Sapnai – sielos atspindys

Ar dažnai susapnavę ryškų ir įsimintiną sapną sekančią dieną jį perpasakojate kitiems? O ar pagalvojote, kad tokiu būdu aplinkiniams atveriate slapčiausias savo sielos kerteles?

Kodėl atsiranda sapnai?

Sapnuojame absoliučiai visi, tik ne visuomet ir ne visus sapnus prisimename pabudę. Kai kuriems žmonėms paprasčiausiai nesusiformavęs įgūdis prisiminti, o štai kitų sapnai nėra ryškūs, todėl greitai “išsitrina” ir nepalieka jokio pėdsako. Įtakos turi ir emocinė bei fizinė būsena: pavargę žmogus dažniausiai miega “kaip užmuštas”, tačiau tai nereiškia, kad nesapnuoja.

Miegodami praleidžiame maždaug trečdalį savo gyvenimo, todėl tai, kas vyksta pasąmonėje miego metu yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Žmogaus psichiką sudaro pasąmonė ir sąmonė. Realiame gyvenime įprastai labiau pasireiškia pastaroji, tačiau pasąmonė taip pat nuolatos dirba, tik būna šiek tiek užslopinta. Nakties metu sąmonė pilnai atsijungia, užleisdama vietą pasąmonei, kurioje sukaupta daugybė mums aktualios informacijos. Viskas, kas vyksta mūsų pasąmonėje, yra išreiškiama per sapnus, taigi galima teigti, kad sapnai – vienas iš geriausių būdų pažinti tikrąsias savo emocijas.Kas įtakoja sapnų scenarijų?

Tiesa, nereikėtų aklai pasitikėti tiesiogine sapno reikšme. Mes dažnai sapnuojame įvykius, kurie realybėje nėra nutikę, tačiau tai nereiškia, kad sapnai mums prognozuoja ateitį. Įprastai sapnuose mūsų emociniai išgyvenimai atgimsta simboline forma, kurios perpratimui reikia įgūdžių. Tai, kad naktį susapnuosite artimo žmogaus mirtį, dar nereiškia, kad būtent tai jam ir nutiks. Sapnai – tai ne ateities prognozė, o jūsų emocinis atvaizdas. Vadinasi, tokius sapnus gali įtakoti giliai pasąmonėje užsislėpusi baimė ir nerimas.

Mes dažnai sapnuojame tai, kas mus neramina. Galima sakyti, kad tokiu būdu psichika žmogų ruošia įvairioms galimos situacijoms. Dėl šios priežasties nėščiosios sapnuoja persileidimus ir pačius gimdymus, studentai bei moksleiviai – neišlaikytus egzaminus ir t.t. Tai tarsi tam tikra treniruotė, padedanti apsiprasti su įvairiomis situacijomis. Tačiau pasitaiko, kad žmonės iš tiesų sapnuoja būsimus įvykius, bet dažniausiai – ne tiesiogiai. Pavyzdžiui, jei sapnuojate, kad negalite suvaldyti automobilio – gali būti, kad pasąmonė ruošia jus įvykiams, kurių negalėsite pakeisti. Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad kai kurie sapnai tėra jūsų praėjusios dienos išgyvenimų atspindys, taigi prieš analizuojant sapnus atkreipkite dėmesį į tai, kada juos susapnavote: įprastai vos užmigus pasirodę sapnai atspindi jūsų išgyvenimus, o rytiniai sapnai – prognozuoja ateitį.


Tikėjimas sapnininkais ir sapnų analizavimas

Sapnų reikšmių aiškinimasis gali tapti labai įdomiu užsiėmimu, juk tokiu būdu žmogus gilinasi pats į save. Tačiau aklai pasitikėti sapnininkais tikrai neverta, juk kiekvieno žmogaus sapnuose tie patys dalykai, emocijos ar išgyvenimai gali atgimti visai kitokioje formoje. Tai labai priklauso nuo paties žmogaus. Tarkim, depresijos kamuojamo žmogaus emocijos, simboline forma atgimusios sapne, ir stabilių emocijų žmogaus susapnuota ta pati simbolinė forma gali turėti visiškai skirtingas reikšmes. Kad sugebėtumėte perprasti sapnus, reikės įdėti nemažai pastangų gilinantis patiems į save.

Specialistai pataria užsirašinėti sapnus kiekvieną rytą ir nuolatos stebėti, kokios permainos vyksta jūsų gyvenime. Jei kalbame apie vakarinius sapnus, kurie iš esmės atspindi jūsų patirtus išgyvenimus, tuomet tokių sapnų analizė padės geriau suvokti, kas slypi jūsų pasąmonėje. Galbūt paaiškės, kad sąmonė stipriai blokuoja tam tikrus išgyvenimus, taip saugodama organizmą nuo sukrėtimų? O galbūt priešingai – realiame gyvenime apkraunate save neigiamais dalykais, teigiamas emocijas nustumdami į pasąmonę?

Rytinių sapnų analizė padės labiau suprasti savo intuiciją. Užsirašykite sapnus ir stebėkite ateities pokyčius, tuomet bandykite analizuoti, kokie sapne pasirodę įvykiai galėjo simbolizuoti šiuos pokyčius. Žinoma, visai tikėtina, kad jokios ateities prognozės šiuose sapnuose nebuvo, tačiau bet kuriuo atveju, sapnai neatsiranda iš niekur. Jie visuomet ką nors reiškia.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
austeja
2015-04-22 17:56
Geras gal ismokintum ir mane tadai?
tadas
2013-09-13 21:29
kazkada buvau skaites apie astralinius kunus tai dalykas kai sapna gali valdyti pats. Buvau tai ismokes, nereikejo nei savaites ir jau galejau daryt ka noriu.....
Mantas
2012-11-14 22:20
Yra jau akiniai, kuriuos miego metu uzsidėjes gali valdyti sapnus. 864547734
S
2012-08-17 07:34
As kazkada sapnavau, prabudau, o po to pratesiau ta pati sapna, kas yra labai sunku..
alex
2012-06-11 00:35
sapnai labai idomus dalykas,patyriau tai keleta karta,vienas sapnas buso labai isimintinas,as sapnavau,kad miesto stotelej maciau vaikina,gan grazusnepatikesit,gal praejo mienuo kai susipazinau su vaikinu,isvaizda buvo labai panasi kaip to vaikino is sapno,ziurejau i ta vaikina ir negalejau patiketi savo akimis