Rankinė išdavikė... Ką ji apie jus pasako aplinkiniams?

Apie žmogaus charakterį įspūdį galima susidaryti net iš tokių, atrodytų, smulkmenų, kaip šukuosena, manikiūras ar ant kaklo užrišta skarelė. Na, o nuolatinė moters palydovė rankinė papasakoti gali labai daug... Psichologų teigimu, atsižvelgiant į tai, kaip nešiojame, kokio dydžio ir kokios spalvos rankinę renkamės, galima atskleisti kai kurias mūsų charakterio subtilybes.
 
Siūlome pasitikrinti!
 
Moters rankinė – moteriškų paslapčių sergėtoja
 
Ką mes nešiojamės su savimi? Sociologai taip susidomėjo moters rankinės turiniu, kad net išvedė vidutinę jos užpildymo formulę. Nustatyta, kad „statistinėje tankinėje“ yra nuo 20 iki 30 daiktų. TOP 10 sudaro: kosmetika (iki 250 g), manikiūro rinkinys (220 g), nagų lakas (60 g), šukos (120 g), plaukų lakas (210 g), servetėlės (80 g), kvepalų buteliukas (200 g), užrašų knygutė (120 g), darbo kalendorius (280 g) arba mažas kompiuteris (iki 1,5 kg), mobilus telefonas (120 g) ir piniginė (nuo 150 iki 300 g). Vadinasi, vidutinis kasdienis rankinės turinys sveria nuo 1,5 iki 3 kg.
 
Rankinės turinys
 
Moters rankinėje galima rasti beveik viską. Kiek anekdotų sukurta čia tema, kiek komiškų kino filmų epizodų! Taigi, žvilgtelėkime rankinuko vidun...
 
Visiškas chaosas. Šio tipo moters rankinė dažniausiai būna masyvi arba vidutinio dydžio, be skyrelių ir daugybės kišenėlių, arba jų labai mažai. Joje viskas suversta į krūvą, be jokios tvarkos.
Tokių rankinių savininkės paprastai būna smulkmeniškos, nemėgstančios atkakliai dirbti. Jos greitai pavargsta nuo darbo, tampa irzlios ir agresyvios. Gyvenime jos vadovaujasi šūkiu: „Jokių problemų!“ Lengvai susipažįsta, lengvai išsiskiria. Pirmenybę teikia tokioms rankinėms, į kurias galima viską suversti ir pamiršti. Darbe jos didžiąją laiko dalį skiria pokalbiams apie kitus dalykus ir pašaliniams užsiėmimas, o ne savo tiesioginėms pareigoms.
 
Pedantiška tvarka. Viskas, ko gali prireikti, visada po ranka, lengvai randama. Šio tipo moters rankinė niekada nebus rėkiančios spalvos. Pirmenybę ji teikia švelniems atspalviams ir griežtoms formoms. Moterų, kurios nešioja tokias rankines, charakteris ramus, santūrus. Jos taktiškos, dėmesingos, pasitikinčios savimi. Turi organizacinių sugebėjimų.
 
Kolekcionierės rankinė. Joje galima rasti panaudotų kino ir teatro bilietų, sutrintų receptų, konspektų, iškarpų iš laikraščių ir žurnalų, vokų, fotografijų... Tokių rankinių savininkės nėra labai praktiškos kasdieniuose reikaluose. Jos gyvena savo romantiškame pasaulyje, kuris smarkiai skiriasi nuo realaus gyvenimo.
 
Rankinė visiems gyvenimo atvejams. Ko tik čia nėra! Atsarginiai akiniai, vaistai, pirmosios pagalbos rinkinukas, maža ir didelė telefonų knygelė, dezodorantas, manikiūro rinkinys, keli raktų komplektai, siūlai su adata, plastikiniai maišeliai. Šį sąrašą galima tęsti iki begalybės. Toks rinkinys byloja apie moters dalykiškumą, praktiškumą ir gyvenimo išmintį, taip pat – apie gerą širdį.
Jeigu jūs maždaug tokį rinkinį aptiksite vyro portfelyje, tai jį galima pavadinti pedantu ir nesugebančiu rasti savo vietos gyvenime.
 
Dalykiškas turinys. Rankinėje būtinai bus užrašų knygelių, vokų rinkinys, storas sąsiuvinis, specialusis žurnalas ir naujas laikraštis, rašiklis ar keli. Pastaruoju metu prasimušusios verslininkės į tokią rankinę įsimeta ir mažą asmeninį kompiuterį. Šių rankinių savininkes sieja pasitikėjimas savimi, ambicijos, savigarba, humoro stoka ir gana naivus supratimas apie buities reikalus. Rankinė paprastai turi daug skyrelių.
 
Rankinės nešiojimo būdas
 
Ant sulenktos alkūnės. Pedantiškumo požymis. Tokia moteris negaili laiko ir pastangų, kad idealiai sutvarkytų namus ir pasirūpintų jų jaukumu. Asmeniniame gyvenime ji siekia idealumo, tačiau nepamiršta apdovanoti savęs mielomis smulkmenomis ir dovanėlėmis.
 
Paėmus už rankenėlių. Tokioms moterims būdingas tvirtas charakteris. Jos jaučia saiką bet kokioje gyvenimo situacijoje: asmeniniuose santykiuose, darbe laikosi taisyklių ir įstatymų, pasižymi punktualumu. Reikia pabrėžti, kad šios moterys itin vertina savo draugus – yra atsidavusios ir ištikimos bičiulės.
 
Ant peties. Tokios moterys išsiskiria linksmumu, laisvumu, smagumu. Jos ryškios ir tiesiog dievina komplimentus. Kita vertus, jeigu ranka nuleista, ant kurios peties ir kabo rankinė, tai gali reikšti, kad moteris yra drovi ir ne itin pasitiki savimi.
 
Pasikabinusios rankinę ant riešo moterys – kaprizingos arba labai rafinuotos. Jei riešas prispaustas prie liemens, tokios moterys mėgsta tvarką, apdariai tvarkosi namų ūkyje, puikiai žino savo vertę. Joms itin svarbu gerai atrodyti.
 
Jei nešate rankinę už kampučio, toks būdas priskiriamas labai savimi pasitikinčioms moterims, kurioms nerūpi, ką apie jas mano aplinkiniai.
 
Jeigu ranka padėta ant rankinės, gali būti, kad tokia moteris labai energinga ir siekianti tikslo. Jai nebaisios jokios problemos ir gyvenimo iššūkius priima su džiaugsmu. Tiesa, vienintelė baimė, kurios sunku išvengti, yra vienatvė.
 
Ant dešiniojo peties nešiojama rankinė išduoda, kad moteriai pirmoje vietoje – darbas ir karjera. Tačiau tokia moteris visuomet iniciatyvi ir trokšta padėti.

 
Rankinė ant kairiojo peties – tai dėmesys artimam žmogui. Namų jaukumas, šeima, giminės ir draugai šiai moteriai visada užims pirmąsias pozicijas.
 
Rankinė po pažastimi. Taip rankines nešioja uždaro būdo, tačiau emociškai tvirtos, nepriklausomos, rimtos, atsakingos asmenybės. Jos atsparios stresui, įtampai ir kitiems nemaloniems jausmams.
 
Už dugno laikoma rankinė. Tokios moterys labai pasitiki savimi, nepaiso aplinkinių nuomonės, visada įsitikinusios savo teisumu. Ginčytis su jomis neverta – nieko nepešite.
 
Rankinės dydis
 
Psichologų nuomone, rankinė prisiima sau šiokį tokį skydo vaidmenį: kuo rankinė didesnė, tuo nesaugesnė jaučiasi jos savininkė ir tuo daugio vietos visuomenėje ji siekia užimti.
 
Kita vertus, manoma, kad kuo didesnė rankinė, tuo platesnis moters akiratis ir didesnis noras kuo daugiau patirti, sužinoti, būdingesnis darbštumas ir atvirumas. Dideles rankines renkasi veiklios, siekiančios tikslo ir energingos moterys.
 
Vidutinio dydžio rankinės byloja apie savo vertę žinančią moterį, kurios gyvenime (karjeroje ar meilėje) dominuoja nuoseklumas ir stabilumas.
 
Mažų rankinių savininkės labiau vertina išorę nei vidų. Maža rankinė taip pat išduoda, kad moteris organizuota, racionali, ekonomiška ir mokanti rinktis. Tokių rankinių viduje sudėtos tik smulkmenos: telefonas, raktai, lūpdažis, piniginė. Paprastai tokių rankinių mėgėjos dar nešiojasi maišelį, pirkinių krepšį, kuris jų visai neglumina. Žmonėse tokios moterys laikosi išdidžiai, demonstruoja pasitikėjimą savimi bei savo vertę, tačiau kartais pasielgia bjauriai – įžūliai, skaudžiai, netikėtai. Atjautos ir supratimo tuomet iš jų nelaukite.
 
Forma
 
Originalios, neįprastos formos rankines dažniausiai renkasi kūrybinių profesijų atstovės, jautrios širdies, sentimentalios. Jos savo laikysena mėgina parodyti, jog yra laimingos, jaučiančios gyvenimo pilnatvę, tačiau iš tiesų yra labai pažeidžiamos ir skausmingai reaguoja į bet kokia kritiką.
 
Kuprinės byloja apie asmenybės infantilumą. Tokios moterys nėra labai rimtos, mėgsta kompanijas ir linksmintis.
 
Griežtos formos rankines renkasi veiklios ir praktiškos moterys. Tokios damos žino savo vertę ir nemėgsta didelio dėmesio.
 
Medžiagines rankines („tašiukai“, panašūs į pirkinių maišus) renkasi moterys, pasisakančios už eko stilių. Jos nepriklausomos nuo aplinkinių nuomonės ir nesijaudina, ką kiti apie jas pasakys ar pagalvos.
 
Spalva
 
Mus supanti spalvinė gama daug pasako apie mūsų dvasinę savijautą tuo metu. Ryškios spalvos dažnai byloja apie pokyčių gyvenime troškimą. Pavyzdžiui, raudoną rankinę rinksis moteris, kuri ieško kažko naujo, ir gal būtent šiuo savo gyvenimo laikotarpiu pasiryžusi laužyti senus stereotipus ir nusistovėjusias tradicijas. Ryškios spalvos rankinė taip pat nurodo į drąsią ir kūrybingą, netgi ekscentrišką jos savininkę.
 
Ruda rankinė kalba apie šeimininkės praktiškumą ir taupumą.
 
Šviesių atspalvių rankinės spinduliuoja moters norą išorinį pasaulį padaryti gražesniu. Jų savininkėms dažnai priskiriamos tokios savybės, kaip romantiškumas ir infantiliškumas: laukimas, kad pasirinkimą už jas padarytų kažkas kitas. Šviesios rankinės labiau patinka romantiškoms, atviroms, geraširdėms ir žavioms asmenybėms.
 
Permatomos rankinės, kurios ypač populiarios vasarą, visiškai atskleidžia rankinės turinį, o tai reiškia, kad jų savininkė neturi jokių paslapčių nuo aplinkinių, o pati yra atvira naujoms pažintims.
 
Juodos spalvos rankines dažniausiai įsigyja praktiškos, atsargios ir dėmesingos moterys.
 
Kaip ten bebūtų, rankinių mados keičiasi kiekvieną sezoną, o ir jų nešiojimo stilius priklauso nuo to, ką siūlo mados korifėjai. Taigi, žvelgdamos į rankines, neskubėkite lipdyti etikečių...

» Rašyti komentarą