Praktiški patarimai taupioms šeimininkėms

Ar žinote, kam ir kaip galima panaudoti bananų žieveles, kavos tirščius ir kitas iš pirmo žvilgsnio nebereikalingas atliekas? Šie patarimai pravers kiekvienai šeimininkei!
 

  • Bananų žievelės – puikios trąšos jūsų augalams. Kai persodinate kambarines gėles, įmaišykite į žemę smulkintų žievelių (galima iš pradžių padžiovinti). Jos greitai supūna ir aprūpina augalus reikalingais mikroelementais (ypač – kaliu. Dar vienas kalio šaltinis – kavos tirščiai).
  • Graikinių riešutų lukštai gali būti naudojami kaip natūralus drenažas. Persodindami augalus tiesiog įmeskite lukštų į vazono dugną.
  • Vazono su rožėmis dugne galima užkasti geležinę vinį. Sode vinis puikiausiai pakeis konservų skardinės, pakastos arčiau šaknų. Pakankamai geležies oksido gavusios rožės bus sveikesnės ir ryškesnės.
  • Padžiovintos mandarinų žievelės dedamos į drabužių spintą. Jos atbaido kandis ir suteikia rūbams lengvą aromatą.
  • Apelsinų žievelės – viena geriausių priemonių išvalyti mikrobangų krosnelę. Į indelį įmeskite apelsino ar dviejų žieveles, įpilkite vandens tiek, kad jas padengtų, pastatykite į mikrobangę ir nustatę patį didžiausią galingumą kaitinkite 5 minutes. Išvalykite krosnelę kempine ir šiltu vandeniu – tai padaryti bus nesunku, be to, krosnelė maloniai kvepės. Jei šią procedūrą kartosite reguliariai, visas kitas valymo priemones galėsite pamiršti.
» Rašyti komentarą