Trumpai apie kasdienę veido priežiūrą

Graži ir sveika oda – tikriausiai kiekvienos moters svajonė. Kaip ja tinkamai pasirūpinti?

Tinkamai rūpintis savo oda reikia išmokti

Įprasta manyti, jog kosmetologų kabinetuose lankosi tik tos moterys, kurios turi nusiskundimų savo oda arba labiau susirūpinama oda jau sulaukus trisdešimties, tačiau kosmetologė Dovilė Girdvainytė pastebi, jog toks stereotipinis požiūris nėra teisingas: „Dažna moteris galvoja, jog jei oda neproblemiška, nereikalauja specifinės priežiūros, tai ir jos priežiūrai nereikia skirti laiko, o juo labiau, pasikonsultuoti su kosmetologu. Vis tik, čia jos klysta, kadangi į kosmetologą kreiptis reikia ne tuomet, kai turite problemų, o anksčiau – tam, kad žinotumėte, kaip tinkamai prižiūrėti savo veido odą ir kokios priemonės Jums tinkamiausios.“

D. Girdvainytė sako, jog apie veido priežiūrą pradėti galvoti reikia jau nuo 16 – 18 metų, atsižvelgiant į individualius poreikius. „Aš visuomet labai žaviuosi, kai moterys pas kosmetologę atsiveda savo dukras – ir visai ne tam, kad ieškotų odos problemų, o tam, kad išmokytų merginas tinkamai prižiūrėti odą“ – pasakoja kosmetologė.

Veido odai būtina kasdienė priežiūra

Kaip teigia pašnekovė, odos problemų galima išvengti tik tada, kai įprasime ja rūpintis reguliariai: „Taip, kaip mes kasdien prausiamės, valomės dantis, taip turėtume valyti ir odą. Pagrindinis akcentas kasdienėje veido priežiūroje – odos valymas.“

Specialistė pabrėžia, jog veido vien vandeniu nuplauti tikrai neužtenka – būtina naudoti prausimo priemonę. „Tai viena iš pagrindinių odos priežiūros taisyklių, kurios paisyti turėtų tiek moteris, visai nenaudojanti dekoratyvinės kosmetikos, tiek ta, kuri mėgsta padailinti ir pabrėžti savo veido bruožus. Ir žinoma, vyrai netūrėtų būti išimtis, pagalvokite, kiek visokių nešvarumų patenka ant jūsų veido per dieną“, – aiškina D. Girdvainytė.


Kosmetologė pataria prausiklį rinktis pagal savo odos tipą ir poreikius: „Kosmetika, visų pirma, yra „skonio reikalas“, pagal tai renkamės ir kremus, ir valymo priemones. Ypatingai moterims labai svarbu smulkmenos, tokios kaip kvapas, tekstūra (gelis, pienelis), net ir pakuotė. Tik nepatarčiau rinktis valymo priemonių du viename ar trys viename. Renkantis atkreipkite dėmesį į prausimo priemonės sudėtį ir aktyvius ingredientus“.

Po vasaros – ypatingas dėmesys drėkinimui

Veido ir kūno priežiūros specialistė, pirmiausia, rekomenduoja vasarą odą saugoti ir nepiktnaudžiauti buvimu saulėje. Nusprendus pasilepinti saulės voniomis, derėtų naudoti įvairius apsauginius kremus, tačiau reiktų nepamiršti kremų gerai nuplauti, kadangi jie yra komedogeniniai ir kemša poras – švariai nuplauti odą geriausia būtų gelinės tekstūros prausikliu.

„Ypatingai odą drėkinti reikia po saulės vonių, ir ne tik veido, bet ir viso kūno. Renkantis drėkinimo priemones, nepriklausomai nuo metų laiko, siūlyčiau laikytis šios taisyklės – intensyvesnes priemones, atsižvelgiant į odos tipą ir problemą (oda riebi, sausa ar pigmentuota) – naudojame vakare. Ryte geriau rinktis lengvesnes tekstūros priemones, kurios neapsunkins odos, kad jaustumėtės komfortiškai“, – patarimais dalijasi D. Girdvainytė.

Odos švytėjimas priklauso ir nuo gyvenimo būdo

Paskutinį rugsėjo savaitgalį savo patirtimi su moterimis savaitgalio stovykloje „Madam išvyksta“ besidalinsianti kosmetologė teigia, jog net ir įsidėmėjus kelias pagrindines kasdienės veido priežiūros taisykles, reikia įvertinti ir savo gyvenimo būdą.
 
„Oda yra vienas iš didžiausių žmogaus organų ir galvoti, kad tik kosmetika padės išspręsti visas problemas, yra labai naivu. Tam, kaip atrodo Jūsų oda, reikšmės turi gyvenimo būdas, vanduo ir mityba. Nors neseniai skaičiau, kad nebereikia versti savęs gerti dideliais kiekiais vandenį, siūlau paeksperimentuoti – pabandykite kurį laiką valgyti kuo sveikiau, gerti daugiau vandens ir net neabejoju, jog Jūsų oda taip pat tai įvertins“, – sako D. Girdvainytė.

Yra ir dar vienas svarbus dalykas, ką turėtų įsisąmoninti kiekviena moteris, atvirauja specialistė: „Žiūrėdama filmą nugirdau labai taiklią mintį „kaip kiti gali mylėti tave, kai pati savęs nemyli“. Tai reiktų taikyti ir kalbant apie odos priežiūrą. Pradėkime nuo to, jog kiekviena moteris turėtų pamilti save – tuomet ir rūpinimasis savimi taptų malonumu, o ne prievole.“

» Rašyti komentarą
» Komentarai
lian
2020-02-21 15:21
kaip priziureti sausa ir spuoguota oda?