Nors visos mamytės skirtingos, problemos, su kuriomis jos susiduria, dažniausiai labai panašios. Ar pakanka mažyliui pieno, kaip dažnai reikia maitinti naktį, kodėl ant spenelių atsiranda įtrūkimų? Apie visa tai – netrukus.
Visoms bijančioms maitinti pačioms reikia atminti: mes esame žinduoliai, ir niekas to nepakeis. Anot statistikos, 97 % moterų gali krūtimi išmaitinti mažylį. Daugumos problemų galėtų ir nebūti, jeigu jaunos mamytės turės pakankamai informacijos apie tai, kaip reikia maitinti vaiką.
Ar užtenka pieno?
Su šia problema dažniausiai susiduria jaunos nepatyrusios moterys. Ką daryti? Pirmiausia išsiaiškinkite, ar taip yra iš tikrųjų.
Dažnai pieno pakanka, trūksta tik pasitikėjimo savimi ir informacijos: motina neteisingai interpretuoja vaiko elgesį.
Žinoma, nutinka ir taip, kad jo iš tikrųjų per mažai. Kaip išspręsti šią problemą?
Už laktaciją atsakingi šie hormonai: oksitocinas ir prolaktinas. Ar užtenka pirmojo, priklauso nuo to, kaip intensyviai vaikas maitinasi. Dažnai pieno trūksta dėl pačios motinos neapdairumo: jeigu mažylis nemaitinamas naktimis, jeigu jis netinkamai apžioja spenelį – trumpai tariant, kai krūtis stimuliuojama nepakankamai. Panašiais atvejais padidinti laktaciją nėra sunku – tereikia tik motinos noro.
Oksitocinas vadinamas geros nuotaikos hormonu. Dėl jo poveikio aplink pieno liaukas susitraukia raumenų ląstelės ir pienas geriau prateka. Hormonas išskiriamas maitinimo metu arba prieš tai.
Jeigu maitindamos jaučiatės susierzinusi, labai pavargusi, oksitocino gali pritrūkti. Atsipalaiduokite, venkite negatyvių emocijų.
Vieno maitinimas – dvi krūtys?
Tik tuo atveju, jeigu vienoje pieno nebelieka. Esmė ta, kad brandus pienas (tokiu tampa apie 20 dieną, kai kada ir ankščiau) skiriasi nuo esančio arčiau paviršiaus: šis skystesnis, giliau – tirštesnis, riebesnis, maistingesnis.
Jeigu mama dažnai perkelia vaiką nuo vienos krūties prie kitos, didelė tikimybė, kad vaikas brandaus pieno gaus ne taip dažnai, kaip reikėtų.
Šią problemą sukelia ir kitos klaidos: jeigu mama retai maitina vaiką, „taupo“ pieną. Vaikui ima trūkti svorio, sutrinka virškinimas.
Kad taip nenutiktų, viena krūtimi maitinti reikėtų 2–3 valandas, po to – kita.
Maitinimas naktį
Valgyti naktį reikėtų ne tik mažyliui, bet ir jo mamai (kad nepritrūktų pieno).
Tarp 3 ir 8 valandos ryto pamaitinti vaiką užtenka du kartus. Kaip tik tuo metu motinos organizmas išskiria daugiausia prolaktino, reikalingo pieno gamybai.
Savaime suprantama, maitinti paprasčiau, jeigu atžala miega greta jūsų. Be to, naktis tokiu atveju abiems būtų ramesnė.
Kur dingsta pienas?
Kai kurioms moterims periodiškai kartojasi laktacinės krizės – dviejų ar trijų dienų periodai, kurių metu mažylis staiga tampa kaprizingas, ilgai nepaleidžia krūties, niekaip nepasisotina.
Neišsigąskite, tai susiję su augimo šuoliais – dėl to padidėja ir pieno poreikis. Kad jį patenkintumėte, paprašykite kieno nors pagalbos namuose, skirkite vaikui kaip galima daugiau dėmesio: dažniau glauskite jį prie krūtinės, imkite ant rankų, tegul jis pamiega greta jūsų. Tai padės jūsų organizmui greitai išskirti daugiau pieno, gali būti, kad po kelių dienų maitinimas jau nebekels jokių problemų.
Minutės, praleistos priglaudus vaiką, vėl taps džiugiomis jūsų bendravimo akimirkomis.
Problemos, kylančios maitinant krūtimi (I dalis)

» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-04-27 22:03
tai kodel tiesiog moterims negalima suleisti oksitocino, kaip tai daro veterinarai????
2011-11-30 09:48
O, su tuo maitinimu dviem krūtimis tikrai nežinojau
2011-11-29 21:29
Pažįstama situacija (kai nenori paleisti krūties). Bet dažniausiai užmiega bevalgydamas.
2011-11-29 19:50
Man buvo įdomu sužinoti, kad galima valgyti naktipiečius 

2012-11-10 10:56