Svogūnų kaukės plaukams

Svogūnas – vienas iš pagrindinių gydomųjų kaukių komponentų, tiesiog stebuklingai stiprinantis plaukų šaknis ir skatinantis augimą. Gal ir vaikystėje tėvai arba seneliai tau pasakojo apie svogūnų naudą, kad jie padeda ilgiau išsaugoti sveikatą ir panašiai. Atėjo metas išmėginti juos ne tik kulinarijoje.

Svogūnų sultyse yra labai daug vitaminų ir mikroelementų, būtinų, kad plaukai atrodytų sveiki ir gražūs. Keturi B grupės vitaminai, vitaminai C ir E – būtent tai, ko trūksta šiuolaikinių moterų plaukams. Taip pat svogūnuose yra ir keratino – baltymo, būtino plaukų augimui. Darydama svogūnų kaukes, tu ne tik pagydysi savo „augmeniją“, bet ir pagreitinsi jos augimą.

Naminės plaukų kaukės su svogūnais

Svogūnų ir mielių kaukė: išspausk du valgomuosius šaukštus svogūnų sulčių ir sumaišyk su arbatiniu šaukšteliu mielių, šaukšteliu ricinų aliejaus, dviem šaukštais karšto vandens ir šaukšteliu varnalėšų aliejaus. Palik masę nusistovėti 10 minučių ir ištepk ja plaukus. Palaikyk 30–40 minučių, išplauk su šiltu vandeniu ir šampūnu.

Kaukė su svogūnu ir medumi: stiklinėje arba puodelyje išmaišyk šaukštelį jūros druskos, šaukštelį konjako, šaukštelį kefyro, šaukštelį medaus ir du šaukštus svogūnų sulčių. Išsuktą masę tepk ant plaukų, apvyniok juos maistine plėvele ir šiltu rankšluosčiu (jeigu patogiau, gali užsidėti nereikalingą žieminę kepurę). Po valandos išplauk su šiltu vandeniu ir neutraliu šampūnu.

Česnakų ir svogūnų kaukė: iš pradžių paruošk dviejų aliejų mišinį – į du šaukštus varnalėšų aliejaus įlašink penkis lašus eterinio rozmarinų aliejaus. Tada į jį įpilk šaukštelį česnakų sulčių ir du – svogūnų, kiaušinio trynį ir šaukštą konjako. Kaukė tepama ant sausų plaukų ir laikoma pusvalandį, po to išplaunama vandeniu ir šampūnu.


Svogūnų kaukė, skatinanti plaukų augimą: lygiomis dalimis sumaišyk svogūnų, morkų ir citrinų sultis, pridėk šaukštelį migdolų arba varnalėšų aliejaus ir poroje šaukštų vandens ištirpintą šaukštelį sausų mielių. Palik mišinį nusistovėti 5–7 minutes, ištepk juo galvos odą ir plaukus. Apvyniok galvą maistine plėvele bei rankšluosčiu ir laikyk pusvalandį.

Aromatinė svogūnų kaukė: sumaišyk kiaušinio trynį, du šaukštus svogūnų sulčių, šaukštą ricinų aliejaus ir šaukštą medaus, įlašink po du lašus eterinio rozmarinų, levandų ir šalavijų aliejaus. Kaukę laikyk pusvalandį, nuplauk kaip įprastai – vandeniu su šampūnu.

Kaip panaikinti svogūnų kvapą

Jeigu esi dariusi kaukes su svogūnais, tikriausiai jau pastebėjai, kad „aromato“ atsikratyti būna labai sunku. Vis dėlto šią bėdą galima įveikti, jeigu laikomasi kelių taisyklių.

Kaip išvengti svogūnų kvapo, ką daryti, kad jis neatsirastų? Į bet kurią kaukę su svogūnų sultimis galima įpilti tokį pat kiekį citrinų sulčių, arba įmaišyti truputį banano minkštimo. Neblogai veikia ir eterinis ramunėlių aliejus (į kaukę įlašink ne daugiau kaip 7 lašelius).

Jeigu kvapas jau yra, ir nežinai, kaip jį pašalinti, išduosime labai paprastą būdą: lygiomis dalimis sumaišyk vandenį ir obuolių actą, praskalauk šiuo mišiniu plaukus ir iš karto išplauk po šiltu tekančiu vandeniu.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Aistė
2014-08-08 17:07
Merginos, norint kad nesijaustų svogūno kvapo, į kaukę įpilkite šaukštelį cinamono.
Audra
2013-01-16 03:39
Man svogunai padejo.Darau taip:1 svogunas,nepilnas saukstas medaus, 1 saukstelis ar saukstas saltalankiu aliejaus, 1 saukstas konjako ( dar galima 1 kapsule lecitino, perku vaistinej rr kokio pvz. rozmarinu et. aliejaus). Laikau apie 1-2 valandas. Plaunu sampunu su metomis ir praskalauju gan stipriu dilgeliu nuoviru su 2 saukstais obuoliu acto (kazkur 1-am litrui). Labai gerai, plaukai daug maziau slenka ir svoguno kvapo beveik visai nesijaucia
Grizlė
2012-01-16 10:27
Girdėjau, dalykas tikrai neblogas, bet rizikuot nenoriu. Žadu išbandyti galvos masažą su druska ir aliejumi
Išbandžiusi
2012-01-16 07:45
Asmeniškai man nepadėjo nei eteriniai aliejai, nei bananas, nei actas. Sako, dar ir bespalvė chna neutralizuoja svogūno kvapą, bet man ji nieko nepakeitė. Tikriausiai kiekvienam individualiai.