Rimas Valeikis: „Jeigu vaikiška knyga įdomi tik vaikams – kažkas su ja negerai“

Šalies knygynus ką tik pasiekė naujausia menininko Rimo Valeikio knyga „Lilė ir melo pinklės“, tęsianti populiarias „Akvariumo istorijas“. Nors knyga skirta vaikams, pats autorius sako, kad knyga turėtų būti naudinga ir tėvams. Jiems tai puiki proga su vaikais pasikalbėti apie melą ir nukreipti jų fantaziją teigiama linkme bei skatinti kūrybiškumą.    

„Geras menininkas yra geras melagis“, - teigia ką tik pasirodžiusios knygos autorius R. Valeikis. Todėl, anot jo, vaikus būtina skatinti fantazuoti. „Žinoma, jeigu akivaizdu, kad vaikas meluoja norėdamas išsisukti iš nemalonios situacijos, reikėtų išsiaiškinti priežastį ir spręsti pačią problemą, o ne tiesiog uždrausti meluoti. Vaiko elgesys visuomet turi motyvą ir prasmę“, - sako menininkas, knygų autorius ir iliustratorius.  


Nauja knyga pasakoja smagią ir tuo pačiu pamokančią istoriją apie žuvytę Lilę, kuri norėdama išpopuliarėti papuola į savo melo pinkles. Rimas Valeikis sako, kad ši knyga – savotiška metafora su daugybe iliustracijų, kurią jis skiria ne tik vaikams. „Jeigu vaikiška knyga įdomi tik vaikams – kažkas su knyga negerai. Aš savo sūnui skaičiau tik tas knygas, kurios buvo įdomios ir man. Ir dabar mėgstu atsiversti taip vadinamas vaikiškas knygas, kurias, būdamas jau suaugęs, interpretuoju ir suvokiu giliau“, - pasakoja R. Valeikis.

„Lilė ir melo pinklės“ – antroji „Akvariumo istorijų“ knyga, kurią menininkas kūrė ir iliustravo beveik metus. Pirmoji ciklo knyga – „Eglės Spyglės paslaptis“ buvo pristatyta prieš metus.

» Rašyti komentarą