Problemos, kylančios maitinant krūtimi (II dalis)

Kaip veikia stimuliatoriai

Tarp maitinančių mamyčių labai populiarūs įvairūs laktaciją skatinantys gėrimai (dilgėlių nuoviras, graikinių riešutų užpilas karvės pienu ir kt.). Dauguma jų turi ne tiek gydomąjį, kiek psichologinį efektą, kuris susijęs su oksitocino poveikiu.

Kai kurioms moterims padeda įvairūs skanumynai, sukeliantys malonių emocijų antplūdį ir padidinantys atitinkamo hormono kiekį. Kitoms – darbas (riešutų traiškymas, įvairių komponentų maišymas).

Yra mamyčių, kurioms padeda patys neskaniausi receptai (malonu kentėti dėl vaiko, todėl pagerėja savęs vertinimas ir vėl stimuliuojama oksitocino gamyba).

Nėra stebuklingo eliksyro, kuris be jūsų pastangų padidintų pieno kiekį, todėl daug žadančiomis produktų etiketėmis aklai tikėti nereikia.

Kodėl skauda spenelius

Dažniausia spenelių skausmo priežastis – netinkamai priglaudžiamas vaikas. Kaip jam padėti apžioti spenelį taip, kaip reikia?

Pirmiausia įsitikinkite, kad ir mažyliui, ir jums yra patogu. Jis neturi sukti galvos ar tiesti kaklą, bandydamas pasiekti krūtį.

Kad išvengtumėte šių problemų, priglauskite jį taip, kad nosies galiukas būtų tame pačiame aukštyje, kaip ir spenelis.

Lengvai pamasažuokite sritį apie spenelius, kad išsiskirtų truputis pieno ir mažylis pajustų jo kvapą. Jis instinktyviai išsižios, tada jam ir padėkite.

Atsargiai įkiškite į burnytę spenelį ir jį  supančią sritį. Atkreipkite dėmesį į tai, kad mažylis turi išsižioti pakankamai plačiai – taip išvengsite pažeidimų.

Jeigu nenorite įtrūkimų

Nekentėkite skausmo! Jeigu vaikas pakeitė pozą ir ėmė žįsti tik spenelį, atsargiai ištraukite krūtį (pavyzdžiui, prieš tai įkišusios pirštą tarp dantenų) ir švelniai, bet atkakliai pamėginkite jį priversti apžioti tinkamai.


Tinkamai maitinant net kraujuojančios žaizdelės užsitraukia per keletą dienų.

Jeigu vis tiek nesiseka to padaryti, kreipkitės į gydytoją.

Sudie, buteliuk

Jūsų mažylis greitai išmoks tinkamai apžioti krūtį ir jos nepažeis, jeigu papildomus mišinukus ir pieną gers ne iš įprasto buteliuko.

Priešingu atveju mažyliai ima labai painiotis: maitinantis iš buteliuko, lavinami vieni raumenys, jeigu žįsta krūtį – kiti. Dėl to neretai neišvengiama traumų.

Esant būtinybei, papildomai maitinti galite dideliu švirkštu arba šaukšteliu.

Apsieikim be žinduko

Ta pati sąlyga galioja ir žindukams.

Pirmosiomis savaitėmis, kai kūdikis dar tik mokosi žįsti, neverta jo trikdyti ir painioti. Patikėkite, tai padės išvengti didelių problemų.

Žinoma, yra vaikų, kurių žindimo refleksas stipresnis – jiems žindukai būtini. Tačiau daug dažniau čiulptukui išnaudojama didelė energijos dalis, kuri būtina maitinantis. Vadinasi, krūtys stimuliuojamos nepakankamai, o jums pritrūksta pieno.

Ar svarbi spenelių forma?

Paprastai nėra skirtumo, kokia jūsų spenelių forma, jeigu vaikas tinkamai apžioja krūtį. Deja, to kartais mažylį tenka mokyti.

Retais atvejais speneliai gali būti įdubę, tarytum išvirkšti – tačiau ir tai nebūtinai yra kliūtis maitinti kūdikį.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Irutė
2011-11-30 15:48
Oj maniškė mane iškankino būdama mažutė. Na niekaip nenorėjo aureolės spenelio apžioti, kad pienukas lengviau bėgtų.
Taip,
2011-11-30 14:50
Negerai, jeigu maitinama tai krūtimi, tai iš buteliuko.
Eleonora
2011-11-30 13:52
Girdėjau, kad toms, kurios turi pabaigoje minimą spenelių anomaliją, galima įsigyti specialių gaubtukų.