Ruošiamės kalėdinių dovanų pirkimo maratonui

Gražiausios žiemos šventės tuoj pasibels į duris, o parduotuves užplūs minios žmonių, ieškančių kalėdinių dovanų savo artimiesiems. Taip, prieššventinis laikotarpis ne tik pakiliai nuteikia, bet ir kelia nemažai streso, ypač tada, kai su kiekviena diena lieka vis mažiau laiko sugalvoti, kuo šiais metais nustebinti artimuosius. Ką daryti, kad kalėdinių dovanų paieškos nevirstų savotišku košmaru, pataria didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje Pigu.lt specialistai.

Nuspręskite, kam dovanosite dovanas

Kai visur žybsi girliandos ir kalėdiniai papuošimai, labai lengva užsikrėsti šventine dvasia ir pervertinti savo finansines galimybes.  Tad, dar prieš leidžiantis į dovanų medžioklę, reiktų susidaryti sąrašą žmonių, kuriems pirksite kalėdines dovanas, o kuriuos tiesiog pasveikinsite kalėdiniu atviruku, žinute ar skambučiu. Tikriausiai jūsų teta ar krikšto tėvai, kuriuos matote vos kelis kartus per metus, net nesitiki iš jūsų gauti dovanos, tai kam tada save apsunkinti? Patys artimiausi žmonės tikrai nusipelno gerai apgalvotos kalėdinės dovanos, tuo tarpu, bendradarbius, tolimas gimines galima pasveikinti tiesiog žodžiu. O jei per šventes organizuosite vakarėlį, jo svečiams galite padovanoti kalėdinį žaisliuką su palinkėjimu arba prikepti imbierinių sausainių, juos dailiai supakuoti ir įteikti lauktuvių, kai svečiai skirstysis.

Iš anksto apgalvokite biudžetą

Jei labai gerai neapgalvosite, kiek šiais metais galite skirti pinigų kalėdinėms dovanoms, tikėtina, kad po švenčių teks dantis sukandus laukti atlyginimo. Kalėdinės dovanos patiems artimiausiems šeimos nariams gali kainuoti šiek tiek brangiau, tuo tarpu, draugams galite dovanoti ir simbolines dovanėles. Žinoma, iš anksto būtų gerai susitarti dovanos kainą ar draugų rate įvesti tradiciją dovanomis keistis. Taip nereiks sukti galvos, kuo nustebinti visus draugus, o ir piniginė padėkos.


Susidarykite dovanų sąrašą

Prieššventinį laikotarpį parduotuvių lentynos būna tiesiog nuklotos mielomis smulkmenomis, žavingais daikčiukais, kurie atrodo itin naudingi ir gali tapti puikia dovana, tačiau tai tik pirmas įspūdis. Eiti į parduotuvę be dovanų sąrašo ar nežinant, ką dovanosite savo artimiesiems, labai neprotingas žingsnis, nes galite pripirkti brangių daiktų, kurių visai nereikia, o vėliau gailėtis, patikrinę banko sąskaitos likutį.

Neapsipirkinėkite vienas

Jei esate iš tų žmonių, kurie sunkiai apsisprendžia, į kalėdinių dovanų pirkimo maratoną pasiimkite draugę ar draugą, kuris padės išlaikyti sveiką protą, nenukrypti nuo dovanų sąrašo ir neviršyti dovanoms numatyto biudžeto. Dvi galvos visada geriau nei viena, tačiau niekada neikite su draugų kompanija, nes skirtingos nuomonės gali tik dar labiau supainioti ir apsunkinti dovanų pirkimą.

Pirkite internetu

Jokia paslaptis, kad daugelis prekių elektroninėse parduotuvėse kainuoja pigiau, be to, viską, ko jums reikia galite rasti internete. Taigi, sutaupysite ir laiko, ir pinigų, kuriuos galėsite skirti vaišių stalui ir kitoms kalėdinėms smulkmenoms.

 

» Rašyti komentarą