Ruošiamės Kalėdoms! Pasidaryk pats: saldi dovanėlė

Negalite miegoti naktimis, sukate galvą, ką švenčių proga padovanoti artimiesiems? Siūlome labai originalų ir paprastą šios problemos sprendimą!

Jums reikės: 12 obuolių, medinių pagaliukų, 500 g karamelinių irisų, juodojo, baltojo ir pieniško šokolado, įvairių papuošimų (smulkintų riešutų, šokoladinių zefyriukų, saldainukų, konditerinių pabarstukų).

Turėkite omenyje, kad šis skanumynas negali būti laikomas labai ilgai (nukentės skonis), todėl geriausia, kad gamintumėte jį likus ne daugiau kaip penkioms dienoms iki švenčių.

Gaminimas: atrinkite gražius ir sveikus obuolius, juos nuplaukite, nusausinkite, įsmeikite po medinį pagaliuką ir įkiškite į šaldytuvą, kad gerai atvėstų.

Paruoškite karamelinį sirupą: sudėkite irisus į indelį, įpilkite 3 šaukštus vandens ir įkiškite į mikrobangę. Kas 40 sekundžių ištraukite ir patikrinkite, kaip tirpsta irisai. Būtinai pamaišykite. Kartokite tol, kol išeis vienalytė masė.


Kai sirupas bus paruoštas, pamirkykite atšaldytą obuolį (taip karamelė greičiau ir geriau sustings), o po to pavoliokite riešutuose, sausainiuose ir panašiai. Kiekvieną obuolį galima dekoruoti ir paskaninti vis kitaip.

Sudėkite vaisius ant popieriumi iškloto padėklo ir toliau puoškite mikrobangėje arba karšto vandens vonelėje tirpintu šokoladu. Patogiausia jį varvinti konditeriniu švirkštu.

Leiskite šokoladui ir karamelei gerai sustingti, sudėkite obuolius į krepšelius keksiukams ir gražiai įpakuokite – perriškite kaspinu, pridėkite atviruką ar kortelę su užrašu, kam skirta dovanėlė. Jei norite, galite parašyti ir mielą palinkėjimą.

Puikus (nors ir nebūtinas) priedas prie šios dovanos – obuolių pjaustyklė.

Beliko tik pasveikinti!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ema
2014-12-04 22:33
visai idomu
Inga
2012-12-06 01:12
O as manau, kad labai grazi ideja, tik vat man nelabai patinka obuoliai tai pabandysiu kitka sugalvoti