalpos įšilimą ir neleis patalpai perkaisti.
 • Šviesesnių spalvų plisuotos žaliuzės puikiai rinka, jeigu norite į patalpą įsileisti daugiau šviesos, tačiau išlaikyti privatumą.
 • Ryškių spalvų plisuotos žaliuzės puikiai pagyvina interjerą ir suteikia žaismingumo.
 • Nesudėtingas montavimas
 • Šios naujos kartos plisuotos žaliuzės yra daug patogesnės ir funkcionalesnės už daugelį analogų. Plisuotas žaliuzes labai lengva sumontuoti: lango stiklajuostėse įsukami keturi varžtai, o ant jų tvirtinamas žaliuzių mechanizmas. Siauresnis profilis, prie kurio tvirtinimas, leidžia sumontuoti žaliuzes labai arti stiklo ir visiškai netrukdo lango ar balkono durų atidarymui. Klostuotas audinys išlieka prigludęs prie stiklo net atvėrus langą į vėdinimo padėtį. Skirtingai nei roletams, plisuotoms žaliuzėms nereikalingos lango plotą mažinančios šoninės kreipiančios.

„Stengiamės prisiderinti prie kiekvieno kliento poreikių ir pateikti kuo daugiau langų uždengimo pasirinkimų, tad šiuo metu pristatome naujovę - plisuotas žaliuzes, kurioms nereikalingas profesionalus montavimas. Itin rekomenduojame tiems, kurie nuomoja būstą ar nenori gadinti lango rėmo. Pritvirtinę specialiais laikikliais, panorėję galite tiesiog paprastai ir lengvai nuimti nuo lango.“ – prasitaria žaliuzių centro „Lauresta“ rinkodaros vadybininkė R. Meškytė

Nereikalauja ypatingos priežiūros

Renkantis plisuotas žaliuzes nereikėtų nerimauti dėl jų valymo ir priežiūros. Visi plisuotoms žaliuzėms naudojami audiniai yra impregnuoti, kad jų neišblukintų saulė, o medžiagos iš kurių gaminamos, netraukia link savęs dulkių, tad jas galite tiesiog pavalytidrėgna šluoste.
Tačiau jei nusprendėte jas išplauti, langų dekorą patariama pamirkyti vėsiame 30 laipsnių temperatūros vandenyje, naudojant švelnias skalbimo priemones ir tuomet nuskalauti dušu. Džiovinant reikėtų laikyti suspaustoje padėtyje, taip bus išsaugotas audinio suplisavimas.

Plisuotų žaliuzių kainos

„Plisuotų žaliuzių kaina pas mus priklauso nuo pasirinkto audinio ir matmenų, todėl apskaičiuojama kiekvienam klientui individualiai. Nestandartiniai audiniai ir sprendimai kainuoja kiek brangiau, tačiau plisuotų žaliuzių kaina yra vidutinė.“ – sako įmonės „Lauresta“ rinkodaros vadybininkė.  Tai modernus ir universalus langų dekoravimo būdas, suteikiantis patalpai jaukumo, modernumo, veiksmingai papildantis interjerą.Plisuotų žaliuzių privalumai:

 • Jų pagalba galima uždengti bet kurią lango dalį: viršutinę, apatinę ar tik vidurinę;
 • Labai lengva pritaikyti įvairių dydžių ar formų langams;
 • Lengva tvarkingai ir lengvai pritvirtinti prie lango;
 • Yra plisuotos žaliuzės, kurias galima uždėti ant lango be montavimo;
 • Pakeltos ir sutrauktos užima labai mažai vietos;
 • Audiniai yra impregnuoti, todėl spalva neblunka;
 • Lengva prižiūrėti, galima skalbti;
 • Valdomos rankiniu arba automatiniu būdu;
 • Žaliuzės montuojamos tiesiogiai tarp lango stiklajuosčių arba rėmų, todėl visiškai netrukdo balkono durų atidarymu;
 • Suteikia interjerui elegancijos ir modernumo, bei yra praktiškas, universalus langų dekoras.
   
» Rašyti komentarą