Ryškios spalvos interjere

Ryškios spalvos visuomet traukia dėmesį ir suteikia namams daugiau “energingumo”. Tačiau dizaineriai perspėja: su spalvomis reikėtų elgtis atsargiai, nes pernelyg ryškūs namai gali imti varginti. Pamėginkime apžvelgti populiariausias spalvas ir išsiaiškinti, kokią įtaką jos daro žmogui.

Gausus raudonos spalvos kiekis gali sukelti pernelyg didelę nervų sistemos stimuliaciją, tuo tarpu šiek tiek raudonos spalvos gali veikti tonizuojančiai ir suteikti energijos. Būtent dėl šios priežasties dizaineriai rekomenduoja iš pradžių išbandyti pagyvinti interjerą vos keliomis ryškiomis detalėmis: išdėlioti raudonas pagalves ant sofos ar pastatyti raudoną lempą ant kavos staliuko. Jei grįžus į namus ryškūs akcentai jūsų neerzina, galite ir toliau eksperimentuoti. Sakoma, kad raudona spalva geriausiai tinka stipriomis lyderio savybėmis pasižymintiems žmonėms, kurie iš prigimties yra energingi ir ryžtingi. Raudona spalva šiems žmonėms padeda išlaikyti energiją ir siekti užsibrėžtų tikslų, tuo tarpu ramesnius žmones ji gali išbalansuoti ir nuvarginti. Geriausiai raudona spalva tinka bendroms namų erdvėms: prieškambariui, virtuvei, svetainei. Na, o jei trokštate savo miegamajame sukurti intymią atmosferą, tuomet rekomenduojame rinktis prislopintus raudonos spalvos tonus.

Šilta geltona spalva džiugina ir suteikia energingumo, tačiau ji, kaip ir raudona, taip pat gali imti erzinti. Kad išvengtumėte geltonos spalvos pertekliaus, derinkite ją su žalia, mėlyna arba balta spalva. Šios spalvos nuslopina geltoną, todėl ji neerzins, o veiks tik teigiamai. Dizaineriai rekomenduoja geltoną spalvą naudoti patalpose, į kurias patenka mažai natūralios šviesos ir kambariuose, kurie skirti aktyviai veikai: darbo arba vaikų kambariui, svetainei, virtuvei. Kalbant apie vaikų kambarį, reikėtų laikytis vienos taisyklės: skirstyti kambarį į žaidimų ir poilsio zoną. Ryškiai geltonos sienos puikiai tiks aktyviajai žaidimų zonai, o štai prie vaiko lovos spalvos turėtų būti ramesnės. Jei vistiek norite geltonos, tuomet rinkitės švelnius, prislopintus atspalvius.


Oranžinė – tai džiaugsmo spalva, suteikianti energijos lygiai taip pat kaip ir geltona ar raudona. Tai optimistų ir labai aktyvių žmonių spalva, sukurianti interjere jaukumo ir draugiškumo atmosferą. Beje, oranžinė spalva teigiamai veikia nervų, virškinimo ir urogenitalines sistemas. Prieškambario ir vonios kambariui oranžinė spalva – tiesiog idealus pasirinkimas, o virtuvėje – netgi būtinas, nes oranžiniai atspalviai puikiai pagerina apetitą. Miegamajame kambaryje geriau naudoti ramesnius tonus, pavyzdžiui, abrikosų spalvos.

Žalia, kaip ir kitos šaltos spalvos, veikia raminančiai, padeda atsipalaiduoti ir sumažina stresą. Ši spalva teigiamai veikia imunitetą, mažina skausmus, padeda greičiau užmigti ir ramiau miegoti. Žalia spalva tiks praktiškai bet kuriai patalpai, kurioje norite jaustis atsipalaidavę ir ramūs. Svetainei ar virtuvei galite rinktis ryškesnius atspalvius, suteikiančius gyvumo, o miegamajam – ramesnius, švelnesnius tonus. Beje, jei norite sukurti prabangos įspūdį, rekomenduojame rinktis tamsiai žalią spalvą. Jei norite ryškesnio žalios spalvos efekto, inerjere panaudokite raudonų detalių, nes žalia ir raudona – viena kitą atsveriančios ir papildančios spalvos.

Mėlyna spalva savaime asocijuojasi su oru ir vandeniu, taigi patalpos atrodo erdvesnės ir lengvesnės. Pažvelkite į nuotrauką – juk taip ir yra. Ši spalva turi priešuždegiminį poveikį, padeda kovoti su nemiga ir netgi suteikia įkvėpimo. Mėlyna idealiai tinka poilsio zonoms, pavyzdžiui miegamajam arba vaikų  kambariui, o derint su balta spalva, galima sukurti tiesiog tobulą vonios kambario interjerą. Jei mėlynai norite papuošti savo virtuvę, patariame rinktis turkio atspalvį, kuris teigiamai veikia apetitą. Svetainėje mėlyna spalva gražiai žiūrėsis šiltuoju sezonu, o štai žiemą gali paversti kambarį “šaltu”.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kristina
2012-05-19 14:34
Mėlynos spalvos kambarys gražiausias
Viltė
2012-05-17 15:23
visi gražūs, bet man tikrai labiau tinka neutralūs variantai. Ruda, smėlinė spalva...
Julija
2012-05-17 10:28
Nemėgstu oranžinės, bet dabar imu žiūrėti kitaip. Gražu.
Kas
2012-05-16 20:55
Raudonasis variantas labai gražus. Nei per daug, nei per mažai
Vita
2012-05-16 20:54
Labai gražu pažiūrėti, bet mane per daug erzintų ir vargintų jei nuolatos namai ryškūs būtų