Treniruočių programa smėlio laikrodžio tipo figūrai

Moterims, kurias gamta apdovanojo “smėlio laikrodžio” figūra – labai pasisekė, juk tokios formos laikomos moteriškumo idealu. Jos gali rinktis praktiškai bet kokio stiliaus drabužius, joms nereikia rūpintis liemens formavimu ar proporcijų išlaikymu. Jei keletas papildomų kilogramų ir priauga, tai bent jau pasiskirsto tolygiai, o ne pūpso ant pilvuko ar šlaunų.

Tačiau tai nereiškia, kad šioms damoms aplamai nereikia sportuoti. Kaip jau minėjome, “smėlio laikrodžio” tipo moterims riebaliukai pasiskirsto proporcingai, taigi labiausiai joms tinka kardio ir pasipriešinimo treniruotės.

Labiausiai tinkančios sporto rūšys:

  • Lėtas bėgimas
  • Treniruotės ant dviračio su silpnu pasipriešinimu
  • Plaukimas
  • Šokiai

Pratimai pilvo presui

“Piršto palietimas”. Atsigulk ant grindų, kojas suglausk ir ištiesk, rankas ištiesk į šonus, pečių linijoje. Iškvėpdama kelk ištiestą dešinę koją, o tuo pačiu kaire ranka bandyk pasiekti dešinės kojos pirštus. Iškvėpk orą ir grįžk į pradinę padėtį. Kiekvienai kojai pratimą kartok 10-15 kartų.

“Susirietimas”. Atsigulk ant nugaros, į rankas paimk svarmenis. Ištiestas rankas nuleisk už galvos, o kojas pakelk 45 laipsnių kampu. Iškvėpdama įtempk presą, kelk rankas link krūtinės ir tuo pačiu kelk ištiestas kojas. Įkvėpinėdama sugrįžk į pradinę padėtį. Pratimas turi būti atliekamas lėtai, kad kūnas judėtų ne iš inercijos, o dėl raumenų darbo. Pratimą atlik 15 kartų, iš viso 3 sesijas.

“Korpuso kėlimas”. Atsigulk ant šono, vieną ranką pasidėk ant galvos, kitą – ant juosmens. Įkvėpdama kelk kojas ir viršutinę kūno dalį, tuomet iškvėpdama grįžk į pradinę padėtį. Atlik 3 sesijas po 8-20 pakartojimų.

Pratimai šlaunims ir sėdmenims

“Tai či pritūpimai”. Kojos pečių plotyje, rankos ištiestos prieš save, krūtinės lygmenyje. Padaryk platų žingsnį į dešinę pusę, kad kelienis būtų sulinkęs 45 laipsnių kampu. Kurį laiką pabūk tokioje padėtyje, 3 kartus giliai įkvėpk ir iškvėpk, tuomet pasisuk liemeniu į dešinę ir vėl kurį laiką pabūk. Grįžk į pradinę padėtį. Kiekvienai kojai pratimą kartok po 10-12 kartų.

“Šuoliukai”. Kojos pečių plotyje, rankos nuleistos žemyn. Įkvėpimo metu pritūpinėk, kol keliai sulinks maždaug 90 laipsnių kampu – tai pradinė pozicija. Iškelk rankas aukštyn ir pašok į viršų kuo aukščiau. Tuomet “minkštai” nusileisk ir vėl sulenk kelius. Pratimą kartok kuo daugiau kartų.

“Prisėdimas”. Į rankas paimk sunkų kamuolį arba svarmenis. Kojas praskėsk šiek tiek daugiau nei pečių plotyje. Kelius sulenk. Įkvėpdama ore suk rankas puslankiu pro kairę pusę, kol rankos pakils virš galvos, kairę koją ištiesk, o dešinę sulenktą pakelk į šoną tiek, kad kelias atsidurtų krūtinės lygmenyje. Dešinės rankos alkūne bandyk pasiekti dešinės kojos kelią. Grįžk į pradinę padėtį. Pratimą kiekvienai kojai kartok 15 kartų.

“Dubens kėlimas”. Atsigulk ant nugaros, į rankas paimk svarmenis. Kojas sulenk per kelius, rankas taip pat sulenk, kad svarmenys būtų ties galva. Įkvėpdama vienu metu tiesk rankas į viršų ir kelk dubenį. Šiek tiek pabūk ir neskubėdama grįžk į pradinę padėtį. Pratimą atlik 10-20 kartų.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Renata
2012-07-13 18:42
reikės išbandyt
Agnė
2012-07-13 18:40
mano tipas kai turėjau antsvorio, daug kas žiūrėdamas į nuotraukas to nė nenumanė
Mante
2012-07-13 17:11
pavydziu tokios figuros moterims pati esu obuoliuko tipo...