Primaitinimas: ar mano mažylis jau pasiruošęs?

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Europos vaikų gastroenterologijos, hepatologijos ir mitybos bendrijos mitybos komitetas (European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (ESPGHAN) Committee on Nutrition) ir kiti specialistai rekomenduoja primaitinimą pradėti nuo apytiksliai 6 mėn. amžiaus. Žinoma, 6 mėnesiai yra tik orientacinis amžius, todėl labai svarbu atsižvelgti į vaiko raidą.

Primaitinti galima tik tam pasiruošusį kūdikį


Primaitinimą reikėtų pradėti tuomet, kada kūdikis tam yra pasiruošęs - svarbiausia, kad vaikelis jau gebėtų savarankiškai sėdėti ir tvirtai laikyti galvytę, o jo svoris nuo gimimo turėtų būti padvigubėjęs ir siekti bent septynis kilogramus.


Primaitinimui pasirengęs kūdikis ir pats tai parodys tėveliams - jam ims nebepakakti vien mamos pieno arba pieno mišinio, vaikelio apetitas stipriai išaugs ir jis ims domėtis suaugusiųjų maistu, sieks jo paragauti. Pats įsidėjęs į burnytę arba gavęs šaukštelį tyrelės jis gebės atlikti kramtymui reikalingus judesius bei liežuviu pastumti maistą gilyn, jį praryti (primaitinimui dar nepasirengę kūdikiai geba tik žįsti, nemoka nuryti maisto, jį tik pamakaluoja burnoje ir išstumia liežuviu).

Įprastai primaitinimui būtinus įgūdžius kūdikis „susirenka“ apie šeštąjį gyvenimo mėnesį, tačiau kai kurių mažylių raida kiek spartesnė ir jie pirmąsias tyreles ar košeles ima ragauti anksčiau, nuo 4-5 mėn. amžiaus. Jeigu vaikelio raida normali, atidėti primaitinimo vėlesniam nei 6 mėn. amžiui nerekomenduojama, o susidūrus su sunkumais vertėtų kreiptis į gydytoją.

Pirmieji primaitinimo mėnesiai yra skirti susipažinimui su maistu, tad nereikėtų baimintis, jei kūdikis jo suvalgo labai nedaug, tik vieną kitą šaukštelį, o dar neragautus produktus iš pradžių stumia iš burnytės. Mamos pienas arba mišinukas viso primaitinimo metu tebeturėtų likti svarbia vaiko raciono dalimi!

» Rašyti komentarą