Treniruotė su gyromis

Tik nereikia į tai žiūrėti skeptiškai. Gyros – tai tie patys svareliai, tik su perkeltu svorio centru. Būtent tas svorio centras ir duoda raumenims kitokią apkrovą nei svareliai. Vadinasi, raumenų darbas bus kiek kitoks, nei įprasta.

Pratimai su gyromis: ką reikia žinoti?

Gyros paskutiniu metu susilaukia vis daugiau populiarumo, tad ir pratimų joms sukuriama vis naujesnių. Paskutiniai tyrimai parodė, kad per 20-ies minučių treniruotę su gyromis galima sudeginti 300 kalorijų – ir tai tik pradžiai. Kai susiformuos raumenų masė, karorijų deginimo procesas pagreitės  50%.

Kuo žavios traniruotės su gyromis? O gi tuo, kad raumenys dirba kitaip. Juk svoris pasiskirsto neįprastai, o tai reiškia, kad treniruotė su gyromis – tai tam tikras stresas raumenims. To pasekoje raumenys dirba didesniu pajėgumu, vadinasi ir treniruotės efektyvumas padidėja.    

Kokias gyras rinktis? Nedideles. Gyros turi būti po 4-6 kilogramus.

Pratimai su gyromis

Norėtųsi iš karto pažymėti, kad siūlomus pratimus galima atlikti ir su svareliais – efektas bus kiek kitoks, tačiau vistiek bus. Tuo labiau, kad visada norisi treniruotę kuo nors paįvairinti. Pratimus vienos serijos metu reikia atlikti be sustojimų.Visus pratimus daryk po 1 seriją. Tada leisk sau 2 minutes pailsėti ir vėl daryk visą kompleksą nuo pradžios iki pabaigos.


Pratimas 1. Atsistok tiesiai, gyrą paimk abiejomis rankomis. Įkvėpk ir paleisk kairę ranką. Dešinę ranką su gyra vesk už nugaros, gyrą perimk kaire ranka ir vesk ją prieš save, tada vėl perimk ją dešine ranka. Taip gyra, perimant iš vienos rankos į kitą, eina ratuku. Padaryk 10 kartų į vieną pusę ir 10 kartų į kitą. Stebėk, kad atliekant pratimą, kūno korpusas nesiūbuotų.   

Pratimas 2. Paimk gyrą į dešinę ranką, šiek tiek sulenk kojas per kelius, kūno korpusą palenk tiek, kad jis praktiškai būtų lygiagretus grindims, gyra neturi liesti grindų. Įkvėpdama sulenk ranką per alkūnę ir prisitrauk gyrą prie krūtinės. Alkūnė turi eiti palei kūną, o ne į šoną. Tai vienas kartas. Atlik 10-12 kartų ir pakeisk kitą ranką.   

Pratimas 3. Atsistok tiesiai, kojos šiek tiek plačiau pečių pločio. Gyra stovi ant grindų tarp pėdų. Prisėsk ir abiem rankom pakelk gyrą nuo grindų. Stebėk, kad nugara būtų tiesi. Prisėsdama, pėdų neatkelk nuo grindų. Tada gyrą lėtai pastatyk ant grindų ir atsistok. Pakartok 10-12 kartų.

Pratimas 4. Kojos klubų plotyje, keliai sulenkti 45 laipsnių kampu, nugara tiesi, krūtinė šiek tiek pakelta. Paimk gyrą į dešinę ranką prieš save. Tada kaire ranka perimk ją iš apačios ir vesk į priekį, o dešinę ranką užvesk atgal ir vėl iš apačios perimk gyrą. Atlik 10 kartų. Pratimą atlik lėtai ir tolygiai.  

Pratimas 5. Atsigulk ant grindų, kojos ir rankos ištiestos, gyrą paimk į dešinę ranką ir pakelk ją taip, kad ji būtų statmena grindims. Sulenk kairę koją per kelį ir pakelk korpusą. Ranka išlieka tiesi. Tada lėtai atsigulk. Pakartok po 5 kartus su kiekviena ranka.

Pratimas 6. Abiejomis rankomis paimk gyrą. Kojos šiek tiek plačiau pečių pločio. Prisėdinėk, kol klubai pasieks lygiagrečią grindims padėtį, pėdos visą laiką prispaustos prie grindų. Jei neatkeldama pėdų nuo grindų žemai prisėsti negali, tai prisėsk tiek, kiek gali neatkeliant pėdų. Įkvėpdama, pakelk gyrą iki pečių lygio ir ištiesink kojas. Kai nuleidinėsi rankas, prisėsk.   

Pratimas 7. Paimk gyrą abiejomis rankomis. Akūnes sulenk taip, kad gyra būtų lygiagrečiai krūtinei. Įkvėpdama, prisėsk, nugarą laikyk tiesią. Rankų neatlenk, nepakelk, o laikyk jas vienodoje padėtyje. Padaryk 15 prisėdimų. Tarp kitko, tokiu būdu galima atlikti įtupstus į priekį ir į šoną.

Jei tu kol kas neturi gyros, tai žinok, kad šiuos pratimus galima atlikti tiek su svoriais, tiek ir be jų. Bet kuriuo atveju efektas bus. Viskas priklausys tik nuo laiko ir pastangų. Sėkmės.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Virga
2013-10-15 19:25
http/zinaukaip.lt/category/sveikata/sportas/
Puikus pratimai visam kunui