Sauskelnių bėrimas: požymiai ir gydymas

„Pampers“ pataria: su sauskelnių bėrimu gali susidurti visi sauskelnes dėvintys kūdikiai. Supraskite, kaip jį identifikuoti ir gydyti pasinaudodami šiais patarimais.

Kiekvienam sauskelnes dėvinčiam kūdikiui gali prasidėti bėrimas. Nors tai gana dažnas reiškinys, tačiau jo nereikėtų ignoruoti. Sauskelnių bėrimas gali sukelti didelį diskomfortą jūsų mažyliui, todėl svarbu dėti pastangas bėrimo prevencijai ir efektyviam gydymui.

Simptomai

Simptomus galite lengvai atpažinti: jūsų kūdikio užpakaliukas yra raudonas ir sudirgęs, su ištinusiais guzeliais aplink sauskelnes. Jeigu bėrimo metu atsiranda rausvai rožinių guzelių su raudonais lopais aplinkui sauskelnes ar aplink jūsų kūdikio burną, tai gali reikšti, kad bėrimas virtęs grybeline infekcija, kurią reikia gydyti lokaliniais priešgrybeliniais medikamentais.
Kadangi jūsų kūdikis negali tiksliai pasakyti, kas yra negerai, jis nepasitenkinimą išreiškia verksmu ir suirzimu (ypač keičiant sauskelnes), o taip pat ir ryškiu apetito sumažėjimu.

Kas sukelia sauskelnių bėrimą?

Daugelį sauskelnių bėrimo atvejų lemia odos sudirgimas nuo drėgmės. Pagrindiniai kaltininkai yra odos pH pakitimai, išmatose randami baltymai, antrinė grybelinė infekcija.

Netinkamai nuvalyta kūdikio oda

Kadangi sauskelnių bėrimą sukelia pH pakitimai, kuomet susimaišo šlapimas ir išmatos, jūs turite itin kruopščiai nuvalyti švelnią kūdikio odą. Naudokite švelnias servetėles kūdikiams be alkoholio ar minkštą rankšluostį ir šiltą vandenį.
Jautri oda geriausiai reaguoja į paprastą vandenį, o kitiems užpakaliukams prireikia švelnaus muilo. Venkite šveitimo šiurkščiu rankšluosčiu, kadangi tik padidinsite bėrimą ir pabloginsite kūdikio būklę.

Nepakankamai dažnai keičiamos sauskelnės

Tyrimai parodė, kad vaikai, kurių sauskelnės keičiamos bent dešimt kartų per parą, žymiai rečiau yra išberti. Dažnas sauskelnių keitimas yra svarbus dėl dviejų priežasčių: ilgai sudrėkusi oda tampa labiau pažeidžiama ir linkusia į bėrimą, taip pat, kuo daugiau laiko šlapimas ir išmatos „praleidžia kartu“, tuo ilgiau išmatų fermentai žeidžia kūdikio odą.
Itin gerai sugeriančios sauskelnės gali padėti - šlapimas ir išmatos greitai bei efektyviai susigeria ir su jautria kūdikio oda kontaktuoja gerokai mažiau.

Grybelinė infekcija

Jei kūdikio oda nors kartą buvo šlapia per ilgai, ji tapo linkusi į grybelio sukeliamus išbėrimus – ilgiausiai išliekantį bėrimo tipą. Antibiotikų kursas gali sukelti viduriavimą, kuris gali baigtis grybelio sukeliamu bėrimu.
Šio tipo bėrimą atpažinsite iš iškilusių, rausvai rožinių ar baltais pūliais pripildytų guzelių, apsuptų raudonomis dėmėmis sauskelnių mūvėjimo srityje. Kūdikis taip pat gali turėti baltas dėmes ant burnos, jums gali perštėti krūtis, jei žindote. Kuo greičiau skambinkite pediatrui, užsirašykite konsultacijai ir prašykite priešgrybelinių medikamentų!

Prevencija ir gydymas

Štai kaip galite išvengti sauskelnių bėrimo:

 • Įsitikinkite, kad pakeitėte kūdikio sauskelnes iškart, kai tik jos sušlapo ar išsitepė;
 • Kruopščiai ir sausai, atsargiai ir netrindami odos per daug ar per stipriai nuvalykite kūdikio lyties organus po kiekvieno tuštinimosi;
 • Padenkite kūdikio užpakaliuką plonu sluoksniu apsauginio tepalo ar vazelino;
 • Užmaunant naujas sauskelnes netvirtinkite jų pernelyg stipriai, leiskite orui cirkuliuoti;
 • Pamėginkite naudoti ypač efektyviai sugeriančias sauskelnes ar sauskelnes, kurių viršutinis sluoksnis, besiliečiantis su kūdikio oda, yra išteptas petrolatu;
 • Ypač dėmesingai stebėkite sauskelnių dengiamą odą, jei jūsų vaikas vartoja antibiotikus ar viduriuoja;
 • Dažnai keiskite sauskelnes.


Štai keli patikrinti metodai, kaip gydyti sauskelnių sukeltą bėrimą:

 • Dažnai keiskite kūdikio sauskelnes, neleiskite odai ilgai būti drėgmėje;
 • Leiskite odai kvėpuoti, kiekvieną dieną suteikite galimybę kūdikiui šiek tiek laiko pabūti be sauskelnių (dėl visa ko šalia savęs turėkite sauskelnes ar šluostę);
 • Po tuštinimosi kruopščiai nuvalykite kūdikio užpakaliuką ir nusausinkite jį prieš uždedant sauskelnes;
 • Užtepkite ploną sluoksnį tepalo, kurio sudėtyje yra cinko oksido ar vazelino (ar vieno iš gydytojų rekomenduojamų medikamentų), užkirsti kelią šlapimui pasiekti suerzintą odą;
 • Jei niekas nepadeda, išbandykite kito gamintojo sauskelnes ar kitus skalbiklius, jei jūsų kūdikis dėvi medžiaginius vystyklus;
 • Apsvarstykite galimybę naudoti vienkartines sauskelnes su petrolatu viršutiniame sluoksnyje;
 • Susisiekite su savo gydytoju, jei bėrimas nepraeina po kelių dienų ar jei atsiranda pūslelės ir/ar pūlingi guzeliai.

Šaltinis: pampers.com
 

» Rašyti komentarą