Šiuolaikinės sekcijos – kuo jos skiriasi nuo senųjų

Kai išgirstame žodį „sekcijos“, dažniausiai prieš akis iškyla tamsiai rudos spalvos didžiulė spinta per visą kambario sieną su stilinėmis durimis ir ten sukrautais „servizais“. Sekcijos viduryje greičiausiai yra atveriamas baras su nedidele spynele ir rakteliu, kuriame padėti gėrimai. Norint pasiekti viršutines lentynas, reikia atsinešti stalą, nes kėdės nepakanka... Stop! Šis vaizdas sutinkamas tik kai kuriuose senuose namuose, nes naujoviškuose butuose tokių „stebuklų“ jau nėra. Bet sekcijos ten stovi, tik jos vadinamos kiek kitaip.

Kokios jos, šiuolaikinės sekcijos?


Visų pirma, sekcijos paskirtis yra gana aiški. Ji stovi gyvenamajame kambaryje ir tarnauja daugiausiai televizoriui pastatyti ir susidėti per gyvenimą užgyventiems suvenyrams iš įvairių šalių, taurėms, dovanoms, kartais gėlių vazonėliams. Šiuolaikinės sekcijos yra neperkrautos ir ne masyvios. Tai praeitis. Šiuolaikiniam žmogui nebereikia kaupti tiek „servizų“, nes giminės vakarėliai vyksta kavinėje, o ne namuose. Vienintelis vakarėlis, kurį dažniausiai mato šiuolaikinės sekcijos yra Kalėdos.

Jų sudedamosios dalys irgi yra gana funkcionalios.

Žema spintelė televizoriui pastatyti yra centrinė sekcijos dalis. Ji paprastai nebūna aukštesnė nei 50 cm, nes aukščiau padėtą televizorių sunku žiūrėti užvertus galvą. Spintelėje būna stalčiai arba durelės menkniekiams susidėti.

Komoda šalia žemos spintelės yra pageidautina, tačiau nebūtina. Ji su stalčiais, kuriuose slepiasi šeimos albumai, įvairūs dokumentai ir kiti menkniekiai. Jei gyvenamasis kambarys yra kartu ir miegamasis, ten greičiausiai atsiduria kojinės ir apatiniai.


Aukšta spintelė tarnauja ir kaip gėrimų laikykla. Saugykla jos nepavadinsi, nes ji neturi užraktų ir nesaugo gėrimų nuo vaikų ar vaikų nuo gėrimų. Spintelė gali būti ir siaura ir kiek platesnė, priklausomai nuo modelio.

Pakabinamos lentynos yra neatsiejama šiuolaikinių sekcijų dalis. Jos gali būti mažos, ilgos, viengubos dvigubos ar net trigubos. Siena virš televizoriaus yra išnaudojama būtent joms. Ant pakabinamų lentynėlių statomos gėlės, įvairūs suvenyrai, trofėjai, taurės, įrėmintos nuotraukos, dovanos ir t.t. Ant tokios lentynos dažnai vietos atsiranda ir skaitmeninės televizijos antenai, tačiau reikia gerokai pasukti galvą, kaip paslėpti laidus.

Pakabinamos spintelės – retesnė sekcijų dalis, tačiau ji yra pakankamai funkcionali, nors ir nedidelė.

Dar vienas sekcijų privalumas – LED apšvietimas. Spintelių pakraščiuose sumontuojamos juostelinės LED lemputės, kurios suteikia baldams romantišką ir prabangų įvaizdį. Daug šviesos neduoda, tačiau norint romantiško vakaro pakaks vienos kvapios žvakės ir LED lempučių balduose.

Pastebima tendencija, kad vis rečiau sekcijos yra naudojamos knygoms susidėti. Kartais ant jų atsiduria dovanotos ir retesnės knygos, tačiau po kelias o ne dešimtimis, kaip buvo įprasta senais laikais. Paprastų knygų demonstravimas nieko nebestebina, todėl yra ieškoma kitų erdvių joms sudėti.

Sekcijos tampa minimalistinėmis ir dėl kitų priežasčių. Pagrindinė jų – priežiūra. Juk nuvalyti dulkes nuo daugybės paviršių užima nemažai laiko, todėl stengiamasi padaryti pakankamai nedidelius bet funkcionalius gyvenamojo kambario baldus.

Aišku, sekcijų spalva ir tekstūros yra derinamos su kambario interjeru. Tai ypač svarbu, kai jos perkamos internetu arba parduotuvėje. Priešingu atveju, jas gaminant pagal užsakymą galima pasirinkti iš labai plačios spalvų paletės.
 

» Rašyti komentarą