Šiuolaikiniam vaikui – interaktyvūs žaidimai

Gamintojo nuotr., interaktyvi futbolo siena „Sutu“

Pasaulis dėl technologijų keičiasi neįtikėtinu greičiu. Remiantis statistika, šiuo metu egzistuoja apie 4,1 milijardo naudojamų mobiliųjų telefonų, kiekvieną sekundę išsiunčiama virš 50 tūkstančių SMS žinučių, 70% keturmečių jau yra naudojęsi kompiuteriu, o statistinis 21-erių metų jaunuolis jau yra žiūrėjęs apie 20 000 valandų televizijos, 10 000 valandų kalbėjęs telefonu ir gavęs/išsiuntęs apie 250 000 SMS žinučių. Akivaizdu – šiuolaikiniai vaikai kaip niekada anksčiau yra veikiami medijų ir technologijų. Tačiau ar galime jas perkelti į lauką ir sukurti interaktyvią aplinką, kurioje jaunuolis kartu galėtų sportuoti, žaisti, šokti ir užsiiminėti kitomis aktyviomis veiklomis?

Skandinaviško dizaino kokybiškos ir ilgaamžės lauko sporto įrangos bei vaikų žaidimų aikštelių pardavėjas „Fixman LT“ sako, kad tai yra įmanoma, ir pristato gausią interaktyvių žaidimų pasiūlą.

Interaktyviosios žaidimų aikštelės – naujausias iššūkis gamintojams bei vartotojams. Tai elektroniniu būdu internetu valdomos žaidimų aikštelės, kuriose sujungti aktyvūs žaidimai lauke, pavyzdžiui, futbolas arba interaktyvūs lauko žaidimai, kurių naudojimui žmogaus galios pagalba sugeneruojama kinetinė energija.

Vienas įspūdingiausių ir turbūt labiausiai vaikų mėgstamų interaktyvių žaidimų pasaulyje – interaktyvi futbolo siena „Sutu“ – žaidimų aikštelės sistema su garso, šviesos diodų ir smūgio vibraciją fiksuojančiomis plokštelėmis. „Sutu“ yra padaryta pagal futbolo žaidimą, tačiau labiau panaši į gerai žinomą „minuso“ žaidimą, tik šiuo atveju mušimas yra į sieną, o žaisti galima individualiai ir komandomis. Žaidžiant „Sutu“ aikštelėje interaktyviosios plokštės su vibracijos jutikliais fiksuoja kamuolio judesius ir žaidimo rezultatus. Šiuo atveju svarbus yra laikas, tikslumas ir greitis. Grįžtamasis ryšys palaikomas šviesų ir garsų. Technologiškai pažangu rodosi ir tai, jog, naudojantis programine įranga, „Sutu“ sistemą galima papildyti ir valdyti nuotoliniu būdu. Taip pat vaikus ypatingai žavi galimybė registruoti savo rezultatus internete arba naudojantis aplikacija telefone, nes sistema yra sujungta su internetu.
 

Gamintojo nuotr., aikštelė „Sona“

 

Aikštelė „Sona“ išmanumu panaši į jau minėtąją „Sutu“. Tai į judesius reaguojanti interaktyvi vaikų žaidimų aikštelės sistema su garsu. Tai aikštelė skirta žaisti įvairius judrius žaidimus su muzika ir šokiais, nes viršutinėje didelės arkos dalyje sumontuota judėjimą fiksuojanti kamera, kuri registruoja kiekvieno žaidėjo judesius ant specialiai įmontuotų grindų sistemos apačioje. Įranga skirta naudoti viešose vaikų žaidimų aikštelėse, ji veikia bet kokiomis oro sąlygomis.

Šios aikštelės yra ne vienintelės ugdančios vaikų muzikos ir ritmo pojūtį. Vaikų žaidimų aikštelėse mažyliams sukurtos specialios skambančių grindų platformos, kurios atgyja vaikams ant jų užlipus ir pradėjus šokinėti. Vaikams šokinėjant ir laipiojant, muzikiniai laiptai skleidžia garsus: tokiu būdu vaikai skatinami judėti, vystosi jų koordinacija, ritmo pojūtis, taip pat būnama gryname ore, ko taip siekia rūpestingi tėvai. Į muziką orientuota ir žaidimų sistema „AudioSense“, garsais ir kvapais ugdanti vaikų kūrybingumą, taip pat ir „AudioZone“, veikianti energijos principu sukant rankeną ir vykdant užduotis, ir t.t.

Įdomu yra tai, jog šiose vaikų žaidimų aikštelėse atlikdami fizinius pratimus vaikai gali varžytis net būdami skirtingose pasaulio dalyse. Jaunimas yra skatinamas ne tik daugiau laiko leisti gryname ore, bet ir bendrauti, būti kartu.

» Rašyti komentarą