Sapnai nėštumo metu

Nėštumas – tai ypatingas ir stebuklingas laikotarpis. Kaip rodo praktika, dauguma būsimųjų mamyčių jo metu tampa labai prietaringos, jas ima itin dominti viskas, kas vyksta aplinkui, pradeda mąstyti apie savo sapnus, spėlioti, ką jie galėtų reikšti. Ar galima tai kaip nors racionaliai paaiškinti?

Specialistų teigimu, sapnavimas – tai žmogaus galvos smegenų sugebėjimas per naktį apdoroti labai didžiulį per dieną gautos informacijos kiekį. Sapnai atspindi mūsų išgyvenimus, kai kas tiki, kad tai gali padėti numatyti ateitį.

Vaikutis

Dažniausiai nėštukės sapnuoja mažylį ir jo ateitį: vaikutis sapne gali būti jau suaugęs arba kokio nors nuostabaus gyvūno pavidalu. Esmė ta, kad būsimosios mamytės labai miglotai įsivaizduoja, kaip atrodys kūdikėlis, ypač – jeigu tai pirmas jų vaikas.

Įdomu: daugelis moterų apie savo nėštumą sužino būtent sapne. Specialistai tvirtina, kad tai – nieko nuostabaus ir netgi normalu, kadangi pasąmonė gauna informaciją apie būsimą vaikutį ir vyksta hormoniniai pokyčiai.

Košmarai

Baisūs sapnai paprastai būna susiję su kokia nors stresine situacija. Jeigu būsimoji mamytė juos sapnuoja, vadinasi, jos pasąmonėje pasislėpė kažkoks nemalonus išgyvenimas.

Kai nėščiosios labai jaudinasi dėl vaikučio sveikatos, jos gali sapnuoti, pavyzdžiui, nykštuką. Tokių sapnų nereikia priimti rimtai ir galvoti, kad tai reiškia, jog sūnelis arba dukrytė turės apsigimimų ar bus mažo ūgio. Jeigu sapnuojamas ilgas ir sekinantis gimdymas, tai taip pat reiškia baimę. Psichologų teigimu, būsimoji mamytė pasąmonės lygmenyje atsimena sunkų savo pačios gimimo momentą.

Gaudynės

Sapno siužetas atspindi bendrą organizmo būklę. Nėštumo metu dėl augančio mažylio būsimajai mamytei gali padažnėti pulsas, pasunkėti kvėpavimas, dėl to nėštukė kartais sapnuoja gaudynes, kurių metu būna sunku kvėpuoti, o širdis daužosi kaip pašėlusi.


Būna ir taip, kad sapnuojami siužetai, susiję su pilvo apačios tempimo pojūčiu (pavyzdžiui, sapnai apie kritines dienas). Dieną būsimoji mamytė nejaučia silpnų gimdos augimo signalų, tačiau sapnuose tai gali įgyti štai tokią formą.

Maistas, maistas, maistas...

Daugelis nėštukių sapnuoja daugybę pačių įvairiausių ir skaniausių patiekalų, tačiau, kad ir kaip jos sapne bevalgytų, pasisotinti nepavyksta. Paaiškinti tokius sapnus nėra sudėtinga: esmė ta, kad nėštumo metu, ypač antroje jo pusėje, moterys jaučia didesnį alkį, ir tai gali atsispindėti sapnuose.

Jeigu moteris dėl nėštumo turėjo atsisakyti kokių nors produktų, ji neretai ima juos sapnuoti. Taip tarytum patenkinamas būsimosios mamytės poreikis.

Truputis erotikos

Erotinius sapnus moterys gali sapnuoti dėl daugelio įvairių priežasčių. Dauguma dailiosios lyties atstovių mano, kad nėštumas – tai moters seksualumo augimo periodas, be to, pasąmonė kužda joms, kad labai greitai ateis meilės žaidimų metas. Dėl šių priežasčių panašūs sapnai laikyti organizmo protesto apraiška.

Dėl savo būklės nėščioji apriboja savo seksualinį gyvenimą, jo troškimas nustumiamas į pasąmonę ir pasireiškia sapnuose. Tačiau nereikia viso to gėdytis – tiesiog mėgaukis sapnų teikiamais malonumais.

Jeigu moteris nieko nesapnuoja

Moteris, sakanti, kad nieko nesapnuoja, yra neteisi – ji tiesiog neatsimena savo sapnų. Taip nutinka dėl nuovargio. Kuo žmogus labiau pavargęs, tuo mažiau jis atsimena, ką sapnavo. Tikriausiai sutiksi, kad nėštukės per dieną pavargsta labiau nei tada, kai dar nesilaukia.

Sapnai gali išnykti ir dėl to, kad nėštumo metu pakinta miego fazės. Trečiąjį trimestrą ta miego fazė, kurios metu sapnuojama, yra trumpa, tad sapnai gali būti labai padriki ir neįsimintini. Negilus miegas rodo, kad moteris pasirengusi net ir miegodama reaguoti į mažylio siunčiamus signalus.

O ką sapnuoji tu?

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Karolina
2023-01-01 17:33
As esu nescia 9 sav ir 4 dienu. Ir kiekviena nakti sapnuoju katik gimusi berniuka a tai geras sapnas ar ne. Tik nezinau ka reiskia. Aciu uz patarima. Gero vakaro mamytes ir taip pat busimos mamytes
Neringa
2022-06-17 15:35
Daznai sapnuoju kad buciuojus su draugu
Dovile
2019-09-13 14:17
Sveiki, ka galetu reiksti nestumo metu ? Laukiuosi jau 10savaiciu. Ir bunu su labai dydeliu nerimu, bijau pacio blogiausio
Diana
2019-08-24 08:47
Laba diena mane tepė pusantro mėnesio bet su sustojimais.dabar ir pilvą apačioje skauda.galva skauda ir sukasi.pasidariau nestumo testo jis neigiamas kaip tai suprasti
O negalavimai būna kiekviena diena.
Andzi
2016-08-19 16:49
Labas esamoms,busimoms mamytems,as dazniausiai sapnuoju sapnus reiskiancius seimos pagausejimo arba nestuma ir ka jus manot,jau 5 metai bus kaip neturiu?Daktarai tvirtina man ir partnriui viskas gerai,matyt mums bendro vaiko nelemta tureri.Nors mano vyras turi sunu is pirmos santuokos kuriam neuzilgo jau bus 10 metu.Tikiuosi issipildys mano svajone tapti mama.Man tai prilygtu didziauliam stebuklui.Aciu visoms esamoms mamytems uz isklausyma.Geros vakaro su mazyliais jaukiuose,siltuose namuose!