Unikali šalyje socialinė akcija – „Telšiuose antrą klasę baigi – plaukti moki!“

Trečius mokslo metus beveik 1 300 Telšių rajono antrokėlių džiaugiasi smagia ir naudinga socialine akcija. Jie, Telšiuose esančios „Ateities“ pagrindinės mokyklos baseine, padedant ir prižiūrint plaukimo mokytojams, turi galimybę išmokti plaukti ir saugiai elgtis vandenyje. Įgytos žinios ir praktiniai užsiėmimai vaikams pravers tolimesniame jų gyvenime. Pradinukai ne tik tobulina plaukimo įgūdžius, bet ir linksminasi kartu su plėšomų sūrio dešrelių „Pik-Nik“ personažu – žirafa. Šios socialinės akcijos iniciatorius ir pagrindinis rėmėjas – bendrovė „Žemaitijos pienas“.

Socialinė akcija „Telšiuose antrą klasę baigi – plaukti moki!“ pradėta organizuoti 2010-aisiais mokslo metais. Pirmieji akcijos gyvavimo žingsniai buvo nedrąsus ne tik vaikų tėveliams, jų mokytojams, bet ir patiems organizatoriams. Tačiau AB „Žemaitijos pienas“ darbuotojų priimti sprendimai netrukus pasiteisino: pradinukai degė noru dalyvauti plaukimo užsiėmimuose, o jų tėvai pradėjo išsamiau domėtis plaukimo nauda augančiam organizmui. Kad per vasarą ūgtelėję pirmokai turėtų tokią pat galimybę kaip ir didesni jų draugai, akciją nuspręsta pratęsti dar trejiems metams. Šiais mokslo metais plaukimo pamokų programą baigs 411 antrokų, kurie prisijungs prie dar 854 vaikų, jau įgijusių plaukimo diplomus ir besidžiaugiančių neišdildomais įspūdžiais.

Plaukimo nauda vaikams

Kaip pasakojo socialinės akcijos koordinatorius Vytautas Oleškevičius, plaukimo pamokos antrokams pasirinktos neatsitiktinai: „Vaikams – tai tik smagus užsiėmimas, galimybė išmokti kažką naujo, pabendrauti su draugais. Tačiau visuomenės sveikatos specialistai apie plaukimo užsiėmimų naudą galėtų papasakoti labai daug“, – įsitikinęs.


Plaukimas augančiam organizmui yra visapusiškai naudingas. Jis prisideda prie bendravimo, emocinio, socialinio vaikų vystymosi. Išmokęs plaukti mažametis pradeda labiau pasitikėti savimi, geba padėti kitiems. Teisingai plaukiant stiprinama širdis, plaučiai, gerinama kraujo apytaka, teigiamai veikiama centrinė nervų sistema, sparčiau vystosi raumenys. Be to, plaukimas didina imuninės sistemos atsparumą ir užkerta kelią daugeliui ligų. Todėl tai – ne tik smagus, bet ir naudingas užsiėmimas.

AB „Žemaitijos pieno“ inicijuojamos akcijos metu vaikams sudaroma 24 valandų plaukimo programa, kuri tęsiasi beveik tris mėnesius. Grupėmis suskirstyti antrokai mokomi pagrindinių plaukimo subtilybių, elgesio taisyklių vandenyje. Kad įdėtos pastangos neliktų neįvertintos, baigus mokymosi programą, vyksta parodomosios plaukimo varžybos, į kurias kviečiami ir vaikų tėvai.
Moksleiviai pademonstruoja ką išmoko, varžosi tarpusavyje su bendraamžiais. O kad šventė būtų dar smagesnė, stebėti varžybų visada atvyksta ir žirafa – linksmasis „Pik-Nik“ plėšomų sūrio dešrelių personažas. Ji talkina išrenkant geriausiai įsisavinusius plaukimo techniką ir greičiausiai įveikusius baseino ruožą. Varžybų nugalėtojai ruošiasi mokslo metų pabaigoje vykstančiam parodomajam plaukimui, kur išrenkami metų plaukikai.

Visiems plaukimo varžybų dalyviams V. Oleškevičius kartu su „Pik-Nik“ plėšomų sūrio dešrelių personažu įteikia vardinius diplomus su įamžinta akimirka baseine, firminius „Pik-Nik“ prizus, skaniąsias PIK-NIK sūrio dešreles. O patiems vikriausiems, pelniusiems metų plaukikų titulą, atitenka specialūs medaliai, kiti akcijos rėmėjo įsteigti prizai. Šios socialinės akcijos dėka vaikams sudaroma galimybė įtvirtinti plaukimo įgūdžius, pabendrauti, pasivaržyti tarpusavyje. Gerą nuotaiką bei nepamirštamas akimirkas antrokams dovanoja ne tik patirti įspūdžiai vandenyje, bet ir nuotaikingojo „Pik-Nik“ personažo apsilankymas, galimybė su juo pabendrauti, įsiamžinti. „Puikiausias socialinės akcijos įvertinimas – plačios vaikų šypsenos ir džiaugsmu spinduliuojančios akys“ – teigė V. Oleškevičius.
 

» Rašyti komentarą