Renkamės buitinę techniką – ką daryti ir ko ne?

Buitinė technika yra nepamainoma būtinybė kiekvienuose namuose. Šiais laikais išsiversti be šaldytuvo, skalbimo mašinos ar viryklės yra tiesiog neįmanoma. Žinoma, egzistuoja ir kita buitinė technika, kuri nėra didžiulė būtinybė, bet kur kas palengvina buitį – tai įvairios indaplovės, drabužių džiovyklos ir kiti prietaisai. Buitinė technika dažnai būna ilgaamžė, ir nors ne amžina, tačiau prireikus įsigyti naują, piniginę tenka praverti ganėtinai plačiai. Vis tik pirkėjai neretai pervertina savo žinias apie perkamą buitinę techniką ir, siekdami sutaupyti sunkiai uždirbtus pinigus, priima kartais išties nelogiškus sprendimus. Tad į ką atkreipti dėmesį ir kokių klaidų vengti?

Jokiu būdu nepirkite panaudotos buitinės technikos. Nors pardavėjas gali tvirtinti, kad ji yra idealaus stovio, tačiau nesužinosite, kol neparsivešite namo ir nebandysite įjungti. Žinoma, gali pasisekti ir prietaisas gali veikti, tačiau klausimas ar ilgam. Juk dažnai iš fizinių asmenų įsigyjama buitinė technika neturi įsigijimo dokumentų, tad patikrinti, kiek laiko ir kaip intensyviai ji buvo naudojama – praktiškai nėra galimybės. Žinoma, galima žiūrėti pagal tai, kokio stovio ji atrodo esanti, tačiau tvarkinga išvaizda gali po savimi slėpti galybę įvairiausių defektų. Ta pati taisyklė galioja ne tik perkant dėvėtą buitinę techniką į kitų žmonių, tačiau ir įsigyjant ją padėvėtos technikos parduotuvėse. Žinoma, egzistuoja tam tikros gamintojų autorizuotos parduotuvės, kuriose parduodama įranga, sugedusi dar garantinio aptarnavimo metu ir vėliau pataisyta. Tokie prietaisai gali būti alternatyva bandant sutaupyti, tačiau vis tik garantijos nesuteikiančių pardavėjų derėtų vengti.

Perkant buitinę techniką iš naujo pardavėjo visuomet derėtų atidžiai išsinagrinėti, kokios yra garantinės sąlygos. Tai ne tik apsaugo nuo nekokybiškos buitinės technikos įsigijimo, tačiau ir išgelbės netikėtai jai sugedus. Mat pardavėjas įsipareigoja teikti remonto paslaugas tam tikrą laikotarpį nuo pirkimo datos nepriklausomai nuo to, kaip dažnai ji yra naudojama. Žinoma, ir garantija garantijai nelygi. Visuomet derėtų įsiskaityti garantijos teikimo sąlygas tam, kad išvengti nemalonių netikėtumų.


Nusprendus pirkti buitinę techniką išsimokėtinai derėtų atidžiai pasiskaičiuoti, ar ji nepabrangsta. Taip pat nederėtų lizingo sutarties rašytis ilgesniam laikotarpiui nei pardavėjas suteikia garantiją. Įdomu kodėl? Pasibaigus garantiniam laikotarpiui pirkėjas perima visišką atsakomybę už prietaisą, tad jam sugedus ir nesant galimybės pataisyti, jį reikės tiesiog išmesti, o įmokas už jį – mokėti toliau. Atrodo tikra kvailystė, tiesa?

Derėtų prisiminti, kad leisti didžiulių pinigų už buitinę techniką išties neverta. Gamintojai suvokia, kad jei jų gaminama buitinė technika bus itin ilgaamžė, ilgainiui jų gaminių paklausa mažės. Seniau pirkti prietaisai neges, tad jų nereikės keisti naujais. Todėl gamintojai visuomet numato tam tikrą technikos gyvavimo laiką. Pavyzdžiui, skalbimo mašina neges iki tūkstantojo skalbimo, tačiau po jo suges nepataisomai. Tad prisimenant, jog ji perkama ne visam gyvenimui, derėtų  ir jai skiriamą pinigų sumą.

Buitinė technika niekad nėra spontaniškas pirkinys, tad kiekvienas prietaisas turi būti gerai apgalvotas. Informacijos galima ieškoti visur. Parduotuvėse galima kalbinti konsultantus ir paprašyti jų patarimo, tačiau yra didelė tikimybė, kad jie tiesiog bandys įpiršti brangesnę prekę su jums nereikalingomis funkcijomis. Tad tokiu atveju išties geriausias draugas yra internetas. Žinant, ko ieškoma, yra nesunku rasti išties naudingos informacijos. Įvairūs internetiniai portalai leidžia pasiskaityti ne tik buitinės technikos ekspertų ar gamintojų nuomones, tačiau ir vartotojų atsiliepimus. Būtent jie padės susidaryti išties teisingą vaizdą bei nuspręsti, kokį gaminį yra geriausia pasirinkti.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Giedrius
2016-12-20 21:13
Dar bandykite įrodyti, kad naudota Miele technika yra blogesnė už naują šlamštą iš prekybcentrių. Tas šlamštas tarnauja 2-3 metus, pasibaigus garantiniam laikui, iš karto sugenda, o kai bandai remontuoti, tai pasirodo, kad beveik visos rimtos dalys ir mazgai susidėvėjo 100%. Ir vėl pirkti naują šlamštą? Tai tiesiog pinigų čiulpimas iš vargdienių!
Pirkėja internetu
2016-12-10 10:59
Skalbyklę AEG nusipirkau visą info radusi internete, perskaičiusi pirkėjų atsiliepimus ir užsienio saituose. Prieš tai parduotuvėse apžiūrėjau skirtingų modelių gaminius, visa info rasdavau surašytą: elektros sąnaudų, vandens suvartojimo, ir t.t. Parduotuvės konsultantų pagalbos nereikėjo, nors jie labai siūlėsi.Skalbykle esu patenkinta, veikia puikiai jau du metai Taip kad nebijokite pasitikėti savimi.