Šepetys ar šukos: ką pasirinkti?

Šukavimas – ypatinga mūsų plaukų priežiūros dalis. O ar žinai, kai tinkamai atlikti šį veiksmą ir kokias priemones geriausia tam naudoti?

Šukos

Šukų, kaip jau tikriausiai ir pati pastebėjai, būna įvairių: skiriasi jų forma (tiesios ir išlenktos), dantukų tankumas ir ilgis, storis. Visa tai, tiesą sakant, ne taip ir svarbu – didžiausią reikšmę mūsų plaukams turi medžiaga, iš kurios jos pagamintos. Jeigu nenori pakenkti savo plaukams, turi atminti: metalinių šukų naudoti negalima! Esmė ta, kad jos pažeidžia ir galvos odą, ir pačius plaukus – tai labai neigiamai atsiliepia jų sveikatai ir (tai jau pasekmė) tavo savijautai. Pačiomis geriausiomis laikomos kaulinės ir medinės – jos puikiai nuvalo plaukus ir švelniai masažuoja galvos odą. Šių medžiagų privalumai:

  •     Yra natūralios, tad nedirgina;
  •     Mažina plaukų elektrinimąsi.

Šukos iš gero plastiko ir ebonito (tvirtos gumos) yra kiek prastesnės, tačiau gerokai pigesnės nei medinės ir kaulinės. Jomis taip pat galima šukuotis, tačiau atsargiai – daugelio iš jų dantukai yra tikrai aštrūs. Tokių šukų reikia vengti – jos turėtų masažuoti galvos odą, o ne ją pažeisti.

Šepečiai

Su šepečiais ta pati istorija: sintetiniai šereliai nepageidaujami. Jie gali ne tik pažeisti plaukus, bet ir sudirginti odą. Trumpai tariant, naudos iš jų mažiau nei žalos, tad geriau naudoti natūralius (mediniais dantukais arba su natūraliais šeriais).

Šukavimas

Pirma taisyklė: po galvos plovimo šukuoti šlapių plaukų negalima! Kuo jie ilgesni, tuo didesnė rizika, kad kaip reikiant apmažinsi savo „augmenijos“. Esmė ta, kad šlapi plaukai yra sunkesni ir labiau sulimpa. Jeigu turi trumpus, šepečio tau nereikia (užteks ir šukų).

Antra taisyklė: ilgiems plaukams šepetys yra toks pat būtinas, kaip ir galvos plovimas. Riebalai, kuriuos išskiria galvos oda, turi tolygiai pasiskirstyti per visą plaukų ilgį, kad žvyneliai „suliptų“ ir apsaugotų plaukus nuo pažeidimų.

Šepečiai tolygiai paskirsto riebalus, be to, jų naudojimas yra daug saugesnis, nei šukučių ir šukų. Tikriausiai pastebėjai, kad plaukų su juo išsipeša daug mažiau. Patartina pradėti šukuotis būtent šepečiu: pabraukyk per galiukus, po truputį kilk aukštyn, kelis kartus perbrauk per visą plaukų ilgį. Po to trumpi plaukai šukuojami šukomis pradedant nuo šaknų, o jeigu jie ilgi – nuo galų. Kad plaukai būtų švaresni, liktų mažiau nešvarumų ir dulkų, patartina truputį pašukuoti ir priešinga kryptimi – taip užtikrinama geresnė plaukų priežiūra, švara ir sveikata.

Jeigu plaukai susivėlė

Tokiu atveju plaukus patartina padalinti į keletą sruogų ir po truputį šukuojant šukutėmis arba retu šepečiu keliauti nuo periferijos iki centro. Nedaryk staigių judesių. Atmink: kuo plonesnė sruoga, tuo lengviau ją išpainioti, tuo mažiau šukavimo metu netenkama plaukų.


Plaukai šepetyje

Jeigu po šukavimo šepetyje liko plaukų, pulti į paniką nereikia – tai normalu. Kasdien 60–80 plaukų svogūnėlių apima „sąstingis“. Plaukai nebeaprūpinami maistingosiomis medžiagomis ir iškrenta. Tai reiškia, kad netekti iki 80 plaukų per dieną yra visiškai normalu (tai visiškai nereiškia, kad jie slenka, yra silpni ar pažeisti. Praeis kiek laiko, ir jie ataugs).

Šepečio priežiūra

Taip, šepetį ir šukas taip pat reikia prižiūrėti. Rekomenduojama šias priemones periodiškai praplauti vos šiltu vandeniu arba silpnu amoniako tirpalu, su šampūnu. Šukoms to visiškai pakanka, o štai šepetį reikia dar ir išvalyti, kad neliktų purvo ir plaukų. Vieni tam naudoja adatas, kiti – sąvaržėles, tačiau mes patariame šiam reikalui susirasti šukas – tai ir greita, ir patogu. Vis dėlto tai reiškia, kad jas teks plauti dukart – juk purvinomis valyti šepetį yra beprasmiška.

Dar pora svarbių dalykų: su kitais šeimos nariais nereikėtų dalintis nei šukomis, nei šepečiu. Jeigu naudoji šias priemones džiovindama plaukus, įsitikink, kad jos atsparios aukštai temperatūrai.

Kaip išsirinkti?

Žinoma, universalių priemonių nebūna. Jeigu tau tinka ir patinka tavo nailoninis šepetys, nereiškia, kad turi bėgti ieškoti pagaminto iš natūralių šerių. Vis dėlto yra šiokių tokių niuansų, kuriuos būtina žinoti, jeigu nori, kad tavo plaukai atrodytų nuostabiai.

Šepečiai su natūraliais šeriais geriausiai tinka ilgiems ir labai ilgiems tiesiems plaukams. Jie nekenkia galvos odai, padeda išlyginti plaukų paviršių, tad šie ima labiau blizgėti. Kaip jau minėta, tokie šepečiai mažina elektrinimąsi – o tai ilgų plaukų priežiūrai yra itin svarbu.

Nailoniniai šepečiai ir šepečiai su mišriais šereliais labiau tinka ploniems ir banguotiems plaukams. Teigiama, kad trumpiems jie yra tiesiog nepakeičiami.

Šepečiai su angelėmis naudojami plaukų džiovinimui. Dantukai ir šereliai būna reti – visa tai padeda cirkuliuoti karštam orui, apsaugo odą nuo nudegimų. Tokie šepečiai gali būti cilindriški arba plokšti. Pirmieji tinka trumpiems ir storiems arba vidutinio storio plaukams, gali juos padėti užriesti arba ištiesinti. Svarbu būti labai atsargiai: plaukų negalima užvynioti po daug ir stipriai. Antrieji – banguotiems ir šiek tiek garbanotiems plaukams.

Apvalios šukos gaminamos iš plastiko, nailono ir mišrių šerių. Jos padeda suteikti plaukams purumo, formuoti trumpų plaukų šukuosenas.

Niuansai

  • Susivėlusius plaukus lengviausia šukuoti plokščiu šepečiu;
  • Jeigu džiovinimo metu nori juos ištiesinti, geriausiai tiks šukos – plokščias šepetys šiuo atveju tau nepadės;
  • Prieš miegą ilgai šukuoti plaukų nereikia – tik suaktyvinsi riebalinių liaukų veiklą ir pažeisi šaknis. Perbrauk per juos kelis kartus – to visiškai pakaks.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
rusne
2015-06-09 19:45
man buvo idomu nes kad slapiu plauku negalima sukuoti o as kaip tik juos sukuoju
gintare
2013-12-14 13:12
jap
Vika
2012-01-31 14:01
Man irgi neteko girdėt, kad šepečiai kenktų O šiaip buvo įdomu pasiskaityt
Gilė-Agfai
2012-01-31 08:10
neįsižeiskite, bet manau, kad ji šarlatanė arba jūs kažką ne taip supratote. Šepečiai kenkti negali - bent jau mediniai tai tikrai. Kenkia plastikiniai ir tie, kurių dantukai aštrūs.
agfa
2012-01-30 21:38
man kirpeja sake tik su sukomis sukuoti, nes sepeciai gadina plauka