Privačių darželių tinklas „Vaikystės sodas“ pirmasis pradėjo naudotis debesijos paslaugomis

Privačių darželių tinklas „Vaikystės sodas“ pirmasis Lietuvoje tarp vaikų ugdymo įstaigų pradėjo naudoti „Microsoft Office 365“. Ši debesijos paslauga padėjo efektyviau organizuoti vidaus dokumentų tvarkymą, palengvino auklėtojų bendravimą su vaikų tėveliais ir tarpusavyje. „Vaikystės sode“ sprendimą įdiegė bendrovė „Amidus“.

Tėvai greičiau sužinos apie vaikų pasiekimus ir labiau įsitrauks į ugdymą

„Darželius lankančių vaikų tėvai nori ir turi žinoti, kad jų atžala dienas leidžia saugiai, turiningai ir smagiai. Ugdymo procese tėvų aktyvumą galima užtikrinti tik kasdien bendraujant, palaikant ryšį, informuojant“, – sako dr. Austėja Landsbergienė, „Vaikystės sodo“ įkūrėja ir direktorė.

2010 m. „Vaikystės sode“ du pedagogai dirbo su 14 darželinukų, šiandien keturi darželiai veikia Vilniuje ir vienas Kaune, o ugdymo tinklui priklauso 50 darbuotojų ir 300 vaikų. Didėjant darželių ir juos lankančių vaikų skaičiui, smarkiai išaugo informacijos srautai skirtingiems vartotojams.

Dažniausiai „Vaikystės sodas“ informacija dalijasi su administracijos darbuotojais, pedagogais, darželius lankančių vaikų tėvais. Bendravimui ir su šeimomis, ir su darbuotojais buvo naudojama vietinio tiekėjo elektroninio pašto paslauga, tačiau siunčiami laiškai pasiekdavo ne visus adresatus.

„Vaikystės sodą“ lankančių vaikučių gebėjimai reguliariai vertinami, pusmečio rezultatai tėvams taip pat būdavo išsiunčiami elektroniniuose laiškuose. Dabar visą vertinimų istoriją bus galima sekti vienoje vietoje, tad bus lengviau stebėti kiekvieno darželinuko tobulėjimą. „Galimybė rasti visą dominančią informaciją, ją patikrinti ne tik kompiuteryje, bet ir telefone ar planšetėje, leis tėvams greičiau susipažinti su vaikų progresu ir aktyviau dalyvauti ugdymo procese,“ – sako dr. A. Landsbergienė.

Vaikų auklėtojai išnaudos laiką tikslingiau

„Padaugėjus adresatų, labai išaugo administraciniai iki šiol turėtos sistemos kaštai. Brangiausiai vertiname žmonių laiką – vienas „Vaikystės sodo“ darbuotojas prarasdavo maždaug porą valandų per savaitę siųsdamas laiškus kiekvienam adresatui atskirai, ieškodamas pasimetusios informacijos elektroniniame pašte. Be to, nuolat atsirasdavo šeimų, kurių informacija nepasiekdavo – tokia situacija trukdė kokybiškai teikti paslaugas“, – sako dr. A. Landsbergienė.


Kaip teigė bendrovės „Amidus“ konsultantė Eglė Ambraziūnienė, darželio tinklui buvo pasiūlyta išspręsti esamus nepatogumus pereinant prie modernaus sprendimo – „Microsoft“ debesijos paslaugos „Office 365“.

„Office 365“ leidžia sujungti adresatus į specialias vartotojų grupes – tai ne tik taupo darbuotojų laiką, bet ir užtikrina, kad informacija saugiai visus pasiekia laiku. „Pristatę debesijos paslaugos galimybes supratome, kad jos puikiai išpildo esamus ir, greičiausiai, visus ateities ugdymo tinklo „Vaikystės sodas“ poreikius. Be to, akademinėms įstaigoms suteikiamas specialus licencijavimas, dėl kurio sprendimas tampa itin patrauklus finansiškai“, – sako E. Ambraziūnienė.

Prioritetas – saugumui

„Vaikystės sodas“ dirba vadovaudamasis autorine ugdymo programa. Iki buvo įdiegta paslauga „Office 365“, unikali pedagoginė informacija buvo laikoma specialiai sukurtame „Gmail.com“ elektroniniame pašte. Visi pedagogai prisijungimui prie elektroninio pašto dėžutės dalijosi vienu vardu ir slaptažodžiu – tai kėlė grėsmę informacijos saugumui.

„Esame susidūrę su nemažai informacijos plagijavimo atvejų. Tikimės, kad „Office 365“ sumažins duomenų praradimo riziką, padės užtikrinti geresnį informacijos saugumą nei turėjome iki šiol“, – sako dr. A. Landsbergienė.

Tenkins visus poreikius

„Manome, kad morališkai investicija atsipirks iš karto. Dalijimasis informacija, komunikacija vyks greičiau ir efektyviau, o tai, tikimės, stiprina motyvaciją ir augina užsidegimą gerai dirbti. Be to, išsamesnis tėvų informuotumas kels jų pasitikėjimą darželių tinklu ir pasitenkinimą, kurie mums itin svarbūs. Tikime, jog pokyčius įvertins ir esami, ir būsimi mūsų darželinukų tėveliai“, – lūkesčius nusako dr. A. Landsbergienė.

„Office 365“ patenkins visų privataus ikimokyklinio ugdymo tinklo „Vaikystės sodas“ vartotojų poreikius: darželinukų tėvai gaus informaciją apie klasės veiklą ir savo vaiką, pedagogai galės pateikti informaciją klasių intraneto svetainėse, administracijos darbuotojai talpins bendrąją informaciją, skirtą tėvams bei mokytojams, valdys vidinius dokumentus ir kitus išteklius.

» Rašyti komentarą